1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Premiera pierwszego dodatku DLC do Alan Wake

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez tkn, Lipiec 27, 2010.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. tkn

tkn Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Tarnów
    Dzisiaj swoją premierę ma pierwszy dodatek typu DLC do przygodowej gry akcji Alan Wake. Jest on dostępny za darmo dla wszystkich osób, które kupiły standardową lub kolekcjonerską edycję w sklepie. Niestety, nie dotyczy to polskich graczy.

Nabywając najnowsze dzieło studia Remedy Entertainment w krajach z oficjalnie dostępną usługą Xbox Live, w pudełku znajdziemy kod uprawniający do ściągnięcia rozszerzenia. W polskich wydaniach go niestety nie ma i w tym wypadku nie pozostaje nam nic innego, jak przygotować sobie 560 punktów Microsoftu, bo tyle twórcy życzą sobie za pierwsze DLC do swojej produkcji.

Dodatek nazywa się The Signal i rozgrywa się tuż po wydarzeniach z podstawowej wersji gry. Nie chcąc zdradzać zbyt wiele z jej zakończenia wystarczy tylko powiedzieć, że główny bohater w rozszerzeniu znów będzie walczył ze swoją podświadomością, niejako poruszając się w swoim śnie. Wydostać się z koszmaru pomoże mu znany z pełnej wersji Thomas Zane.

Rozgrywka w głównej mierze opiera się na założeniach znanych z „podstawki” – jest więc znana atmosfera i walki z nawiedzonymi przez mrok ludźmi. Nie mogło też zabraknąć sekretów dla fanów kolekcjonowania. Różnica w stosunku do pełnej wersji jest taka, że kartki powieści i termosy zostały zastąpione przez budziki, które symbolizują znaczenie tego DLC (konieczność wybudzenia się głównego bohatera z koszmaru).

Dodatkową atrakcją jest też nowe osiem Osiągnięć do odkrycia o łącznej wartości 250 punktów. Część z nich polega wyłącznie na ukończeniu dodatkowego epizodu, a reszta jest związana ze zbieraniem sekretów i specjalnymi wymogami (np. pokonanie określonego przeciwnika w podanym czasie). Przejście całości ma nam zająć ok. półtorej godziny, co nie wydaje się najgorszym wynikiem, zwłaszcza że sama rozgrywka jest tej samej jakości co podstawowa wersja.

The Signal to dopiero pierwszy z co najmniej trzech zapowiedzianych dodatków do gry Alan Wake. Następny w kolejce jest The Writer, o którym jeszcze zbyt wiele nie wiemy, ale deweloper zapewne w najbliższym czasie uchyli rąbka tajemnicy. Nazwa trzeciego rozszerzenia pozostaje niewiadomą (podobnie jak jego zawartość) – na razie wiadomo tylko tyle, że możemy się go w przyszłości spodziewać.

Źródło

2. Lotnik421 Xbox One

3. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    Fajne DLC, szkoda tylko, że trzeba za nie zapłacić.
    Ciekawe czy jak już będzie pl live, to dadzą (do nowych gier) te kody do jego ściągnięcia albo wypuszczą wersję GOTY :)

4. Piotrek ELO

Piotrek ELO Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Kur** a ja kupiłem kolekcjonerską edycje i DLC za FREE niedostane :((

5. magiczny

magiczny Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wrocław
    Ten temat zdemotywował polskich posiadaczy edycji kolekcjonerskiej Alana Wake'a :D

6. Magi

Magi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Wrocław
    ciekawe czy i kiedy pojawi się w polsce pak już z dll'kami ;]

7. mantrex

mantrex Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Grudziądz
    hmm a jak się zakupi ten dodatek, to jest on już z polskimi napisami czy po angielsku?

8. Tieu

Tieu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Zagan, Polska
    @up

9. meczek

meczek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    wlkp
    Było trzeba kupić region free, kod wpisany i pobieram. Ponoć nawet dubbing niemiecki ma być więc napisy pl sądzę, że też się pojawią.

10. Ojciec

Ojciec Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Dobra. Mam JTaga więc tak czy srak mam to za FREE. Ściągam!!

11. bartek1980

bartek1980 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Warszawa
    czy ktoś może potwierdzić, że są napisy PL ?

12. Ojciec

Ojciec Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Jak będzie mi się chciało to wgtram to na Xboxa i powiem

13. Litwin95

Litwin95 Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Radzyń Podlaski
    Cholera. Właśnie w takich momentach żałuje, że mam przeróbkę... :(
    Ta gra jest wypasiona i bardzo chętnie zagrałbym w DLC, niestety raczej nie będę miał okazji...
    Swoją drogą, mogliby wydać DLC do Alan'a w wersji pudełkowej... :)

14. zyga101

zyga101 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    bydgoszcz
    Cena 560 msp wiec wcale nie wygórowana, a pretensje odnośnie polskiej wersji i braku zdrapki można miec do polskiego dystrybutora, kupiłem i stwierdzam że fabularnie mocno pokręcone jak na razie chciałem potwierdzic nie wiem jak oni to zrobili ale dodatek JEST Z POLSKIMI NAPISAMI :D

15. bbkingt800

bbkingt800 Banned

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    mam jtaga, wgrałem to na dysk i jak mam się zorientować czy działa to DLC, włączam grę i nie widze żadnego dodatkowego epizodu?

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum