1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Problem z Grafiką Xbox360

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez 03karlos03, Maj 18, 2010.

1. 03karlos03

03karlos03 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam, mam pewien problem z grafika w xboxie, a może w telewizorze sam nie wiem jak to w ogóle określić.
    Obraz w Xboxie się rozmazuję , tzn chodzi dokładnie o kontury pewnych rzeczy,jak np. skrzynka czy drzwi ,nie wiem jak to określić ale tak jakby świecił się(?) ,rozmazywały.A w GTA IV to już w ogóle porażka ,wcześniej tak nie było ,wszystkie zarysy np auta są nie wyraźnie.Tak jakby auto było normalne a jego kontury były nie ostre,rozchodził się ..
    Podsumowując obraz jest nie ostry, kontury się rozmywają nie są jednolite rozchodzą się(chyba lepiej tego nie wytłumaczę).
    Od razu mówię żeby wykluczyć kilka przyczyn że posiadam TV 32 cale full HD,Kabel HDMI BigBena,Wszystkie gry które testowałem są na dobrych płytach oraz są wrzucane na dysk.Podpinałem do wszystkich już chyba portów hdmi oraz testowałem na kablu microsoftu VGA.
    Proszę pomóżcie mi.
    Pozdrawiam

2. Lotnik421 Xbox One

3. Trey

Trey Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Sprubój zwiększyć ostrość w telewizorze albo włącz taką funkcje którą mają samsungi w menu- wyostrzenie krawędzi. Daj znać czy pomogło!

4. Toczygroszek

Toczygroszek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Przede wszystkim sprawdź, czy to samo dzieje się na innym ekranie.

Piszesz, że wcześniej wszystko było w porządku. Masz na myśli to, że na tym telewizorze wszystko było ładnie? Czy na innym?

Zauważ, że podłączając XBOXA pod 32" telewizor full hd, kablem HDMI, dostrzegasz wszystkie szczegóły grafiki. Może po prostu jest to Twoje złudzenie po przestawieniu się z mniejszego na większy ekran?

Nie ma nic idealnego, XBOX to już stary dziadek, a i tak najlepszy pod względem graficznym w swojej generacji.

Antyaliasing i słabe cienie to główne utrapienie konsolomaniaków. Zwłaszcza, gdy gra się na dużym ekranie.

Może po prostu usiądź dalej?

Piszesz, że w GTA IV jest masakra. Jest to gra, która ma naprawdę ładną grafikę, ale kosztem tego słabe cienie i właśnie antyaliasing.

Napisz nam coś więcej, czekamy.

5. Tieu

Tieu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Zagan, Polska
    U2, zamiata xboxem. Smutne ale prawdziwe. Czekamy na GeOW3.

Jeśli rozmazane - pobaw się opcjami TV.

Jeśli widać piksele - nic na to nie poradzisz.

6. virus666

virus666 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Koszalin
    Pewnie jakiś shit ulepszający obraz włączyłeś i na ekranie się zrobił badziew

7. karlos03

karlos03 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam.
    Więc tak, przetestowałem xboxa oraz te same gry na drugim telewizorze(też hd itd) i.. niestety efekt ten sam,nie wyraźne kontury szczególnie biały kolor ,rozmywające się.Raczej to nie jest wina mojego telewizora bo dwa telewizory nie mogą mieć tych samych ustawień(złych).
    Kabel mam z pewnością dobry,specjalnie go kupiłem bo miałem takie błędy w starym VGA micfrosoftu(oczywiście po pewnym czasie,stwierdziłem że już kabel przeżył swoje i trzeba wymienić na hdmi i na pewno już nie będzie błędów) ,teraz mam BigBena i dalej ten sam problem.
    Wracając do wypowiedzi Toczygroszek to mówię od razu, wcześniej grałem na moim telewizorze w gta i inne gry wszystko chodziło pięknie ,nawet nie miałem żadnych problemów z wczytywaniem się tekstur bo miałem grę na dysku,więc odpada opcja że wymagania itd ponieważ wszystko pięknie wcześniej chodziło tylko po pewnym czasie(rok??) zaczeły pojawiać się takie problemy.
    Nie są to jakieś pojedyńcze tekstury w ciemnościach czy coś,tylko po prostu grafika jest na tyle zj popsuta że widać to podczas gry i psuję to całą grę.Jutro prawdopodobnie przyjdzie kolega z konsolą i sprawdzę co i jak,jeżeli u niego nie wystąpią żadne błędy to znaczy że mam coś z konsolą..
    Czy to może oznaczać początek RROD'u?(słyszałem od kolegi że miał problemy z grafiką z teksturami, a później zobaczył piękny widok 3 czerwonych światełek.. ;/).

