Problem z dźwiękiem przy podłączeniu do monitora przez konwerter HDMI > VGA

OneManArmy1991

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam wszystkich, tak jak w temacie. Mam problem z dźwiękiem podczas grania i oglądania filmów DVD na konsoli, mam to podpięte przez konwerter HDMI>VGA z wyjściem audio MiniJack. (dokładnie ten KONWERTER HDMI DO VGA + AUDIO DŹWIĘK ! (4766069202) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ) Zdarza się, że jest ok, a za chwile dźwięk cichnie i rośnie na zmianę, gdy jest cichy lekko trzeszczy, mam nagrany filmik jak to wygląda i wrzucę go dziś w nocy na youtube. Próbowałem to też podłączyć kablem HDMI>VGA + RCA (takim: http://www.ocloja.com.br/ecommerce_site/arquivos5454/arquivos/1373891200_1.jpg ) jednak ani obrazu ani dźwięku nie było, tylko sprawdź kabel sygnałowy na monitorze.

Ustawienia konsoli mam na 1080p - video i cyfrowe stereo - audio. Próbowałem ustawiać też dolby 5.1 i dolby WMA Pro, brak efektów, jest to samo. Xbox nieprzerabiany, pierwszy slim, zaktualizowany. Sprawdzałem różne głośniki (2.1, 2.0, słuchawki) jest to samo. Xbox mam nie od dziś ale dopiero niedawno korzystam z niego wraz z monitorem (była okazja FHD Samsunga za 100 zł kupić z roczną gwarancją, obraz bajka tylko z tym dźwiękiem mam problem a utopiłem już trochę hajsu w okablowanie, nie chcę topić więcej.

Czy ktoś miał podobny problem? Jakieś sugestie? Może przedmuchać konsole bo to jej wina? Dodam że odtwarzacz DVD podłączony tym konwerterem do tego samego monitora i głosników działa jak marzenie.
 

OneManArmy1991

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Do zamknięcia.

Problem rozwiązałem, rozłożyłem obudowę wtyczki szarego kabla AV HD Microsoftu. Została mi sama płaska wtyczka, przez co na miękko mieściła się razem z HDMI w konsoli, czerwone i białe złącze RCA (oba od audio) podpiąłem adapterem RCA>MiniJack i łącznikiem MiniJack female-female. Obraz idzie z HDMI a dźwięk z AV HD i jest bajka, nic nie tnie.

Swoją drogą dzięki za fachową pomoc, nigdy nigdzie nie uświadczyłem tak wielkiej pomocy z jakimś kłopotem :p
 

Do góry Bottom