Problem z konsolą Xbox 360

kubassie1323

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Cześć.
Mam problem z konsolą, otóż jest tak:
Kiedy kupiłem konsolę wszystko było ok, lecz po tygodniu nie czytała niektórych płyt. Tak około 70% gier mi działa jakie mam. Konsola jest przerobiona. Myśląc, że może laser jest zabrudzony, wyczyściłem go alkoholem izopropylowym bez rezultatu. Po długim myśleniu i po poście :
http://xboxforum.pl/threads/dysk-nie-jest-obslugiwany.142082/
Miałem zamiar kupić nowy laser, lecz kolega ma 2 konsole, w której jedna ma RROD i leży i się kurzy.
Wziąłem jego napęd i podłączyłem do mojej konsoli. Gdy włożę grę do napędu w ekranie głównym wyskakuje żeby włączyć grę ( ikony gry nie ma ) i bez żadnego błędu ani komunikatu wywala do ekranu głównego. Gdy włożę inną grę to piszę "odtwórz DVD" czy jakoś tak.
Przemieniałem lasery z obu napędów i każdy napęd ma ten sam swój błąd, więc to chyba nie wina lasera ?
Z moim napędem sytuacja taka, że gdy wkładam grę wyskakuje ikonka gdy lecz po swoich szelestach konsoli wyskakują 2 komunikaty : "Dysk nie jest obsługiwany" lub "Wyczyścić dysk".

Mój dysk to: Philips & Lite-on DG-16D2S-09C - http://www.ebay.pl/itm/NEW-DG-16D2S-DG-16D2S-09C-DG16D2S-Lite-On-XBox-360-DVD-Replacement-Drive-/310853777565

A ten drugi : Philips & BenQ VAD6038 - http://www.aliexpress.com/store/product/Free-Shipping-High-Quality-USED-BenQ-DVD-ROM-Drive-For-Xbox360/511545_635718845.html

To wina konsoli, że takie błędy ?
Czytałem że możliwe jest to że ten drugi dysk ( pożyczony ) nie ma klucza ?
Czy się już całkiem poddać i oddać do serwisu ?? :'(
(to w ostateczności jeśli rozwiązań nie będzie).
 

ROBI772

RGH
Użytkownik
Nie, to nie jest tak jak że zmieniasz sobie napęd na jaki chcesz i on działa.
Jeśli chcesz zmienić napęd to musisz mieć DVD KEY, od swojego napędu i wgrać go do napędu który chcesz włożyć, wtedy powinno działać.
Jeśli nie masz pojęcia, to może rzeczywiście lepiej oddać do serwisu :)
 

kubassie1323

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A poda ktoś poradnik jak zdobyć DVD KAYa nie mając go ? bo nie wiem do końca jak to zrobić :)
 

tel

Użytkownik
Użytkownik
 

kubassie1323

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
te linki już nie działają bo pisze Błąd :/
 

ROBI772

RGH
Użytkownik
 

iskiereczka95

Banned
Użytkownik
Świeżak
Przerobka pada. Ja tak miałem z x360 elit miałem lT 3.0 w napedzie. zobacz czy czyta oryginalne gry.
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
Przerobka pada. Ja tak miałem z x360 elit miałem lT 3.0 w napedzie. zobacz czy czyta oryginalne gry.
Przerobka pada ?? Laser moze padac...lt to soft w napedzie...on nie pada...

Wysłane z mojego LG-P880 przy użyciu Tapatalka
 

iskiereczka95

Banned
Użytkownik
Świeżak
Wiem co mowie bo swoj 2 razy przerabiałem. Chyba ze ktos mi zle wytłumaczył.
 

zibi_07

Użytkownik
Użytkownik
Bardzo źle Ci wytłumaczył. Mógł paść laser, ale nie przeróbka (bo to tylko podmiana firmware - bez ingerencji sprzętowej).
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Wiem co mowie bo swoj 2 razy przerabiałem. Chyba ze ktos mi zle wytłumaczył.
Watpimy w to :)
 

Do góry Bottom