1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Problem z kontrolerem Silicon Image

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez Arek0402, Październik 19, 2011.

1. Arek0402

Arek0402 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Łódź
    Pożyczyłem kontroler SATA od znajomego i po wpięciu go w PCI i wystartowaniu PC-ta pojawiła się na jakiś czas informacja "Update ESCD Successful" i wystartował system, pojawiło się okno instalacji sterowników i był niby wszystko ok. Niestety internet nie działał a karty sieciowej nie było w "Połączeniach Sieciowych" w menadżerze urządzeń był przy niej jakiś znaczek, zaktualizowałem sterownik i niby wszystko było ok z tym że karta miała problem z odnowieniem adresy następnie podłączyłem kabel sieciowy do z integrowanej karty i tam tego problemu nie było tzn. DNS, IP itd. zostały zaktualizowane ale internetu nadal nie było :( Odłączyłem więc kontroler SATA i odpaliłem PC-ta ale problem nie znikną :( Odłączyłem więc kartę sieciową i podłączyłem ją z powrotem i wtedy wszystko powróciło do normy :D
    Nie mam pojęcia czy ten "cyrk" z kartą sieciową to była zasługa kontrolera Serial ATA czy niefortunny zbieg okoliczności w każdym razie boje się go z powrotem podłączać więc czekam na waszą pomoc ;)
    Dodam jeszcze że w JungleFlasher były tylko cztery porty IDE które są na płycie głównej żadnych dodatkowych portów SATA nie było :(

Płyta główna: ASUS A7V8X-X z chipsetem VIA
    Kontroler SATA: vivanco PCI SATA 4R-N / EDV-Nr. 23410 z chipsetem Silicon Image

2. Lotnik421 Xbox One

3. opeael2

opeael2 Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    sprawdz w menadzerze czy nie korzystają z tych samych zasobów

4. Arek0402

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Łódź
    A mógłbyś napisać jak rozwiązać ten konflikt ? Bo jak podłącze ten kontroler żeby to sprawdzić to znów nie będę miał internetu więc wolał bym ten problem rozwiązać od razu a nie wszystko po kilka razy rozłączać ;)

5. Arek0402

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Łódź
    Znajomy polecił mi przełożyć kartę sieciową do innego PCI i teraz już tego problemu nie ma :D Zainstalowałem sterowniki do tego kontrolera w menadżerze urządzeń wszystko jest ok ale w JungleFlasher nadal są tylko porty IDE podłączyłem więc napęd x360 do jednego z portów ATA czy jak kto woli SATA, odpaliłem x360 i JungleFlashera ale ten nie chciał się uruchomić i w dodatku po próbie uruchomienia JungleFlashera nie dało się normalnie wyłączyć PC-ta :( Pomyślałem że to może wina sterowników więc odpaliłem bootowalnego pendrive z dosflash wpisałem A:\dosflash [ENTER] i dosflash wykrył tylko 4 porty IDE i moje dwie nagrywarki w PC a po portach SATA i co za tym idzie napędem Lite-On x360 ani śladu :( Czy to wina kontrolera z chipsetem Silicon Image czy może problem leży gdzieś indziej ?

Wczytywanie...

Poleć forum