1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Powrót pobieraczka

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Pietrucha, Czerwiec 16, 2011.

1. Pietrucha

Pietrucha Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Witam
    Kiedyś się zarejestrowałem na pobieraczku, później dostałem od nich maila ze muszę za coś płacić i zaczęli mnie straszyć itd, ale to ucichnelo.
    Dzisiaj wchodzę na maila i dostalem od nich o tytule "Przedsądowe wezwanie do zapłaty"

Poniżej treść maila:

Co o tym sądzicie?

[TABLE="width: 100%"]
    [TR]
    [TD="class: pogrubiony, width: 30%"]Spółka Eller Service S.C.[/TD]
    [TD="width: 40%"][​IMG][/TD]
    [TD]Gdańsk, 16.06.2011[/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [TD="class: pogrubiony"]Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska
    ul. Chłopska 72
    80-380 Gdańsk

NIP 584-265-87-31, REGON 220665002

[/TD]
    [TD][/TD]
    [TD][/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

Sygnatura sprawy:
    PWDZ/20090718/66350/M
    [TABLE="width: 100%"]
    [TR]
    [TD="class: pogrubiony, width: 50%"]e-mail:[/TD]
    [TD="class: pogrubiony"]Patryk Patryk[/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [TD]pietrucha133@o2.pl[/TD]
    [TD="class: pogrubiony"]Patryk 25 25[/TD]
    [/TR]
    [TR]
    [TD][/TD]
    [TD="class: pogrubiony"]26-968 Warszawa[/TD]
    [/TR]
    [/TABLE]

[h=1]PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY[/h]Szanowny Panie
    Uprzejmie zawiadamiam, iż Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona Kwaiatkowska z siedziba w Gdańsku, ul. Chłopska 72, która jest właścicielem serwisu Pobieraczek.pl, zleciła mojej Kancelarii podjęcie skutecznych działań prawnych w celu wyegzekwowania od Pana należności w wysokości 94,80zł na drodze postępowania sądowego i egzekucyjnego. Mojemu Mocodawcy przysługuje wobec Pana roszczenie odszkodowawcze z tytułu niewywiązania się przez Pana z warunków zawartej umowy.
    Dnia 18.07.2009 o godzinie 17:34:35 z adresu IP: 87.***.***.*** zamówił Pan w serwisie mojego Mocodawcy usługę dostępu do serwerów Usenet zlokalizowanych na terenie RP oraz poza jej granicami w zakresie koniecznym do obsługi wiadomości, z wykorzystaniem sieci komputerowych w szczególności Internet, do transferu wiadomości zorganizowanych w grupy tematyczne w wielkości pakietu Pobieraczek5 i pomimo wysłanych wezwań do wywiązania się z warunków umowy, zamówiona usługa nie została do dnia dzisiejszego w sposób całkowity opłacona. Nie budzi żadnej wątpliwości fakt, że pomiędzy Panem a moim Mocodawcą doszło do zawarcia umowy na mocy ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204). Podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl oświadczył Pan, iż zapoznał się oraz w całości zaakceptował postanowienia obowiązującego regulaminu świadczenia usług "Usenet". W razie niezadowolenia z usługi mógł Pan w ciągu 10 dni od jej zamówienia odstąpić od zawartej umowy i zrezygnować z przygotowanego dla Pana konta.
    W związku z powyższym wzywamy Pana do natychmiastowej dobrowolnej zapłaty długu na kwotę 94,80 PLN powstałego wskutek zamówienia usługi Pobieraczek5 (12 miesięcy) w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od otrzymania niniejszego pisma.
    Wszelkie wpłaty należy kierować na następujący rachunek bankowy:
    Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
    Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
    Tytuł przelewu: PWDZ/20090718/66350/M
    Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl/przelew.php?eml=uaVbuXb1IZgzcOib/SG3MGVfE9VI
    W przypadku braku wpłaty wyżej wymienionej kwoty w wyznaczonym terminie zawitym, sprawa zostanie skierowana na drogę postępowania sądowego, a następnie egzekucyjnego, co może znacznie zwiększyć Panu koszty.
    ŁĄCZNA KWOTA DO ZAPŁATY MOŻE WYNIEŚĆ – co najmniej 465,80 zł

