Problem - brak dostępu do FSD - jest tylko oryginalne menu.

mar_ko

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam.
Dzięki Waszym poradom zdecydowałem się w ubiegłym roku na przeróbkę konsoli.
Wszystko działało aż do teraz.
Po uruchomieniu konsoli włącza się oryginalne Menu - brak jakiegokolwiek dostępu do FSD. Jedynym objawem tego, że konsola była przerobiona jest brak dostępu do XBox Live.
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Na nowo ścieżkę trzeba podać w pliku .ini
 

mar_ko

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jak to zrobić?
Gdzie jest ten plik, jak mam do niego dojść?
Zaznaczam, że jestem "zielony" w temacie, konsoli nie używam, gra na niej 9-latek.
 

pawelek83

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Wchodzisz w xex menu,klikasz prawy ,,zderzak" na padzie az zobaczysz foldery, pod nimi będzie plik ini. Edytowc mozna go na laptopie
 

mar_ko

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Problem w tym, że nie mam dostępu do owego xex menu.
 

pawelek83

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
jak to? wejdz w dysk pamieci-> wersje demonstracyjne i tam powinno być xex menu no chyba że młody usuną z pamięci
 
Ostatnia edycja:

mar_ko

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Z Poziomu oryginalnego menu widzę tylko pendriva oraz dysk zewnętrzny (na obu są gry i jakieś profile). Nie ma dysku wewnętrznego konsoli.
 

pawelek83

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
dysk wewnetrzny to ten co w konsoli siedzi- wszystko inne podłączone przez usb to dyski zewnętrzne
tam gdzie gry i profile jest folder WERSJE DEMONSTRACYJNE otworz go i powiedz co widzisz?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Z Poziomu oryginalnego menu widzę tylko pendriva oraz dysk zewnętrzny (na obu są gry i jakieś profile). Nie ma dysku wewnętrznego konsoli.
https://www.dropbox.com/s/nhvpgrjdbaxc6qu/Nowy folder (21).rar?dl=0
Pobierz to wypakuj na pc oraz wgraj katalog aplikacje oraz launch.ini na dysk lub swojego pendrive. Oczywiście operacje robisz na komputerze
 

Jabar

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Edytuj ścieżkę DEFAULT w dashlaunch'u ;)
 

mar_ko

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dziękuję za poradę. Problem jest chyba jednak bardziej złożony - mianowicie nie mam dostępu do pamięci wewnętrznej konsoli. FSD z pendriva uruchamia się, ale manager plików nie widzi dysku wewnętrznego konsoli, na którym były zainstalowane pliki RGH.
Po uruchomieniu konsoli normalnym (tzn. bez pendriva z FSD), wejściu w ustawienia i wybraniu opcji "Pamięć masowa" widzę tylko "Niesformatowany" - jak sądzę jest to właśnie dysk wewnętrzny konsoli. Zaznaczam, że odpiąłem WSZYSTKIE pendrivy i dysk zewnętrzny. Jedyne co pozostaje to dokonać formatowania, ale boję się, że po tej operacji konsola wcale się nie uruchomi.
 

pawelek83

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nie widzi bo trzeba ścieżkę ustawić do twardego dysku
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Konsola sie normalnie uruchomi zrób format hdd
 

mar_ko

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dzięki, już sobie poradziłem. FSD wrzuciłem do katalogu głównego dysku wewnętrznego, który w managerze plików nazywa się OnBoardMU.
Mam jeszcze kilka pytań:
1. Gdzie mam wrzucić programy (i jakie) tak, aby było je widać w FSD (chodzi mi o te, które nazywacie homebrew).
2. Gdzie zapisane są skórki do FSD? Obecnie mam tylko jedną, a po odbiorze konsoli od przeróbki było ich kilka.
3. Do czego służy program Aurora?
4. Chciałbym pobawić się emulatorami. Które polecacie?
 

pawelek83

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
1. Ja u siebie utworzyłem folder [w XEX MENU] o nazwie PROGRAMY i tam trzymam wszystko-w tym samym oknie gdzie jest folder CONTENT
2.FSD-> SKINS
3.Aurora- Alternatywne menu konsoli
4.Co kto lubi np: http://xboxforum.pl/threads/emulatory-xbox-360-jtag-rgh.84305/
 
Ostatnia edycja:

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Dzięki, już sobie poradziłem. FSD wrzuciłem do katalogu głównego dysku wewnętrznego, który w managerze plików nazywa się OnBoardMU.
Mam jeszcze kilka pytań:
1. Gdzie mam wrzucić programy (i jakie) tak, aby było je widać w FSD (chodzi mi o te, które nazywacie homebrew).
2. Gdzie zapisane są skórki do FSD? Obecnie mam tylko jedną, a po odbiorze konsoli od przeróbki było ich kilka.
3. Do czego służy program Aurora?
4. Chciałbym pobawić się emulatorami. Które polecacie?
Nie wrzucaj nic na onboardmu(to jest pamięć wew) zapchanie tej pamięci skończy sie jak uprzednio lub zupełnym zablokowaniem konsoli. Wrzuć na dysk twardy wszystko. Skórki musisz sam dograc wrzucając do katalogu skins(katalog fsd). Jesli chcesz aby wykrywalo ci gry hombrew emulatory. W opcjach fsd ustaw ścieżki gdzie menu ma szukać aplikacji
 

mar_ko

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nie wrzucaj nic na onboardmu(to jest pamięć wew) zapchanie tej pamięci skończy sie jak uprzednio lub zupełnym zablokowaniem konsoli. Wrzuć na dysk twardy wszystko. Skórki musisz sam dograc wrzucając do katalogu skins(katalog fsd). Jesli chcesz aby wykrywalo ci gry hombrew emulatory. W opcjach fsd ustaw ścieżki gdzie menu ma szukać aplikacji
Zgodnie z poradą przeniosę wszystko na dysk. Skórki już "rozpracowałem".
Czy jeśli stworzę na dysku foldery "Programy" i "Emulatory" a w opcjach FSD ustawię ścieżki (np. szukaj 10 poziomów wgłąb), to odnalezione w tych folderach programy będą w FSD odpowiednio w grupie PROGRAMY i EMULATORY?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Ustaw szukanie max 4katalogi ustaw dwie ścieżki programy i emulatory. Jesli jeszcze gry to kolejna ścieżka gry. Skopiuj świeżego fsd na hdd nie przenos z pamięci
 

mar_ko

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A czy plik launch.ini musi być fizycznie na HDD, czy może być na pamięci wewnętrznej i tylko w ścieżce odwoływać się do HDD?
Można w nim coś jeszcze ustawić "na sztywno" - tzn. np. dopisać linijkę właśnie ze ścieżkami?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Może byc gdzie chcesz. Ma wskazywać poprawna ścieżkę do aplikacji jaką chcesz uruchamiać na starcie. Nie potrzebujesz nix zmieniać w launch. Ini sciezki do gier są w fsd
 

Do góry Bottom