Problem! Co padło?

vatras22

Świeżak
Świeżak
Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum.
Od niedawna jestem posiadaczem xbox'a 360, używanego, którego przeszłości nie znam. Kilka miesięcy wszystko działało jak należy lecz ostatnio w czasie grania obraz się zawiesił, po ponownym włączeniu konsoli wywaliła RROD z kodem błędu wskazującym na uszkodzenie pamięci RAM, wykonałem więc trick z gumką do mazania i konsola odpaliła ale po 15 minutach wywaliło znowu RROD'a z kodem wskazującym na błąd GPU, konsolę wyłączyłem i włączyłem ponownie, od tamtej pory jest jedna czerwona dioda i na monitorze błąd e74, wykonałem x-clamp fix zarówno na CPU jak i GPU w celu dociśnięcia układów radiatorami, efekt? dalej e74. Radiator na GPU jest chłodny natomiast na CPU po 5 minutach działania konsoli wręcz gorący a wiatraki wskakują na najwyższe obroty. Rocznik konsoli to 2006, płyta xenon.
Bardzo proszę o pomoc nie tyle w naprawie, co w zdiagnozowaniu tego co dokładnie w konsoli padło, bo dziwną rzeczą jest to, że w jednym czasie wskazuje na błąd RAM, GPU oraz CPU. Z góry dziękuję:) pozdrawiam!
 

LeonSkennedy

Użytkownik
Użytkownik
Sam nie kombinuj jak nie wiesz DOKŁADNIE jak zaradzić temu , na gwarancje albo serwis zostaje . Pozdro
 

Marcinpl25

Użytkownik
Użytkownik
Szczerze lepiej to sprzedaj za jakieś marne pieniądze i kup sobie nowego arcade za 500-600 zł
 

vatras22

Świeżak
Świeżak
Jestem studentem 4go roku elektroniki na politechnice, więc mam dostęp do stacji lutowniczych i mógłbym się pobawić w kulkowanie układów, co do kupna nowej to rzecz jasna, że tak zrobię. Chciałbym po prostu dowiedzieć się z doświadczeń innych na forum, co może tej konsoli dolegać aby wiedzieć jak w ogóle można próbować postawić ją na nogi, w serwis na pewno nie będę inwestował bo szkoda pieniędzy wkładać w tego staruszka:) tym bardziej, że tak jak pisałem nie jest to po prostu błąd e74, ponieważ wcześniej wywalała dwa inne.
 

Do góry Bottom