1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Problem z 360

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez slipknot715, Sierpień 21, 2014.

1. slipknot715

slipknot715 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witajcie forumowicze. Mam pewien problem z moją konsolką. Ostatnio moja konsola nie pokazuje obrazu przez kabel HDMI. Po obszernym czytaniu forum sądzę, że padło gniazdo HDMI. Przeczytałem również, że jeśli chce to naprawić to muszę wydać ok. 120 zł. na wymianę układu HANA. Żeby było mało, ostatnio mój XBOX nie czyta świeżo wypalonych gier. Gry, w które grałem wcześniej działają normalnie lecz jeśli chce je zainstalować na dysk to zajmuje to strasznie dużo czasu. Myślę, że tutaj potrzebna jest wymiana lasera. I tutaj przechodzimy do mojego pytania. Zainwestować w naprawę, która wyniesie mnie 270 zł. (wliczona roczna gwarancja) czy kupić innego XBOX'a? Opłaca się to naprawiać, ile wytrzyma konsolka po takiej naprawie?

2. Lotnik421 Xbox One

3. Vaiper

Vaiper Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    37
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    A więc masz trzy opcje. Jeśli nie grasz multi, najlepiej wyjdzie Ci zrobić Rgh. Jeśli chcesz grać online, możesz dokupić emulator wasabi lub xkey, i dysk zewnętrzny, i nie będziesz musiał już nagrywać. Koszt od 300 zł wzwyż. No albo możesz wymienić laser bądź konsole.

4. XDFSQ

XDFSQ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Praust
    Napraw gniazdo HDMI i zrób przeróbkę RGH to będzie najtańszy koszt względem mnie :)

5. dijemex

dijemex Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    19
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Lubaczów
    To zależy jeszcze jaką masz konsolę, jeżeli coś starszego od jaspera to nie opłaca się tego nawet naprawiać :p

6. slipknot715

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Wersja slim, rok produkcji 2011

7. XDFSQ

XDFSQ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    11
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Praust
    To wtedy napraw wejście hdmi i zrób rgh , najtaniej jest u Dextera :)

8. Vaiper

Vaiper Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    37
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Zapomniałeś dodać, żeby zrobił to tylko w przypadku gdy nie chce grać multi.

9. slipknot715

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Zależy mi, żeby mieć sprawny napęd, który czyta płyty. Z kolei zamiast kabla HDMI mogę zastosować kabel VGA FULL HD, obraz będzie taki sam. Tylko czy wskutek tego spalonego gniazda (mniemam, że taka jest usterka) może to spowodować inne awarie, usterki w konsoli.

10. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Jesli vga to tylko oryg kabel Microsoftu. Jak cos pw, nic sie jej nie stanie przez to ze hdmi uwaliles

11. slipknot715

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dlaczego tylko oryginalny kabel Microsoftu? Skąd ta pewność, że usterka HDMI nie wpłynie jakoś na działanie konsoli?

12. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1068
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Tylko on daje przyzwoita jakosc bez cieni. Upaliles hdmi zdarza się dość często i konsolw dalej dzialaja. Jak padnie kiedyś cala to kupisz nowa gdzie ja będziesz odsyłal

13. orso

orso Super Moderator Członek Załogi Super Moderator Pomocnik PSforum.pl

Polubienia:
    787
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Nie wpłynie, oryginalny bo przynajmniej jakość obrazu i wykonania na wysokim poziomie będzie.

14. slipknot715

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    A jak myślicie jest sens wymieniać ten laser? Nie chciałbym co jakiś czas go odsyłać z powodu awarii

15. Bloody_

Bloody_ Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Kraków
    Bo oryginalny jest tak zoptymalizowany żeby wszystko było glanc i jak najwyższej jakości. Nigdy nie ma pewności że coś pociągnie "coś" za sobą, ale HDMI to już inne ścieżki na płycie głównej w przeciwieństwie do w/w VGA a poza tym po to masz kilka wyjść obrazu bo czy w zapasie w przypadku zepsucia, czy od upodobania użytkownika itd.

@up; Zależy czy będziesz chciał grać w oryginały bo jeśli nie to i RGH by było dobrze zrobić. Laser praktycznie tyle co przeróbka.

1 osoba to lubi.
  16. slipknot715

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Warto wymienić ten laser? Czy to raczej nieopłacalna inwestycja? Często się psuje po wymianie?

17. djploki

djploki Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    250
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Jelenia Góra
    Jak zrobisz rgh to płyt nie będziesz używał. Ja mam slima bez napędu i w ogóle jest mi on nie potrzebny a poza tym konsola jest lekka jak piórko.

Wczytywanie...

Poleć forum