1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Praca licencjacka

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Onicniepytaj, Grudzień 30, 2010.

1. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1699
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Witam.
    Przechodzę teraz przez ten okres gdzie trzeba napisać pracę licencjacką :D Promotora mam takiego że po prostu brak słów. Jedno spotkanie było po czym stwierdził że nie opłaca się mieć seminarium jak i tak nic nie mamy.. Tak minął prawie roczek. Teraz trzeba oddawać rozdziały i się robi ciekawie :D Mam kilka pytań do tych którzy coś wiedzą na ten temat pisali/piszą pracę.

1. Czy rzeczywiście każda praca jest sprawdzana na programie antypla*owym? Czy tylko wybrane? (Korzystam tylko z książek i artykułów, ale z ciekawości muszę się spytać)
    2. Trzeba non stop to co się pisze popierać książkami? (Bo zmienianie kontekst zachowując sens robi się nudne) Jak mieliśmy to jedno spotkanie to promotor powiedział że wszystko co piszemy będzie sprawdzane czy już nie było tak napisane.. Spoko no ale skąd ja mam wiedzieć czy gdzieś tam w XX ktoś nie wywnioskował z tekstu tego co ja i nie ujął to podobnie do mnie, co w gruncie rzeczy zalicza mi się już chyba do plag*tu..

Nienawidzę pisać prac popartych tylko i wyłącznie książki i nie móc nic napisać od siebie.., bo przecież nie będę szukał po kilkunastu książkach czy ktoś nie napisał tego tak.. że to co myślę pasowało by do tego i miałbym tak jakby ochronne bo podałbym tą książkę..

3. Rozdział teoretyczny musi mieć określoną liczbę stron? Jak na razie mój pierwszy poddział z Teorii o definicjach ma 3 strony.. I z tego co sobie zaplanowałem brakuje mi jeszcze 3-4 podrozdziałów do rozdziału 1. Ma się chyba pisać treściwie a nie w koło jedno i to samo wodolejstwo co nie? Bo moja koleżanka ma 22 strony rozdziału 1 więc nie wiem czy mam się śmiać czy się załamać :D

PS. Jak to u was było?

2. Lotnik421 Xbox One

3. Haas360

Haas360 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Zależy z jakiej dziedziny piszesz tą pracę:) ogólnie rzecz biorąc to jest to napisanie tego co w książce własnymi słowami;p ale wystarczy np że pozmieniasz kolejność wyraz w zdaniu to już to nie jest plagiat. Ja np piszę pracę z Baz danych więc u mnie wygląda to tak że robię bazę danych i dokumentację o niej i ta dokumentacja to właśnie ta praca licencjacka.

4. malina10212

malina10212 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Kielce
    Te ciągłe teksty dotyczące sprawdzania pracy przy pomocy jakiegoś programy to ściema, u mnie nic nie było sprawdzane, jak powiedział Haas360, wystarczy zmienić kolejność, "ale" zamienić na "lecz" i nie ma plagiatu. U mnie na studiach nie sprawdzano żadnych prac. Wierzono na słowo (podpisujesz stosowne oświadczenie zawarte w pracy). Były tez różne akcje protestacyjne dotyczące wymogów stron. Najpierw miało być minimum 120 potem 80. Moja praca miała 96 stron włącznie z reprodukcjami, ale pamiętam, że kolega napisał na 43 strony i wybronił się na 4+ . Więc nie ma na siłę lać wody aby uzyskać limit stron.

5. Tauosu

Tauosu Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Płock
    Ad 1: plagiat.pl | system antyplagiatowy - tu masz wykaz uczelni, które korzystają z systemów i tam trudno przejść z "kopiowaną" pracą.

Ad 2: Osobiście pisałem prace dyplomową i licencjacką na zlecenie i korzystałem tylko z własnej wiedzy, własnych rysunków i zdjęć. Jedynie w bibliografii pisałem gdzie robiłem zdjęcia i że mam pozwolenie i takie tam. Praca oceniona została na 5, przyjęta w 1 terminie bez żadnych poprawek

Ad 3: Zależy, na każdej uczelni inaczej wymagają. Ja pisałem całe prace na 20+ stron, w zależności od tego czego dotyczył temat. Dla przykładu: Sieci komputerowe -> ok. 20 stron + 15 zdjęć + 10 rysunków technicznych + kilka szkiców + dokumentacja sieci i podzespołów i na koniec kosztorys, sporo tego wyszło jednak samej "suchej" treści było 20 stron.

PS: to co koledzy wyżej piszą... to bzdura, nawet gdy zmienisz w zdaniu jedno słowo to ciągle będzie plagiat - jednak wystarczy to uznać jako cytat i podać miejsce gdzie znaleźliśmy te zdanie i tyle (Prawo cytatu art. 29 ust. 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych). Jednak należy pamiętać, że plagiat nie odnosi się do grafik i tekstów które są dostępne dla każdego na takich samych prawach.

Wczytywanie...

Poleć forum