1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Problem z analogiem.

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez DeX, Maj 10, 2014.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. DeX

DeX Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam! Wczoraj nabyłem używanego Xboxa 360 slim z dwoma padami. Został on kupiony przez poprzedniego właściciela w grudniu 2012 w TESCO, więc wg prawa unijnego jest na gwarancji 2 lata, czyli do końca tego roku. Mój problem polega na tym, że jeden pad jest idealny(właściciel mówił,że był mało używany i to widać), a drugi niestety jest mocno zużyty.RB ledwo chodzi, prawa gałka jest troche oberwana,ale największy problem to lewa gałka - jest po prostu luźna.Ruszając nią czuje opory.Często po przesunięciu, zostaje w tym miejscu zamiast tak jak sprawna gałka wrócić do 'pozycji wyjściowej'.Mam nadzieję że to w miare jasno wyjaśniłem.Co prawda działa (sprawdzałem tylko w menu), ale gram w fife i już czuje,że dla mnie ten pad nie ma zadnej wartości bo jest po prostu uszkodony.
    I teraz pytanie - co robić? Kontaktować się jakoś z MS w sprawie gwarancji czy zanieść pada z paragonem do TESCO?
    Przypominam,że drugi pad jest całkowicie sprawny więc nie chciałbym oddawać całej konsoli,mam nadzieje że wystarczy oddać sam pad( tak jak np jest w przypadku PS4, wysyłasz sam pad gdy jest on uszkodzony).
    Pozdrawiam.

2. Lotnik421 Xbox One

3. szangg

szangg Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    30
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Opoczno/Łódź/Bad Hersfeld
    Wydaje mi sie, ze nie ma wiekszego sensu zanosic tego pada ani do tesco ani kontaktowac sie z MS, bo jak sam napisales jest mocno zuzyty wiec najprawdopodobniej nie bedzie podlegal gwarancji. Serwis zakwalifikuje to zapewne jako niewlasciwe uzytkowanie.

4. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Poza tym na pada są 3 miesiące gwarancji producenta ;-)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

5. DeX

DeX Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Bylem dzis w Tesco, jakas niezbyt kompetenta babka starała sie mnie przekonac ze mam tyle gwarancji ile daje producent, ze wcale nie obowiazuja 2 lata. Poza tym mowila ze sie musi z serwisem MS skontaktowac 'bo pierwszy raz ma taki przypadek'.Na dodatek dodala ze jesli chce w ogole oddac tego pada na gwarancje to mam oddac caly komplet czyli w pelni dzialajaca konsole + prawie nowy pad + ten zepsuty.Na ta wiadomosc wybuchlem smiechem,a ona mowi ze ' takie sa procedury'.Na dodatek wg niej sam paragon nie wystarczy do reklamowania, potrzebuje jeszcze karty gwarancyjnej ( z tego co wiem to g*wno prawda). W poniedzialek tam wracam i zobaczymy co mi powie.

6. orso

orso Super Moderator Członek Załogi Super Moderator Pomocnik PSforum.pl

Polubienia:
    786
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Z doświadczenia powiem Ci że takim podejściem nic nie uzyskasz i najpierw bym rejestrował konsolę na stronie m$ i doczytał dokładnie warunki gwarancji, masz pretensje że ktoś używał pada jako młotka i źle działa ale nikt nie uzna na to gwarancji bo zużyty i uszkodzony mechanicznie nie podlega gwarancji czy też rękojmi.

7. maxankazuya

maxankazuya Banned Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    95
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    nie bo na akcesoria (pad, dysk, headset...) jest 12 miesiecy! przynajmniej tyle daje M$ w Polsce, konsola 24 miesiące

8. DeX

DeX Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Zarejestrowałem konsole - dziwne ze ma gwarancje do listopada, tym bardziej że wyprodukowana została w czerwcu ,a kupiona w grudniu - skąd tu się wziął listopad?
    Próbujac zareklamować pada wyskakuje mi, że nie mam już gwarancji na niego i sobie moge co najwyżej kupić za 50 euro od nich - dzięki ms.
    Zostaje tylko to tesco,ale zeby sie wyklocić tam o cos bedzie bardzo ciezko...Poza tym nie chce oddawać całej konsoli,przecież to nie ma sensu.

9. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1065
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Dodawany jest czas do dary produkcji. Ty sie nie masz co kłócić, oddajesz pada tylko. Oni zabieraja do miesiaca dadza ci odpowiedź, ze posiada normalne zużycie co nie podlega gwarancji. Tematu koniec z ich strony

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

10. DeX

DeX Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Pewnie tak by bylo. Ale babka mi i tak nie chce samego pada przyjac, bo po pierwsze 'procedury' mowia ze mam oddac caly zestaw, po drugie nie mam karty gwarancyjnej ( slyszalem ze to jakis relikt przeszlosci, a jak sie reklamuje na 'niezgodnosc towaru z umowa' to wystarczy dowod zakupu , w tym przypadku paragon).Swoja droga troche nietrwale te analogi, z tego co czytam w internecie wiele osob ma taki problem.Gdy kupowalem u faceta, pokazywal mi drugiego xboxa ktorego mial w domu ( jego syna), do niego tez mial dwa pady i jeden tez chodzil tak ******* jak moj. 3 lata mialem ps3 z dwoma padami i caly cas wygladaly jak nowe, zadnych usterek a tu cyrki 8)))).
    Z innej beczki ,czy polezy 30 dni u mnie czy w TESCO to nie ma dla mnie roznicy, bo ten pad nie jest imo zdolny do gry,a oddajac go do tesco moze mega mega fartem by go naprawili.
    Jeszcze istnieje opcja ze go rozbiore i np w srodku jakims WD40 popryskam - moze cos da.Niestety nowego analoga nie przylutuje bo sie na tym nie znam,a lutownicy tez nie mam.

