1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Problem z flashem Samsunga ts-h943

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Rafon, Listopad 6, 2011.

1. Rafon

Rafon Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam,
    mam ogromny problem z flashem ww. samsunga. Dokładnie przestudiowałem tutoriala z forum (jak i rózne sugestie z innych forum) ale niestety nie mogę sobie poradzić z niżej opisanym problemem.

Po podłaczeniu z wysuniętą tacką mam takie info jak w
    załączonym screenie.
    Po kliknięciu intro/device id pojawia mi sie taki
    log:
    Kod:
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    JungleFlasher 0.1.89 Beta (284)
    Session Started Fri Nov 04 00:14:53 2011

This is a 32 bit process running on 2 x 32 bit CPUs 
    portio32.sys Driver Installed 
    portio32.sys Driver Started, thanks Schtrom ! 
    Found 4 I/O Ports.
    Found 1 Com Ports.
    Found 5 windows drives A: C: D: E: H:
    Found 1 CD/DVD drives E:

Key NOT in KeyDB 
    Key is: 655B645AF37BA8A855FA581606529EFC
    Key has been tested and verified, thanks C4eva ! 
    Drive is Samsung.. 

Key NOT in KeyDB 
    Key is: 655B645AF37BA8A855FA581606529EFC
    Key has been tested and verified, thanks C4eva ! 
    Drive is Samsung.. 
    Sending Vendor Intro to port 0x9000
    Status 0x51
    Re-sending Vendor Intro: 
    ........................................................................................................................................................................................................
    Device Intro failed!
    Próbowałem zrobić Sammy UnLock udało się za pierwszym razem ale nadal problem z wejściem w vendor mode a przy nstepnych próbach pojawia mi sie:
    Kod:
    Sending Sammy_Un_Lock to Drive on port 0x9000 
    i komunikat 
    Faild at stage 1. 
    Dziwne jest że napęd wykrywa jako samsung w logu a w programie jest
    DG-16D2S co by wskazywało na Liteona.

Niestety nie posiadam klucza z tego samsunga jak i firmware wczesniejszego
    a tego za nic nie moge wyciągnąc z powodu braku wejscia w vendor mode.
    Na żadnym innym porcie I/0 nie znajduje napędu samsunga.
    Dane napędu z osłony to:
    Model TS-H943 F/W ms25. Był juz kiedyś przerabiany ale osoba robiąca
    przeróbkę nie dała mi zadnych plików ani nie mówiła czy napęd był
    spoofowany (nie były mi potrzebne te informacje wtedy).
    Próbowałem także metody z activate.iso ale w tym momencie xbox odmówił posłuszenstwa i nie czyta płyt (bład o treści mniej więcej: nie jest to format xbox360). Próbowałem także metody z Probe opisanej w tutorialu JF ale tez nie udaje się wejśc w vendor mode.

Dodam że kilka dni wczesniej udało mi sie na tym samym komputerze bez problemu zrobić flasha Liteon do nowego firmware, więc nie jest to raczej problem z kontrolerami.

Czy istnieje jakaś nadzieja na flash napędu? Bede wdzięczny za wszelkie porady co do wgrania nowego firmware.
    Pozdrawiam,
    Rafał.

2. Lotnik421 Xbox One

3. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Wiec tak - w konsoli byl naped liteon a ktos wlozyl samsunga, dlatego widzi go jako liteona. Musisz wymienic go spowrotem na liteona, gdyz ani nie wgrasz nowego dasha, ani nie pograsz w nowe gry.

Jak robisz sammy unlock to tacka ma byc do polowy (wysuwasz tacka, wyciagasz kabel zasilajacy, wsuwasz ja do polowy i podlaczasz kabel. Jak juz zrobisz sammy unlock to nie dajesz intro gdy naped automatycznie jest w vendor, tylko od razu read/write.

Sent from my LG-P920 using Tapatalk

4. Rafon

Rafon Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Tylko jest taki problem że po kliknięciu sammy unlock również nie chce wejść w vendor mode.

Czy jak bym włożył liteona z innej konsoli to da się wgrac nowego dasha, czy tez trzeba będzie mu robić spoofa?

Czy kupno na allegro liteona by rozwiazało problem? Czytałem ze i tak potrzebny będzie klucz napędu z oryginalnej wersji napędu którego nie mam jak zdobyć bo napęd nie chce wejsć w vendora...

5. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Klucz ci sie wyswietlil w logu jungle, wystarczy wkleic go do fw liteona (manual spoofing) i sflashowac naped.

Sent from my LG-P920 using Tapatalk

6. Rafon

Rafon Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Klucz który mi sie wyświetlił w jf jest do czegoś przydatny czy tylko do spoofa? mogę teraz przerobić normalnie tego samsunga wgrywając mu firmware 2.01 (w zakładce firmware tool 32) nie wchodząc do vendor mode? Nie chodzi mi teraz o aktualizację dasha a jedynie flash napędu.

tutaj screen jak to wygląda w jf (wcześniejszy sie nie wgrał)

7. Kondorro

Kondorro Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Stary temat ale mam podobny problem nie moge wejsc w vendor mode klikam device id i nic..Pomocy

Wczytywanie...

Poleć forum