1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

problem z internetem radiowym.

Temat na forum 'PC' rozpoczęty przez Maksiuuxd, Maj 10, 2014.

1. Maksiuuxd

Maksiuuxd Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Witam, mam internet radiowy z anteną na dachu. z dachu kabel prowadzi do routera tplink, który mozna powiedzieć nie jest skonfigurowany jako router, a przez tego routera idzie do tego głownego co lacze sie wifi.. 8level i mam problem.. Gdy właczam komputer, telefon czy xboxa, zawsze musze resetować z gniazdka ten router 8level poniewaz nie ma internetu.. Gdy zresetuje, działa. ale gdy już wyłacze komputer i go włacze od nowa to musze znowu resetować z gniazdka. w komputerach tez mam inny problem, niekiedy to jakby traci internet łącze i musze wpisywać w cmd "ipconfig /renew" wtedy znowu się wczytuja strony.. Wiecie jak rozwiazać ten problem, mysle ze to coś w routerze tylko nie wiem jak to naprawić, bardzo prosze o pomoc.. Tylko nie piszcie, ze kupić nowy router bo na razie nie mam jak, pozdrawiam.
    (jezeli zly dzial prosze o przeniesienie, dziekuje)

2. Lotnik421 Xbox One

3. CSpec

CSpec V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    579
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    K-PAX
    A modele obu routerów to ...?

Łaczysz się przez PPPoE?

4. miaucoon

miaucoon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Warszawa
    O ile Cię dobrze zrozumiałem, to układ jest taki, antena > modem radiowy z funkcją routera, który pracuje jako router w Twojej sieci i serwer DHCP > drugi router który pracuje w trybie AP, czyli tylko przekazuje sygnał z pierwszego routera?

Pytania:

1. Czyje jest to pierwsze urządzenie, czyli modemo-router, Twoje, czy usługodawcy.
    2. Czy na pewno Twój, ten drugi router pracuje w trybie AP?
    3. Czy jak wyeliminujesz drugie urządzenie, czyli jak podepniesz kompa bezpośrednio kablem do pierwszego urządzenia, to też są takie kwiatki?
    4. Czy masz dane do logowania na admina do obu urządzeń i jaki jest stan Twojej wiedzy co do ich konfiguracji?

Jeśli o mnie chodzi, to jeśli to pierwsze urządzenie jest usługodawcy, a po podpięciu się bezpośrednio do niego dzieje się tak samo, to dzwoń do usługodawcy, niech rozwiązuje problem.

Jeśli nie dzieje się tak samo, to znaczy że to Twoje urządzenie szwankuje i jest albo źle skonfigurowane, albo niesprawne. Trzeba sprawdzić konfiguracje. Ono może pracować jako AP i jako router, to zależy od Ciebie, ale w obu przypadkach musisz poprawnie je skonfigurować. Jeśli jest dobrze skonfigurowane, a mimo to są problemy, można próbować zaktualizować firmware. Jeśli to nie pomoże, to jednak proponowałbym pożyczyć od kogoś inne urządzenie do sprawdzenia, ewentualnie zakup nowego, to nie są drogie rzeczy.

Wczytywanie...

Poleć forum