1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Problem z dyskiem zewnętrznym 160 gb. Zawiesza się...

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez rawison, Maj 17, 2013.

1. rawison

rawison Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Jak w temacie mam dysk przenośny 160 gb podpięty pod usb. Lecz jest z nim pewien problem podczas gry z dysku słychać jakby piski lub coś w tym stylu i dysk cras***e mi np grę gdy akurat gram. Jeżeli robię coś na komputerze albo nie odpalę gry wszystko jest dobrze. Ale gdy odpalę grę to po jakimś zawsze się wyłączy. Ma ktoś jakiś pomysł?

2. Lotnik421 Xbox One

3. rawison

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Odświeżam mam nadal ten problem.

4. Jabar

Jabar Moderator Członek Załogi Moderator Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1118
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Podłącz pod kompa, i potraktuj programem HD TUNE, bo wygląda jakby było coś z nim nie tak.
    Przy każdej grze jest ten problem ,czy tylko przy jakiejść jednej ??

5. rawison

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Prawie przy każdej nie wiem jak to określić ale może tak : Dzieje się to przy grach w których jest więcej rzeczy na ekranie itd...(choć też nie jestem do końca pewien). Bo np przy fifie nie ma jakiś szybkich zwrotów akcji itd i wszystko jest w porządku ale przy wyścigach np forza dysk już zaczyna piszczeć i kras***e gre. Nie wiem co robić próbowałem inne porty usb to samo.

Jak skanowałem w tych pozostałych zakładkach nie pisało nic o żadnych błędach więc chyba wszystko ok zresztą sami zobaczcie
    Screen:
    Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 72822a5a40c62.png

6. szlovak

szlovak Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    8
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Łódź
    Ten screen co dałeś to test prędkości a nie błędów. Zobacz zakładkę z błędami, ewentualnie co SMART zwraca w programie "crystal disk info", tzn jak jest zielony znaczek to dobrze.

Poza tym możliwości jest klika:

-kiepska przejściówka USB która sama się zawiesza, też taką jedną mam, chiński badziew, scalak się strasznie w niej grzeje. Dobre się zaczynają raczej od 30zł
    -kiepski kabel USB, nie jest to łatwy temat i na prawdę dobry kabel to gruby kabel i nie ma wyjątków, na cienkich spada napięcie i dysk nie ma siły działać, objawia się to całkowicie losowo, tzn potrafi dysk działać bardzo długo, ale przy większej ilości operacji fiksuje od spadku napięcia i to też nie zawsze. Kupiłem sobie raz kabel marki HAMA, pieniądze w błoto
    -dysk bierze za dużo prądu jak na prąd portu USB, najlepiej żeby brał 500mA ale w praktyce nie ma takich dysków prawie i w połączeniu z kiepską przejściówką / kablem się wszystko zawiesza . Jak dysk będzie miał 700-900mA też nie będzie źle o ile mamy dobry kabel i przejściówkę, gdyż ten prąd to zwykle maksymalny jaki może wystąpić, średni jest dużo niższy a i porty USB zwykle też dają więcej niż 500mA. Można stosować przejściówkę z zasilaniem z zasilacza dodatkowego jeśli ewidentnie to pomaga
    -sypiący się dysk twardy. Jedyne miarodajne w 100% programy to programy producentów dysku, i dysk trzeba najczęściej sprawdzić bezpośrednio w kompie bez przejściówki choć nie zawsze. SMART powinien jakieś tam ważne problemy wykryć od razu choć nie jest to regułą, powiedzmy większość znaczną wykaże.

Najlepiej mieć jakiś firmowy dysk zewnętrzny, wtedy kabel powinien być dobry i jakość kieszeni też

Wczytywanie...

Poleć forum