Problem z dyskiem twardym przy przesyłaniu danych- reset konsoli

Błotny Rumun

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam wszystkich

Otóż mam problem z dyskiem do x-sa. Mianowicie ok. 2 lata kiedy to przerobiłem konsolę po raz pierwszy bawiłem się wgrywaniem gier na konsolę i oczywiście zamiast przesyłać je przez FTP to sformatowałem dysk myśląc że w ten sposób uda się coś wgrać. Oczywiście format nie poskutkował i ostatecznie po wgraniu ponownie sektora hddss.bin wróciłem do punktu początkowego. Wgrywając gierki ostatnio napotkałem się na problem wyglądający następująco: Dysk 250 GB Hitachi
(oryginalny od m$) zapchany do 140 GB. Wgrywam nową gierkę przez Filezilla i w pewnym momencie konsola się zawiesza (słychać trzask z dysku gdzie głowica wraca na pozycje "bezpieczną") przesyłanie się zatrzymuje a po krótkiej chwili konsola się resetuje. Po tej sytuacji próbowałem kilkakrotnie powtórzyć przesyłanie (również po formacie i uzupełnieniu danych do 140 gb) ale bez skutku.
Następnie szukając dalej wykonałem następujące czynności:
1. Sprawdziłem dysk przy pomocy MHDD i przy sektorze 315200000 dysk się resetuje (deklarowana ilość sektorów przez dysk ok. 488000000)
2.Dysk próbowałem całkowicie wyzerować przy pomocy programu eraser- ten sam efekt głowica zatrzymuje się przy osiągnięciu sektora 315000000

Dodam jeszcze, że przed formatem w dashu wchodząc w storage devices przy ikonce dysku było logo microsoft a po reanimacji dysku już go nie ma.


Ogólnie dysk działa i gry na nim zapisane śmigają bez problemu, ale przez w/w problem 80 gb jest niedostępne. W związku z tym mam pytania:
1. Czy reset dysku związany jest z partycją hddx?
2. Jeśli odpowiedź do pkt 1 brzmi nie to co może stać za powyższym problemem?

Postarałem się wymienić wszystko co było związane z problemem.
Z góry dzięki za pomoc
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Zwyczajnie uszkodzony hdd

Wysłane z mojego SM-G318H przy użyciu Tapatalka
 

Do góry Bottom