Problem z kontrolerem SATA pod PCI

ZiK

Użytkownik
Użytkownik
Mianowice chodzi o to ze kontroler na czipsecie via jest widziany przez bios oraz pod xp'kiem. Niestety zadne z podlaczonych do niego urzadzen czy to dysk czy naped nie sa widoczne. Komputer hp dc7600. Ktos mial podobne problemy?
 

Qazimodo

Użytkownik
Użytkownik
może źle zainstalowane sterowniki ? sprawdź we właściwościach systemu
czy nie ma żółtego wykrzyknika ?
sprobuj podpiąć pod inne wejscie sata ,a zasilanie napedu podłaczyłeś ?
jak sprawdzasz czy ci wykryło/lub nie urządzenie ?
jak JF to najpierw odpal program,póxniej podłacz zasilanie napędu i na końcu podepnij
kabelek sata i wtedy ci powinno wykryc
w JF ustawiłes właściwy port do odczytu ?
jaki masz ten chipset via ??? wiecej danych potrzeba :)
 

ZiK

Użytkownik
Użytkownik
Kontroler na czipsecie VIA 6421a firmy 4world. Tak jak pisalem XP widzi kontroler bez problemu (manager urzadzen). W chwili obecnej mam podlaczona nagrywarke SATA a w windowsie nie ma po niej sladu.
 

Qazimodo

Użytkownik
Użytkownik
może masz konflikt przerwań ?
próbowałes przepiąć napęd na inne gniazdo sata ?
może ten kontroler "gryzie sie" z kontrolerem sata na pł.głównej - więc go wyłącz na próbę w BIOS-ie
[ten na pł.głównej wbudowany sata - wyłacz]
ściąg i zainstaluj nowe drivery - ja mam takie - via_raid_driver_SATA 6421A_v550b.zip
ze strony producenta chipsetu czyli od via
 

ZiK

Użytkownik
Użytkownik
Z przerwaniami raczej wszystko ok. Windows nie sygnalizuje jakis bledow. Bez saty na plycie nie sprawdze poniewaz dyski i naped mam na sata a kontroler nie pozwala na bootowanie bezposrednio z niego. Modulu do biosa tez nie moge zaladowac bo mam jakis bios ze stajni hp. Postaram sie go sprawdzic na innym kompie na tym chyba nic z tego nie bedzie ;/
 

Do góry Bottom