Na powyższą kwotę składają się:

1. KOSZTY POSTĘPOWANIA SĄDOWEGO - 156,00 zł, w tym:
      1. koszty należne pełnomocnikowi procesowemu za udział w rozprawach przed Sądem Powszechnym w postępowaniu zwykłym - 60,00 zł
      2. wpis sądowy - 30,00 zł
      3. koszty związane z nadaniem wyrokowi klauzuli wykonalności - 66,00 zł
    2. KOSZTY POSTĘPOWANIA EGZEKUCYJNEGO - co najmniej 215,00 zł, w tym:
      1. koszty należne pełnomocnikowi procesowemu za udział w postępowaniu egzekucyjnym - 15,00 zł,
      2. koszty postępowania egzekucyjnego - co najmniej 200,00 zł
    3. ODSETKI NALEŻNE DO DNIA ZAPŁATY - naliczane za każdy dzień zwłoki
    4. ZALEGŁA OPŁATA ZA USŁUGĘ POBIERACZEK5 (12 MIESIĘCY) - 94,80 zł

Podstawa prawna wyliczenia kosztów
    Zgodnie z art. 477 kodeksu cywilnego w razie zwłoki dłużnika wierzyciel może żądać, niezależnie od wykonania zobowiązania, naprawienia szkody wynikłej ze zwłoki. Zasady i tryb pobierania kosztów sądowych określa kodeks postępowania cywilnego oraz ustawa z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych. (Dz.U.05.167.1398) W myśl art. 108 kodeksu postępowania cywilnego o kosztach postępowania orzeka w każdym przypadku sąd, kończąc postępowanie w konkretnej sprawie. Zgodnie z art. 770 k.p.c. o kosztach postępowania egzekucyjnego orzeka komornik lub sąd. W myśl art. 98 k.p.c. na żądanie strony przeciwnej, strona przegrywająca sprawę zobowiązana jest zwrócić koszty procesu. Możliwość całkowitego lub częściowego zwolnienia z kosztów postępowania sądowego wynika z art. 102 k.p.c. oraz 771 k.p.c.

Z poważaniem,
    Radca Prawny
    Dariusz Knera
    W przypadku pytań proszę o kontakt:
    windykacja@pobieraczek.pl
    tel. 58 553 20 00
    fax 58 553 21 00

2. Lotnik421 Xbox One

3. Hextor

Hextor V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Hmm jak dla mnie to fake. Pobieraczek zawsze kasę wyłudzał. Pamiętam raz jak siostra się zarejestrowała i kolega - też mieli "sranie" ale po prostu nie odpisywali na maila i nic sie nie stało :p

4. Pietrucha

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Wcześniej tez tak miałem i sprawa ucichnela, a teraz po roku znowu sie odzywaja i z tego co widzialem w necie to u wiekszosci jest ten sam mail tylko kwota inna.

5. f1older

f1older Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    183
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Evergreen Terrace 742
    marzę o tym, by dostać przedsądowe wezwanie do zapłaty :D od tego pobieraczka...
    już nawet sobie w myślach układam bluzgi, jakimi poczęstuję tę bande debili. :)
    sęk w tym, ze mi nigdy nawet przez myśl nie przeszło zarejestrować się na tym badziewiu. no, ale może nawet takich jak ja, będą chcieli spróbować oskubać. liczę na to. :D
    a tak serio już, to temat w sieci ograny już, jest nawet chyba gdzieś jakaś stronka, i tam można uzyskać porady- jak sobie poradzić z tym zje.banym pobieraczkiem.

