1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Problem - czerwone/różowe kropki na ekranie

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez kurczak1, Sierpień 19, 2011.

1. kurczak1

kurczak1 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Jako, że jest to pierwszy mój post chciałbym powitać wszystkich użytkowników i jednocześnie prosić o pomoc w rozwiązaniu problemu. Zdecydowałem się utworzyć nowy temat, bo nie pomogło szukanie w google i na forum.
    Chodzi o mojego sześciomiesięcznego Xboxa slim, mianowicie podczas grania i w dashboardzie na ekranie monitora pojawiają się migające różowe kropki. Problem zaczął się jakieś dwa miesiące, może półtora temu i było ich początkowo mało i głównie pojawiały sie tworząc pasek na lewym brzegu ekranu. Z czasem zaczęło ich przybywać i od kilku dni zrobiło się ich na tyle dużo, że poważnie utrudniały granie, w tej chwili kropki na ekranie tworzą efekt różowego "śnieżenia", głównie w miejscach wyświetlania ciemnych kolorów. Jako, że wcześniej miałem kompa, pierwsze co mi przyszło do głowy to sypiący się układ graficzny lub padające pamięci. Xbox podłączony jest do monitora 19' Acera kablem hdmi-dvi, jednak co ciekawe, gdy go podłączam analogowo kablem VGA bigben problem całkowicie znika. Zacząłem od wymiany kabla hdmi-dvi na nowy, jednak problem pozostał. Jeżeli chodzi o monitor to obraz z kompa podłączonego kablem VGA wyświetla bezproblemowo.
    W związku z tym mam kilka pytań:

1. Trochę nie chce mi się wierzyć, ale czy to możliwe, żeby podzespoły x'a padały skoro obraz wali się tylko, gdy przesyła obraz cyfrowo?
    2. Czy jak go wyśle na gwarancję to microsoft nie będzie robił jakiś problemów? Bo to są dość dziwne objawy.
    3. Co według Was jest padnięte? Czy to możliwe, żeby w xboxie padło coś odpowiadającego za sam przesył obrazu cyfrowo? Bo tak naprawdę to została tylko taka mozliwość lub to, że coś takiego mogło paść w monitorze.

Tak właściwie jedyna rzecz której jeszcze nie sprawdziłem, to podłączenie X'a kablem hdmi do innego monitora/telewizora i podłączenie do monitora czegoś co wysyła obraz kablem hdmi - wiem, że powinienem to zrobić, ale chwilowo nie mam możliwości. Będę wdzięczny za zainteresowanie i wszelkie rady, pomysły i sugestie :)

2. Lotnik421 Xbox One

3. venom12

venom12 Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Możliwe że zepsuło ci się wejście hdmi.

4. pelikan15

pelikan15 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Nysa
    Musisz spróbować na innym tv jak bedzie to to service wita.

5. kurczak1

kurczak1 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Po pierwsze to uszkodzenia wyjść(bo koledze chodzi pewnie o wyjście hdmi konsoli) w jakichkolwiek urządzeniach to jest ekstremalnie rzadka sprawa. Po drugie to temat stworzyłem z ciekawości, żeby może ktoś kto się zna chociaż trochę na elektronice x'a pomógł i pokminił coś, bo to intrygująca usterka jest. Napisałem na końcu pierwszego posta, że tych dwóch w.w. rzeczy zrobić chwilowo nie mogę, a to oczywiste, że jak na innym ekranie będzie to samo to x leci do serwisu.

6. Eagle696

Eagle696 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Dąbrowa Górnicza
    Po prostu serwis .
    Xbox jest na tyle skomplikowaną platformą że jednoznacznie nie da się stwierdzić usterki.
    Nawet M$ nie naprawia tylko wymienia.

7. norbert910

norbert910 XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    6
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Właśnie najczęściej naprawia, a sporadycznie wymienia.

Wczytywanie...

Poleć forum