1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Powitać. Alert! Kobita nie ogarnia.

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez XSaraX, Sierpień 10, 2015.

1. XSaraX

XSaraX Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Powitać szanowne towarzystwo.
    Jako że jestem maniakiem gier wreszcie i ja zakupiłam xone :p Ale, że jestem nieogarniętą babką i kompletnie na elektronice się nie znam, to wpadłam w całkiem gęste pnącza własnej głupoty.
    Otóż inteligentnie nie wzięłam się za wertowanie wszystkich informacji tylko szuru buru lecę do sklepu, kasa na stół i jest :p
    Problem pojawia się po dotarciu do domu, gdzie okazuje się, że muszę ukraść tv babci bo sama nie mam wejścia hdmi :D
    Tu leży mój problem, dobrzy ludzie :p
    Słyszałam coś o konwerterach sygnału cyfrowego, ale (jak wyżej) żaden ekspert ze mnie w tej kwestii. Nie mam pojęcia czy jaki kupić, co tam powinno pisać, ani ile powinno kosztować, a już w ogóle czy tańszy będzie działał...
    Błagam, pomóżcie zdesperowanej nieznajomej, bo Wiedźmak czeka, a babcia nie wpuści bo trudne sprawy :p
    Pozdrawiam

2. Lotnik421 Xbox One

3. nollo

nollo Użytkownik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    222
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Zawiercie
    Chyba raczej zwykła przejściówka HDMI>SCART czy coś w tym stylu, ale nie mam pojęcia czy to ruszy, nawet jeśli to pewnie dźwięk nie będzie działał a obraz jak z Comodore .

XSaraX lubi to.
  4. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1224
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Jasne że nie ruszy bo jedno jest analogowe a drugie cyfrowe. Ja zamiast konwerterów proponowałbym kupić używany tani TV z HDMI

Przejściówka =/= Konwerter

Dobry konwerter to wydatek ~200zł

XSaraX lubi to.
  5. XSaraX

XSaraX Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Z tanim telewizorem (używanym) jest ten problem, że nie koniecznie znajdzie się jakiś na miejscu. Konwerter zamówię i po problemie, z tym, że nie mam pojęcia jaki :p

6. petroz

petroz Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    306
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Żarnobyl
    dokładnie, nie ma czegoś takiego jak przejściówka z HDMI na SCART bo to są dwa zupełnie różne standardy przesyłania sygnału. Nie da się tego w prosty sposób połączyć "na druta". Konieczny jest specjalizowany moduł konwerujący sygnał HDMI na analogowy.

ten wygląda dość dobrze, ale jest to przejście na VGA (które da się dość łatwo przekonwertować na SCART) :

http://allegro.pl/adapter-konwerter-hdmi-vga-audio-full-hd-hdcp-ww-i5079261153.html

Nic tańszego bym nie brał. Mimo to proszę nie traktować tego jako pewnik. Aby mieć 100% pewność czy to zadziała należy skontaktować się bezpośrednio ze sprzedającym.

EDIT : Ten poniższy konwerter wygląda na kompletne rozwiązanie (konwersja bezpośrednio do AV, aczkolwiek jeżeli posiadasz jakiś monitor komputerowy to polecam bardziej konwertery na VGA - będzie mniejsza strata na jakości).

XSaraX lubi to.
  7. wojek_gacek

wojek_gacek XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    151
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    BB
  8. XSaraX

XSaraX Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dziękuję, Panowie :) Bo szczerze mówiąc to już dostawałam oczopląsu na tym allegro... Jeszcze raz dzięki, zobaczymy jak to pójdzie :)

Wczytywanie...