1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Problem gra nie włącza się - czarny ekran

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Heisenberg16, Październik 18, 2015.

1. Heisenberg16

Heisenberg16 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam,

kupiłem jakiś czas temu Xbox 360. Do tej pory wszystko normalnie działało. Zarówno gry odpalane z płyty czy pobrane w xbox live normalnie chodziły. Ostatnio kupiłem grę, dzisiaj chciałem ją pierwszy raz odpalić.

I tu pojawił się problem, bo gdy wybrałem opcję uruchom to pojawił się czarny ekran i nic nie dało się zrobić, konsola nie reagowała też na pada. Ogólnie było słychać, że konsola pracuje bo buczała dość głośno (do tej pory przy innych grach pracowała sporo ciszej).

Wyłączyłem całą konsolę przyciskiem z przodu (nie wiem czy to jakoś negatywnie wpływa na samą konsolę ?) Potem ponownie uruchomiłem konsolę, postanowiłem najpierw zainstalować grę na dysku a dopiero potem ją odpalić. Instalacja przebiegła bez problemu i gdy wybrałem opcję uruchom grę to znowu pojawił się czarny ekran...

Próbowałem włączyć inne gry zarówno z płyty jak i te ściągnięte na dysk z xbox live i wszystkie normalnie działają....

Gra która nie działa kupowana była przez internet. Czy taki problem świadczy o tym, że ta gra jest wadliwa i zgłaszać reklamację / zwrot ? Miał ktoś kiedyś taki problem ? Proszę o zainteresowanie się tamtem. Z góry dziękuje za pomoc i wszystkie odpowiedzi.

2. Lotnik421 Xbox One

3. rakso70

rakso70 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Ja mam podobny. Od pewnego czasu przy próbie włączenia gry pojawia się czarny ekran, a czasami gra się zawiesza. Wówczas konsola jak i pad nie reagują. Muszę ją wyłączyć przednim włącznikiem. Dzieje się tak zarówno w trybie live, czy też oflline. Płyty dvd są odczytywane bez problemu. Nie mam pojęcie czy to padła konsola (ma 4 lata, nie jest przerabiana), czy to jakiś problem softowy? Może ktoś coś zasugeruje. Nie mam pojęcia czy oddawać ją do serwisu.

4. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1862
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Mnie sie ostatnio konsola tak wieszała, że też pad nie reagował i byłam w wielkim szoku, bo przecież chodziła normalnie cały czas itd. Też musiałam wyłączyć na powerze. U mnie pomogła nowa aktualizacja dasha, nie dało się jej przeprowadzić z poziomu konsoli z ustawień. Musiałam wejść na stronę ms www.xbox.com/UPDATE pobrać pliki, wgrać na pena wg instrukcji. Aktualizacja z pena przeszła bez problemu, bez żadnego wieszania się pada i od tej pory mam spokój i nic się nie wiesza :)

5. rakso70

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Hmm dzięki kuleczka91 za sugestie, ale mam kłopot z updatem z pena. Ściągnąłem aktualizację (Microsoft podaje, że jest ona z 17.09. 2015, a pliki są z 9. 09-mniejsza z tym), zgrałem pliki na pendriva. Jednak po włożeniu go do przedniego slotu konsoli, nic się nie dzieje. Support podaje, że powinno się to dziać automatycznie, a tu guzik:(
    Spróbuje nagrać te pliki na płytę CDR. Sam już nie wiem, czy czarny ekran z prześwitującymi kropeczkami po załączeniu gry, to problem z oprogramowaniem, czy też walniętym napędem. Dziwne jest to, że płyty DVD z filmami są odczytywana bez problemu.
    Dodatkowo, usunąłem pliki pamięci podręcznej zgodnie z sugestią Microsoftu.
    Pobrałem na nowo profil Live. O dziwo, gra ruszyła, ale zawiesiła się przy wyborze opcji gry (FarCry3).
    Na konsoli jest kilka profili. Problem czarnego ekranu dotyczy wszystkich, nie tylko jednego posiadającego dostęp do trybu live.

Ostatnia edycja: Listopad 9, 2015
  6. Zinyx

Zinyx Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    luknij (LB RB X LB RB X) i powinno ci ruszyć z pena

7. rakso70

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Walczę nadal z problemem czarnego ekranu. Ustaliłem, że część gier się uruchamia. Są to np. Sniper GW 2, Homefront, Fear3 i kilka innych. Nie "chodzą" natomiast żadne NFS. W NFS grałem online- w sieci.
    Zrobiłem format dysku i zainstalowałem ponownie NFS Hot Pursuit. Wcześniej, wyeskportowałem zapisy gry z konta live do chmury. NFS ruszył, jednak po pobraniu zapisów, ponownie się zawiesza, lub pojawia się czarny ekran przy starcie gry. Podejrzewam, że to jakiś problem z livem powoduje takie objawy. Nie chce mi się zaczynać wszystkich gier od początku (chodzi o odmiany NFS). Czy można próbować uratować zapis, albo pobrać gdzieś inny - "zdrowy"?

Wczytywanie...

Poleć forum