8. Asghan

Asghan Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Londyn
    omg... jeszcze nie mam konsolki a juz sie boje X_X kazdy mowi od RROD jak o ostatnim dniu ich zycia :p
    "czy to niedaj boze..."
    "moze nazwiecie mnie szalencem ale to chyba poczatek..."
    "nie daj boze poczatek..."

Czy ten caly RRoD to postrach wszystkich konsol czy tylko tych tarszych bo jak wszystkich to sie zastanowie nad PS3... chociaz nic nie jest doskonale

Ps. sorka za off i podpiecie ^^

9. thomasho

thomasho Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    nie ma co się bać jeśli ma się Jaspera ;)

także spokojnie :) jeszcze troche to zapomnimy o RRoDzie :)

10. karlos03

karlos03 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam ,przepraszam za offtopy ale temat przepadł gdzieś za tematami,,POMOCY problem assasin cread'' itd , a jest mi bardzo potrzebna odpowiedz , ponieważ nie mam pojęcia co zrobić.Pozdrawiam

11. venome

venome Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Wrocław
  12. karlos03

karlos03 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    xbox 360

Tzn? Full HD rozdzialka 1080p ,zakres kolorow RGB, tam kalibracja czerni średnia.
    Mowie wam to nie jest jakiś drobny problem , mocno to się odbija w grafice,dziwne kształty kontur itd.

13. kowal_wns

kowal_wns Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Olsztyn
    To ja Ci powiem tak: U mnie miesiąc temu ni z gruszki ni z pietruszki pojawiły się błędy grafiki dotyczące czerwonego koloru. Trudno opisać, ale np. tam gdzie w grze miało być czerwone światło (taka półprzezroczysta czerwona łuna) była czerwona plama. Wygladalo to jak problem z ostrością czy kontrastem. Po wyłączeniu i włączeniu konsoli obrazu nie było już wcale. Odbyło się to w ciągu dosłownie pół godziny.
    Jako, że XBOX na gwarancji to zgłosiłem usterke i wysłałem konsolę MS. W dwa tygodnie była spowrotem - oczywiście już sprawna - i zwydłużoną o 3 miesiące gwarancją.
    Więc jeśli Twój X360 jest na gwarancji to radzę - nie zwlekaj zanim padnie całkiem - zgłaszaj do naprawy. Mam na dzieję, że pomogłem.
    Pozdro

14. rogal_88

rogal_88 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Tak jak kolega wyżej. Na bank uszkodzony jest układ graficzny.

15. karlos03

karlos03 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Niestety "już'' nie mam na gwarancji,muszę oddać konsole do jakiś prywatnych serwisów ,ale ile mniej więcej kosztuje naprawa uszkodzonego układu graficznego?Czy to podchodzi już pod RRODA?

16. TomalasPL

TomalasPL Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    wwa
    To nie podchodzi pod RRoD'a

17. michu282

michu282 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Wronki
    Jak na ekranie masz artefakty, to zbliża się e74/rrod. Ale dla pewności daj screen/foto jak to wygląda, bo znam paru takich, wg. których konsola jest popsuta bo grafika była słaba, a te gry po prostu tak wyglądały.

Wczytywanie...

Poleć forum