1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Problem z dyskiem! Samsung 20GB - jak zrobić, żeby działał!?

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez CwK Bialy, Luty 1, 2010.

1. CwK Bialy

CwK Bialy Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Szczecin
    Witam serdecznie,
    W swojej konsoli mam dysk Samsunga HM020GI - 20GB.
    Miałem z nim problemy, ponieważ przy instalacji (wklejaniu) update'u do Forzy3 coś skasowałem i namieszałem... teraz myślę, że to jest nieważne, bo dysk obecnie jest sformatowany w systemie FAT32, czyli jest widzialny przez Windows (xp).

Chciałbym aby mój dysk do Xboxa znów na nim działał, ale muszę wiedzieć jak to zrobić?! Możecie powiedzieć jak go "postawić na nogi", tak od początku do końca?

Próbowałem go naprawić tym tutorialem: TUTORIAL, ale nic nie dawało. Wcześniej był sformatowany w systemie NTFS. Nie wiem, czy jest to wina moja? Coś źle robiłem? A może tego, że komputer mi się sypie itp. itd. Wszystko było ok. Zrobiłem co należy Winhexem ale gdy doszło do mhdd pojawił się problem:
    W momencie odłączenia zasilania... policzenia nawet do 30... otrzymuje komunikat: Fail. Try to re-power HDD. i za cholerę nie chce się pokazać WORKING... Oczywiście po tej próbie, podłączając dysk do xboxa, nie działał. Xbox go nie widział... nie dało się z nim nic zrobić.

Sprawdzałem dysk programami z Hiren Boot CD. Zrobiłem formatowanie niskopoziomowe, sprawdzenie bad sectorów a na końcu formatowanie w systemie FAT32.

Jest inna możliwość aby przywrócić dysk do działania, czy tylko ten sposób, który przedstawiłem powyżej? 01.02.2010 ;) spróbuje jeszcze raz Tamtym sposobem chyba, że napiszecie o innej możliwości.

Pozdrawiam i dziękuję z góry.

2. Lotnik421 Xbox One

3. liqid

liqid Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Nie chce zpeszac ale nigdy nie powinno sie traktowac oryginalnych dyskow do Xboxa programami narzedziowymi windowsa gdyz nadpisuja poczatek dysku i juz przywrocenie jego funkcjonalnosci do xboxa moze okazac sie niemozliwe.

Sam osobiscie przerobilem ok 10 dyskow marki WD lecz te dyski mozna zhackowac.
    nie raz pisano o tym na forum aby uwazac przy podpinaniu dyskow z konsoli nie formatowac ich czy nie uzywac narzedzi typu defragmentacja czy format.

fachowcem od dyskow Microsoftu a raczej samsunga czy hitachi nie jestem ale niech wypowie sie ktos kto ma pewnosc i niech potwierdzi badz zaprzeczy.

P.S dobrze ze to 20stka a nie 120stka .

4. CwK Bialy

CwK Bialy Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Szczecin
    Może i masz racje, ale mam nadzieję, że nie ;)

Czy 20 czy 120... i tak 100-150zł trzeba będzie wydać na nowy sprzęt. Jeszcze w razie czego, jak nikt nie będzie w stanie pomóc zaniosę do serwisu... może oni coś wymyślą taniej niż nowy dysk ;(

Wczytywanie...

Poleć forum