1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

[Problem/Wada] Wiatrak w X360 Slim

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Camilo, Wrzesień 30, 2011.

1. Camilo

Camilo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Wrocław
    Witam serdecznie.

Na wstępie chciałbym powiedzieć że wiem czym się narażam otwierając konsole i przy okazji chciałbym ująć abyście darowali sobie komentarze
    na ten temat bo wiem co chcę i co robię.

A więc:

Mam dość poważny problem z wiatrakiem w xboxie. Nie wiem jak dokładnie to opisać a to dlatego że nie wiem co jest tego powodem.
    Mianowicie mój wiatrak w X360 działa, kręci się ale dmucha bardzo słabo, bardzo, bardzo słabo.

Mój X360 slim strasznie się zakurzył więc zdecydowałem się go otworzyć z powodu jego ciężkiej pracy i grzania się. Fakt faktem nie
    było to łatwe ale udało mi się go otworzyć bez najmniejszych uszkodzeń dzięki specjalistycznym narzędziom od znajomego.
    Xboxa rozkręciłem całego na częsci poza radiatorem którego bałem się ruszać, wszystko ładnie przeczyściłem ani grama kurzu.

Gdy skręciłem poprawnie xboxa zacząłem grać po sieci w Black Opsa. Jakoś tak omskneło mi się aby dotknąć wylotu wiatraka
    w xboxie i nagle ogarnęło mnie zdziwienie. Obudowa konsoli była cholernie gorąca, wiatrak bardzo słabo wydmuchiwał powietrze
    a poza tym z wiatraka szło takie gorące powietrze i równie śmierdzące jak z suszarki do włosów.

Po tym zdarzeniu rozkręciłem ponownie xboxa myśląc że odwrotnie zamontowałem wiatrak, zamontowany był dobrze.
    Wtyczka rownież była dobrze włożona, wszystko było jak należy. Nic nie spadło ani nie zostało uszkodzone przy
    rozbiórce xboxa.

Nie mam pojęcia czego to jest powodem, konsola się grzeje i to cholernie. Przy dłuższym trzymaniu idzie się oparzyć
    dotykając samej obudowy konsoli.

Wczoraj jak i dziś grałem na xboxie chcąc sprawdzić czy nie wywali mi blokady temperatury. Nic nie wyskoczyło, xbox
    się grzeje jak grzał a komunikatu o dużej temperaturze nie było. Grałem dalej chcąc sprawdzić co się stanie i jedyną rzeczą
    jaka się stała to opóźnione wczytywanie textur w grach - unormowało się to po tzw. "odpoczynku" konsoli.

Miałem wiele powodów na głowie ale sam nie wiem które są mitem a które prawdziwe, może za mocno dokręciłem? Dokręcałem
    bardzo mocno aby wszystko się kupy trzymało. Nie wiem.

Postanowiłem więc poradzić się doświadczonych ludzi o rady, czekam więc. Z góry dziękuję za pomoc.

Czekam na wypowiedzi, pozdrawiam serdecznie!

2. Lotnik421 Xbox One

3. mati010

mati010 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Gliwice
    Jeżeli za mocno dokręcisz może wiatraczek nie mieć siły obracać. Zawsze możesz kupić wiatraczek o tych wymiarach i wymienić być może po prostu silniczek w nim padł.

4. onix212

onix212 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Śląsk
    może być ze wentylator do wymiany .zobacz jak szybko się obraca i czy docisniete wszystko i slimka się grzeje bardzo ale to nie szkodzi

5. snake16

snake16 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    U mnie w tym miejscu gdzie jest wiatrak też sie grzeje[to jest norma], a po bokach wypływa normalne powietrze, ale z tym sie zgodzę, że jak powąchasz tam gdzie wiatrak to śmierdzi szuszarką, dlatego kupuje dysk [ nowa konsola]

Jedynie to mi przy Crysis 2 bez dysku textury się wczytywały, napęd raz pracował, a raz nie, wszystkie inne gry chodzą normalnie.

Kup dysk, ja jutro zamawiam

6. szmelc

szmelc Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    a co ma dysk to grzania konsoli bo nie rozumiem tej podpowiedzi?

7. Camilo

Camilo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Wrocław
    snake16 jaki dysk? Nie rozumiem.

Dziś już późno. Otworże jutro a raczej dziś konsolę i poluzuje śruby - zobaczymy jak to będzie.

Grzać się grzeje zawsze to fakt, z tym że tutaj grzeje tak mocno że przez samą obudowę przy wylocie wiatraka można sie oparzyć. Wiem z doświadczenia...
    Trzymałem za długo i o dziwo się opatrzyłem. Lekko ale oparzyłem.

Wiatrak dmuchał mocniej, to jest pewne. Czuć różnicę. Teraz ledwo czuć wiatraczek, powiedziałbym że nawet go nie ma tylko ciepło idzie od radiatora.

No nic zobaczę jutro.

8. snake16

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    no nie wiem, z dyskiem konsola tak nei pracuje, ja mam tak samo 10 min i juz sie robi w ty miejscu ciepła, poje.... są te konsole, jednak ps to ps
    xbox zaledwie ma miech, albo kolo tak przerobil go ze tak chodzi, albo juz te ixy maja to do siebie, że w tym miejscu się grzeją [ nie grzeje sie tak, ja ty mówisz że cie parzy, popostu ciepła jest [ jajka spokojnie można było by robić, i czuć tą szuszarką]
    Ale nie wiem czy to normalne że czuć jak by szuszarka chodziła, to samo u mnie

P.S Jednak Dysk tu nic nie da :p odpaliłem samą konsole bez płyty i to samo 10 min robi się ciepła[ nie aż tak ciepła że parzy :p] w tym wylocie od wiatraka, czuć lekko szuszarką

9. rekrut

rekrut Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    witam - posiadam konsole od kilku dni i mimo wielu zalet tej konsoli to chłodzenie jest do bani, za takie pieniądze mogliby się postarać o lepsze chłodzenie :(

10. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    Odkręć wiatrak połóż go osobno i sprawdź jak się kręci jeśli dalej wolno, to konsola przekazuje za małe napięcie na wiatrak i kręci się przez to wolno, gwarancja by się przydała no ale ....

11. snake16

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Tak to Jest, Jak Co 2 Xbox wychodzi jakiś szajs, PS3 to PS3 tylko te kopie... [ Jak większość kupiła ixa dla kopii] Ale nie ma tak u was ? w tym miejscu co jest wiatrak juz robi się ciepła po 10 min i czuć lekko suszarką zobaczcie sami

Edit: To normalne że się robi ciepła w tym miejscu. rozmawiałem z gościem co się zna od tego, i mówi że konsola dobrze ciepło odbiera.
    Ale jak Camilo pisał że go paży, i cała konsola jest ciepłą to nie wiem

12. Altres

Altres V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    130
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Głuchołazy
    snake16 konsola ma być ciepłą jak jest zimna to jest powód do zmartwień a że śmierdzi to pewnie masz nową konsolę każdy prawie sprzęt tak jedzie na początku nawet tv za 50k w górę.

Wczytywanie...

Poleć forum