6. norbert910

norbert910 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Oni NIGDY nikogo nie pozwali, nie wezwali komornika, ani nic. Można wziąć to na logikę: jak serwis z pirackimi plikami może domagać się sprawiedliwości po stronie PRAWA?

7. f1older

f1older Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    183
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Evergreen Terrace 742
    też właśnie nie rozumiem, jak można się obawiać takiego "tworu" prawnego. olać, w najlepszym razie. albo ulżyć sobie, w mailu. :D

8. BCG-pl

BCG-pl Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Poznań
    temat poruszany wielokrotnie na wielu forach. wnioski? za zadne skarby nic im nie plac a wiadomosci od razu kasuj i bedziesz mial spokoj.

9. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Odpisz że wymuszenia i oferowanie pirackiego oprogramowania jest karalne :D
    ps
    Ja bym adresu prawdziwego nie podał tam, ani tu :p

10. Swirus

Swirus Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Chicago
    Nie odpisuj nic, wtedy bedą chcieli nękać dalej. A tak to stwierdzą że twój email to spam. Sam kiedyś chciałem ich pozywać do sądu, a potem skończyło się na tym że nie stawiali się na prokuraturze. Po prostu to zostaw, nie przejmuj sie i tyle.

11. Pietrucha

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Wcześniej ich olałem i był spoko wiec teraz tez tak zrobię.
    ps.
    Gdzieś czytałem ze podobno wysyłali listy poczta z ta informacja co ja na maila dostałem, tylko nie wiem czy to jest prawda.

12. Hextor

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    Raczej nie :p

13. Ruzyk

Ruzyk V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Przemyśl
    z tego co się orientuje to wezwania sądowe dostaje się pocztą, poleconym sądowym czy jakoś tak...
    a za fałszowanie dokumentów państwowych też mogą dostać jakąś karę

14. MDM

MDM Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dokładnie musi być list polecony, maile to mogą sobie wysyłać, może trafią na jakiegoś buraka który im prześle kasę.

15. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    ale wiecie, ze to jest luka w prawie ktora oni wykorzystali na wasza niekorzysc ? wiecie o tym, ze jakbyscie przeczytali regulamin to byscie wiedzieli o platnosciach i prawdopodobnie unikneli niepotrzebnych klopotow ?
    Pobieraczek ma prawo do odbierania swoich naleznosci, wygral o to sprawe w sadzie - przegral jedynie o to, ze byla zle sformulowana umowa - ale mimo tego ma pelne prawo do odbierania swocich zaleglych pieniedzy :D

16. T0Mmy

T0Mmy Banned

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Warszawa
    :D znam dobrze tą stronę miałem niezłą beke jak pierwszy raz to dostałem :D na szczeście za 30 min. już sie z tego śmiałem

17. DeadWarrior

DeadWarrior Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ta,może napisz co robiłeś przez pierwsze 30 minut,zapewne pierwsza strona to google :)

18. Hextor

Polubienia:
    144
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    A kto do mnie dzwonił :D Ja to bekę miałem :D

19. K0TAKU

K0TAKU Banned Użytkownik

Polubienia:
    238
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    W styczniu tego roku w magazynie CD-Action tematem głównym był 'Pobieraczek' i jego wezwania do zapłaty.Przeczytałem CAŁY artykuł i powiem krótko - to blef. Pobieraczek jeszcze nie przeprowadził ani jednego procesu sądowego, a to czy zapłacisz zależy tylko od ciebie. Nikt nie miał problemów z żadnymi komornikami i innymi postępowaniami sądownymi. Szperając w internecie, znalazłem ludzi mających dokładnie taki sam problem jak Ty. Zdecydowana większośc nie zapłaciła. Polecam -
    § Rezygnacja z usługi Pobieraczek bez konieczności zapłaty
    UOKiK - Urząd - Informacje ogólne - Aktualności - Pobieraczek.pl złamał prawo

Wczytywanie...

Poleć forum