1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

prezent na święta dla dzieci - xbox 360 czy xbox one

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez pysiek2002, Grudzień 5, 2014.

1. pysiek2002

pysiek2002 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam.

Nie mam do czynienia z konsolami, więc jestem zmuszony szukać u Was forumowicze pomocy :)

Siostra chce dla swoich dziewczyn kupić na święta konsolę xbox. Chciałem się poradzić co lepiej kupić - xbox 360 czy xbox one? Czym, oprócz oczywistej lepszej grafiki różnią się te konsole? Rozumiem, że nowa konsola to dużo lepsza grafika ale ma to być konsola służąca głównie do grania dla dzieci w wieku 8-9 lat, więc nie wiem czy opłaca się wydawać więcej za nowego xbox'a one?

Z moich obserwacji wynika, że dla dzieciaków lepiej kupić xbox360, bo:
    - jest tańszy ;)
    - ma dużo więcej gier,
    - również posiada kinect (tylko nie wiem czy różni się on od kinecta z xbox'a one?).

I jak jest z przeróbkami tych konsol? Czy istnieją takie przeróbki, żeby można było nagrywać gry na dysk twardy i z niego bezpośrednio uruchamiać grę? Rozumiem, że takie działanie banuje konsolę na XBL i nie można grać na multi, ale czy np. jak kupię jakąś oryginalną grę cyfrowo np. przez muve itp., to czy na zbanowanej konsoli będę mógł ją aktywować?

I czy są jakieś znaczne różnice pomiędzy akcesoriami w obu konsolach? Jakieś znaczące zmiany w padach (bezprzewodowość?), kamerce, odtwarzanych płytach (cd, dvd, divx, blue ray?).

Przepraszam, za "złożoność" pytania ale wolałbym się upewnić i fachowo doradzić siostrze w zakupie.

2. Lotnik421 Xbox One

3. slimLeo

slimLeo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    K-ce
    Witam

Jeśli dla dzieci to zdecydowanie 360. osobiście posiadam obie konsole i po za lepsza rozdzielczością w nowym kinekcie to starszy kinekt na360 jest zdecydowanie dokładniejszy mniej irytujący, mniej wkurzający, około dwa miliardy razy dokładniejszy (moje odczucia oczywiście), zdecydowanie więcej gier. Powtórzę tak kinekt pod 360 jest zdecydowanie lepszy. kinekt pod xone na chwilę obecną jeśli chodzi o gry to wielka porażka i pomyłka.

Przykład na xbo Sport Rivals porażka prędzej czy później wyrzucisz płytę przez okno albo skasujesz grę z HDD dwie gry taneczne i jakaś tam po pierdółka i tyle nie ma więcej gier. Jeśli lubisz język polski to niestety Kinecta nie możesz ustawić aby rozpoznawał nawet po angielsku komend, porostu ta funkcja nie działa czyli czekaliśmy rok na przetłumaczenie menu i nic więcej wielka ściema.

Na Kinecta 360 masz Sorty1, Sporty2, Milion w minutę, wipeout, wipeout2, wipeout3, Star Worsy, Taneczne i masa innych gier które są genialny jak na tą generację.

jeśli planujesz od czasu do czasu popykać w jakąś gierkę bierz XBO genialna grafa, plus lepszy pad, możliwość odtwarzania MKV jeszcze długo bedą wychodzić gry i wiele innych

Jeśli dla Dzieci dla Kinecta i gier familijnych bierz x360 z RGH lub z DualNANDEM

1 osoba to lubi.
  4. Bliding

Bliding Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Stargard Szczec.
    Tylko za 2-3 lata na XBOX 360 już żadna gra raczej nie wyjdzie... A XBOX ONE ma przed sobą jeszcze długie lata, a różnica w cenie to 500zł :) Również można zainteresowąc się PS4 gdzie jest by chociaż Little Big Planet.

5. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1860
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Za 2-3 lata ta konsola zapewne się znudzi i nie będzie już tak oblegana jak przez pierwsze parę miesięcy. Poza tym to ma być konsola dla dzieci, a nie dla dorosłego.
    Ja również bym polecała x360 z kinectem, bo masz dużo gier do wyboru, takich na pada dla dzieci też się znajdzie dość trochę. Na X1 póki co mało gier wyszło i trzeba czekać, aż wyjdą kolejne, a w x360 możesz wybierać w czym chcesz ;)

1 osoba to lubi.
  6. ROBI772

ROBI772 RGH Użytkownik

Polubienia:
    606
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    PZL
    Jeśli dla dzieci to także polece Ci wybrać xboxa360, przede wszystkim ze względu na biblioteke gier bo jest naprawdę w czym wybierać.
    Z tego co piszesz to chcesz też przerobić konsole, x360 da się przerobić to o czym piszesz nazywa się RGH. Xboxa ONE nie da się narazie przerobić.

1 osoba to lubi.
  7. pysiek2002

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Bardzo dziękuję za szczegółowe komentarze w tej sprawie :) Przejrzałem różne aukcje internetowe i widzę, że jest trochę nowych konsol przerobionych tym RGH. Tylko czy sama konsola ma kilka modeli (widziałem, że jest wersja normalna, slim, i jakaś 360E) ? Który model jest najtrwalszy? Albo może inaczej, które są awaryjne i lepiej je omijać z daleka?

8. mlody113a

mlody113a Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Wszystkie które produkowane są od października 2008 są bezawaryjne, czyli 360E , Slimy też są produkowane chyba na Jasperze). Jeśli kupujesz nową z RGH to masz pewność że posłuży wiele lat(wątpie by sprzedawali nową jeszcze na starych płytach) , no chyba że twoje maluchy zechcą sprawdzić czy wytrzyma w wannie wody :)
    Takie moje zdanie

1 osoba to lubi.
  9. pysiek2002

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ok. Trochę poszukałem i znalazłem np. coś takiego: XBOX 360 SLIM E RGH RGX 1000GB KINECT 2xPAD GW24 (4844726152) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Co o tym sądzicie? Jest nowa konsola z przeróbką, jest kinect (używany), są dwa oryginalne pady? W ogóle zauważyłem, że na aukcjach w zestawach kinect jest wszędzie używany. Tylko zastanawia mnie jedna rzecz - dlaczego na aukcjach modele z dyskiem 500 GB są droższe niż te z dyskiem 1000 GB ?? Czy dyski 1TB mają większą awaryjność czy może są wolniejsze w odczycie danych?

10. ROBI772

ROBI772 RGH Użytkownik

Polubienia:
    606
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    PZL
    Ta aukcja jest jak najbardziej OK. Jest to konsolka od zaufanego usera z forum.

1 osoba to lubi.
  11. pysiek2002

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    a jak sprawa z dyskiem? czemu większe pojemnościowo są tańsze?

i czy przy przeróbce RGH jak będę szukał w sieci gier to muszą być jakoś specjalnie przyszykowane pod tę przeróbkę czy obojętnie jakie wersje gier mam, ważne że na xboxa 360?

Ponawiam pytanie o dyski i o format gier pod przeróbkę RGH......

Wczytywanie...

Poleć forum