PS.Widze ze tu niektorzy prowadza swoje serwisy - naprawialiscie kiedys taki przypadek? Ile to kosztowalo?

Za wulgaryzm otrzymujesz WARNA!
    Noś z dumą swą odznakę!
    Gratuluję!
    ~TheOFF

/to nie wulgaryzm, pozdro

11. akir

Polubienia:
    1065
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Xboxy nie mają kart gwarancyjnych. Mogq sklepy wystawiac jakies swoje nigdy sie nie spotkałem. Tesco na pewno tego nie robi. Wymiana analaoga to koszt 15zl z robocizna

12. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    A guzik :p na konsole jest 12 miesięcy gwarancji, a na akcesoria 90 dni. Zeby nie być goloslownym:
    https://support.xbox.com/pl-PL/xbox-360/system/xbox-360-s-new-warranty
    12 miesięcy na pada jest wtedy, jeśli był kupiony oddzielnie.

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

13. TheOFF

TheOFF V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    341
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    UK
    DeX - zużyty pad raczej nie będize oznaczał niezgodności z umową, jak to ładnie określiłeś.
    Skoro ktoś ostro na nim grał, miał prawo się zużyć.
    Oddaj jakiemuś fachowcowi na forum, który się na tym zna, a wierz mi, takich mamy nie mało.
    Zapłacisz za to 20 - 50zł i po kłopocie.
    Ewentualnie kup nowego / używanego pada.

14. maxankazuya

Polubienia:
    95
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    dexter na konsole dostalem ponad 24 miesiące - chyba 26 czy 28 miesiecy po zarejestrowaniu na xbox.com wiec nie ******* mi ze jest 12 :p Co do pada możę i masz racje choć szczerze watpie...ze pisze nie znaczy ze tak jest :p

orso // Kultury trochę, nie klnij.

15. akir

Polubienia:
    1065
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Na konsole jest 12 miesięcy, wydłużyli ja na błędy typu rrod. Sam producent pisze ile daje...

16. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    1858
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Mam wrażenie, że Ty próbujesz na siłę stworzyć nowe zasady ;) Specjalnie zajrzałam do instrukcji ze swojego xboxa, który nawet nie ma roku od zakupu i wyraźnie pisze, że na akcesoria jest 90 dni, a na konsolę jest rok. Po zarejestrowaniu konsoli na stronie również mi przedłużyli okres, aczkolwiek wątpię żeby to się miało jakoś do rzeczywistości, skoro rachunek mam na krótszą datę, a to on jest podstawą gwarancji. Nie rozumiem o co robisz halo jak zużycie jest naturalną kolejnością rzeczy każdego urządzenia i nie jesteś jedyną osobą, która musiała się zmagać z wymianą elementów w padzie żeby przywrócić mu świetność :)

17. maxankazuya

Polubienia:
    95
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Zadajcie pytanie mM$/xbox Polska ja juz wiem ile daja na konsole :p w ***** jesteście gówno wiecie
    Ja mam standardowa gwarancje! do 23grudnia 2014 a slima kupilem we wrześniu 2012! wiec to chyba troche wiecej jak 12 miesiecy! do ***** *****

orso // Warn!! Może się opamiętasz z tymi wulgaryzmami i przestaniesz obrażać inny. Jeśli nie umiesz nic sensownego napisać nie pisz wcale.

18. Talibrr

Talibrr Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    55
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Kolego, może przestałbyś wciąż używać wulgaryzmów i obrażać ludzi, co?

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

1 osoba to lubi.
  19. maxankazuya

Polubienia:
    95
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Nie nie moge, bo wkurza mnie jak ktos wmawia mi na siłę kompletne bzdury. I niby gdzie te wulgaryzmy gwiazdki sam wstawiłem nie system :p

20. DeX

DeX Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Dobra ludzie, wrzuccie na luz. Ja tez dostalem za slowo ktore nie jest imo wulgaryzmem warna - za prawdziwy wulgaryzm pewnie juz bym perma dostal.W sumie zwisa mi to.

Akir mowisz o wymianie samego 'grzybka'? Bo cos za tanio 15 zl za wylutowanie starego analoga ( w sensie ze tego mechanizmu) i wlutowanie nowego, tym bardziej ze na allegro sam mechanizm po 10 zl chodzi.No nic, chyba jeszcze przejde sie do tego Tesco, zobacze co ma mi babka do powiedzenia i wtedy ew. poszukam kogos kto mi to przelutuje.

21. maxankazuya

Polubienia:
    95
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Napisz mi gdzie nie widzisz sensu?! Napisalem że dostałem standardowa gwarancje na ponad 24 miesiace nie jakąś tam na rroda! (btw jak kupowalem jaspera w 2009 to bylo 24 miechy tez i dodatkowo rok na rroda) Wiec sens jest a że czytać ze zrozumieniem nie potrafisz to już tylko i wyłącznie Twój problem :D

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum