Problem z flashem

Tian

Użytkownik
Użytkownik
Witam,
od kilku dni grzebie na forum w celu odnalezienia jakis konkretnych informacji i jest to bardzo trudne poniewaz wszystko jest rozsypane po wielu tematach i wiele osob mowi rozne rzeczy takze prosze nie piszcie na wstepie zebym uzyl funkcji szukaj bo juz szukam bardzo dlugo.
Sytuacja wyglada nastepujaco: mam konsole produkcji 8 kwietnia 2008, jak sie nie myle to jest to Jasper. Kupilem konsole w sklepie gdzie mi ją odrazu przerobili. Z tego co pamietam mial naped Lite-on ale wlozyli mi samsunga gdyz wtedy nie dalo sie przerobic lite-ona. Szukam konkretnie informacji jak przerobic samemu konsole na LT+ poniewaz mam jeszcze stary ixtreme 1.4 a chcialem pograc w takie tytuly jak AC:B i Fable3.
Skopalem w momencie kiedy wyszedl AC:B, ap2.5 i nie przeczytalem na forach co sie dzieje... zaktualizowalem wtedy dasha do 2.0.12611.0 i juz nie moglem zrobic metody 3xdash... wczesniej sobie z grami radzilem w ten sposob ze przy pomocy ppf-o-matic przerabialem gry z ixtreme 1.6 na 1.4.
Swojego czasu jak banowali konsole i blokowali dyski (wtedy zlapalem bana) sledzilem na tym forum temat z odblokowaniem dysku - i mi sie udalo, mam jeszcze przylutowane kabelki do NAND i teraz moje pytanie: czy robiac upgrade do LT+ musze to zrobic tak jak w przypadku odblokowywania dysku? Czy trzeba lutowac w innym miejscu? jak to sie w ogole robi? bo szukalem i nic nie znalazlem w tym temacie...
Znalazlem tez cos o tym ze jak mialem konsole z lite-on i mi podmienili na samsunga to juz nie moge przerobic na LT+... jak ta sprawa dokladnie wyglada?

dzieki za odpowiedzi
 

berials

Użytkownik
Użytkownik

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
hehe moj temat...

więc tak....musisz skołowac napęd który obsługuje ap czyli litka , benq albo hitachi 78/79 i wtedy flash'nąć go do lt+......
 

Blackburn

Użytkownik
Użytkownik
Masz samsunga , ale jest spoofowany więc nic nie pomoże , tak jak kolega wyżej , najlepiej włożyć liteona.
 

Tian

Użytkownik
Użytkownik
dzieki za odpowiedzi

czyli musze kupic nowy naped liteona? a jak wsadze ten naped, flashne xboxa do LT+ to bede mogl wsadzic spowrotem swoj samsunga?
ile gdzies na oko kosztuje taki naped?
 

Blackburn

Użytkownik
Użytkownik
Tak liteona , pierw trzeba pozyskać klucz napędu z samsunga który masz, wgrać do nowego napędu. Nie ma potrzeby wsadzania z powrotem samsunga. Swoją drogą firmware wgrywasz do napędu , więc zamiana potem liteona na samsunga na nic się zda ;p. Koszt to w granicac 100 - 150 zł
 

Tian

Użytkownik
Użytkownik
a jesli nie znam klucz napedu?
 

Blackburn

Użytkownik
Użytkownik
Z samsunga wyciagnąć go to żaden problem. Podłaczyć do SATA , komenda 'r' w Dosflashu. Z resztą jeżeli oddasz do fachowca , on będzie wiedział co z tym zrobić.
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
niekoniecznie liteona

może być benq albo hitachi 78/79
 

Blackburn

Użytkownik
Użytkownik
no fakt ,ale chyba liteon najbardziej godny polecenia. Nie zarzucając nic oczywiście Benkowi i Hitachi ;)
 

granwork1

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
ale jak chcesz upgrade samsunga do LT1.0 to może zrobić to bezproblemowo wystarczy kabel sata i kontroler VIA VT6421, komputer. Samsung nie obsługuje ap2.5 ale reszta gier będzie działać .
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
ale jak chcesz upgrade samsunga do LT1.0 to może zrobić to bezproblemowo wystarczy kabel sata i kontroler VIA VT6421, komputer. Samsung nie obsługuje ap2.5 ale reszta gier będzie działać .
jezu człowieku jak się nie znasz to się nie wypowiadaj....
on miał wcześniej liteona......
 

granwork1

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Może i się nie znam ale miałem tak sam. Ja tez miałem liteona był on zmieniony na samsunga z ixtreme 1.4 lub coś starszego teraz wgrałem do niego LT1.0
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
ale jak masz nowego dasha to on wykrywa podmiane napedu i w nic nie pogra
 

granwork1

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
no fakt dokładnie nie doczytałem. Zwracam honor :)
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
no fakt dokładnie nie doczytałem. Zwracam honor :)
hehe ty mi nie musisz nic zwracać bo mi też się zdarza nie doczytać i palnąć glupote....
 

Do góry Bottom