Powitać. Alert! Kobita nie ogarnia.

XSaraX

Świeżak
Świeżak
Powitać szanowne towarzystwo.
Jako że jestem maniakiem gier wreszcie i ja zakupiłam xone :p Ale, że jestem nieogarniętą babką i kompletnie na elektronice się nie znam, to wpadłam w całkiem gęste pnącza własnej głupoty.
Otóż inteligentnie nie wzięłam się za wertowanie wszystkich informacji tylko szuru buru lecę do sklepu, kasa na stół i jest :p
Problem pojawia się po dotarciu do domu, gdzie okazuje się, że muszę ukraść tv babci bo sama nie mam wejścia hdmi :D
Tu leży mój problem, dobrzy ludzie :p
Słyszałam coś o konwerterach sygnału cyfrowego, ale (jak wyżej) żaden ekspert ze mnie w tej kwestii. Nie mam pojęcia czy jaki kupić, co tam powinno pisać, ani ile powinno kosztować, a już w ogóle czy tańszy będzie działał...
Błagam, pomóżcie zdesperowanej nieznajomej, bo Wiedźmak czeka, a babcia nie wpuści bo trudne sprawy :p
Pozdrawiam
 

nollo

Użytkownik
Pomocnik
Użytkownik
Chyba raczej zwykła przejściówka HDMI>SCART czy coś w tym stylu, ale nie mam pojęcia czy to ruszy, nawet jeśli to pewnie dźwięk nie będzie działał a obraz jak z Comodore .
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Jasne że nie ruszy bo jedno jest analogowe a drugie cyfrowe. Ja zamiast konwerterów proponowałbym kupić używany tani TV z HDMI

Przejściówka =/= Konwerter

Dobry konwerter to wydatek ~200zł
 

XSaraX

Świeżak
Świeżak
Z tanim telewizorem (używanym) jest ten problem, że nie koniecznie znajdzie się jakiś na miejscu. Konwerter zamówię i po problemie, z tym, że nie mam pojęcia jaki :p
 

petroz

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
dokładnie, nie ma czegoś takiego jak przejściówka z HDMI na SCART bo to są dwa zupełnie różne standardy przesyłania sygnału. Nie da się tego w prosty sposób połączyć "na druta". Konieczny jest specjalizowany moduł konwerujący sygnał HDMI na analogowy.

ten wygląda dość dobrze, ale jest to przejście na VGA (które da się dość łatwo przekonwertować na SCART) :

http://allegro.pl/adapter-konwerter-hdmi-vga-audio-full-hd-hdcp-ww-i5079261153.html

Nic tańszego bym nie brał. Mimo to proszę nie traktować tego jako pewnik. Aby mieć 100% pewność czy to zadziała należy skontaktować się bezpośrednio ze sprzedającym.

EDIT : Ten poniższy konwerter wygląda na kompletne rozwiązanie (konwersja bezpośrednio do AV, aczkolwiek jeżeli posiadasz jakiś monitor komputerowy to polecam bardziej konwertery na VGA - będzie mniejsza strata na jakości).
 

wojek_gacek

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
http://allegro.pl/aktywny-konwerter-hdmi-na-av-scart-euro-rca-i5138720788.html proszę bardzo, ale jak to będzie działać to ja nie ma pojęcia.
 

XSaraX

Świeżak
Świeżak
Dziękuję, Panowie :) Bo szczerze mówiąc to już dostawałam oczopląsu na tym allegro... Jeszcze raz dzięki, zobaczymy jak to pójdzie :)
 

Do góry Bottom