Problem z kopiowaniem na hdd

nitrolukas

Użytkownik
Użytkownik
Witam!

Mam problem z kopiowaniem gier na hdd...kilka gier skopiowalem bez problemu, zakupilem nowy cake plyt verbatim nagralem obliviona, far cry2 i dead space i w kazdej z tych gier podczas zgrywania na hdd wystepuje blad z komunikatem ze nie moze zainstalwac i zeby wyczyscic plyte miekka szmatka..mial ktos cos takiego?Moze ktos wie czym moze to bc spowodowane?Aha gierki te normalnie sie odpalaja ale np dead space po troxhe ponad godzinie grania wywalil mi komunikat o czyszczeniu plytki :/

Nagrywam tylko na plytach verbatim
Nagrywarka Liteon stara ale do tej pory wszytkie gry dzialaja
Program ImgBurn
Predkosc 2,4


edit :

zrobilem test i zgralem na dysk w kompie far cry 2 - ten ktory w konsoli sie nie chce zgrac na dysk - i zgral sie bez problemudo kompa wiec to chyba nie wina plyty, zlego nagrania...??ale czego w takim razie skoro gierki nagrywane na plytach z innej paczki zgrywaja sie dobrze :/

Probowalem zgrywac te gierki na x'a kilka razy i zawsze kest tak samo
 

hiszpan

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Problem z kopiowaniem na hdd

trafiłeś na wadliwa serie płyt , płyta płycie nie równa , najlepiej kupować płyty pojedynczo
 

nitrolukas

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Problem z kopiowaniem na hdd

hmm dokladnie obejzalem plyty te co sie nie instaluja i te co sie instaluja i faktycznie..
na plytach ktore sie nie istaluja jak sie przyjzec widac takie jakby "zacieki" w ksztalcie linii papilarnych takie pofalowane,natomiast na plytach ktore sie zgrywaja bez problemu jest idealnie czysta powierzchnia..tylko teraz czy to wina plyt czy nagrywarki :/ bo na czystych plytach tego prawde mowiac nie widze, ale dla odmiany gry ktore sie instaluja byly nagrane tego samego dnia lub dzien wczesniej tyle ze na plytach z innej paczki :/



na czystych plytach tez to widac tylko duzo slabiej.Nagrywam wlasnie jeszcze raz dead space..zobaczymy
 

skinny500

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Problem z kopiowaniem na hdd

Też kupiłem te wadliwe verbatimy. U mnie jest tak że płyty nie wykrywa w napędzie ale jak już za którymś razem wykryje to już jest ok.

Kupiłem później gdzie indziej verbatimy i 2płyty nagrały siędobrze, przedchwilą trzecią wypaliłemi, oglądam od spodu a tam te plamy :/Ofc tą trzecią nie zawsze wykrywa
 

MASNEY

Świeżak
Świeżak
Odp: Problem z kopiowaniem na hdd

mam pytanie jak zgrac nagrana plytke na pc ??czy jest taka mozliwosc .pozdro
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Problem z kopiowaniem na hdd

nitrolukas może kalibracja lasera coś pomoże lub masz bady na dysku. Kumpel miał podobny problem i po przeskanowaniu okazało się, ze ma bady na dysku.

hiszpan napisał:
trafiłeś na wadliwa serie płyt , płyta płycie nie równa , najlepiej kupować płyty pojedynczo
Oczywiście, że zdarzają się kwiatki, ale ze słabą jakością płyt w spindlu bym nie przesadzał ;). Kupuje tylko spindle po 10 sztuk i jakoś wszystkie płyty działają idealnie.

MASNEY napisał:
mam pytanie jak zgrac nagrana plytke na pc ??czy jest taka mozliwosc .pozdro
Xbox Backup Creator >> Read >> Start >> Podajesz nazwę pliku >> Zapisz i masz kopie gry.
 

nitrolukas

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Problem z kopiowaniem na hdd

nitrolukas może kalibracja lasera coś pomoże lub masz bady na dysku. Kumpel miał podobny problem i po przeskanowaniu okazało się, ze ma bady na dysku.

raczej bady to nie sa bo inne gry sie zgrywaja...poza tym nagralem 2 raz dead space - jest duzo mniej tych plam aczkolwiek sa i juz mi sie udalo zainstalowac.wiec najprawdopodobniej to wina plyt.Ja tez kupuje zawsze po 10 sztuk i nigdy czegos takiego nie mialem jeszcze
 

incubus

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: Problem z kopiowaniem na hdd

Wina jest tylko jedna Liteon .
 

offtopic

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Problem z kopiowaniem na hdd

nitrolukas, a daj test jakości(nero) płyt z "plamami" i bez, które działają idealnie.
 

nitrolukas

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Problem z kopiowaniem na hdd

to plyta ktora nie chce sie zgrac na dysk.

General Information
Drive: LITE-ON DVDRW SHW-1635S
Firmware: YS0Z
Disc: DVD+R DL (MKM 001)
Selected speed: Maximum
PI errors
Maximum: 343
Average: 45.99
Total: 1114428
PI failures
Maximum: 4
Average: 0.22
Total: 5902
PO failures: n/a
Jitter: n/a
Scanning statistics
Number of samples: 179880
Average scanning interval: 1.33 ECC
Glitches removed: 1


Z boku napisalo ocena jakosci 90

------------------------------------------------------------------

Plyta ktora insstaluje sie bez problemu z tym ze ma kilka rysek/zabrudzen ale nie tych plam

General Information
Drive: LITE-ON DVDRW SHW-1635S
Firmware: YS0Z
Disc: DVD+R DL (MKM 001)
Selected speed: Maximum
PI errors
Maximum: 84
Average: 8.89
Total: 180803
PI failures
Maximum: 6
Average: 0.25
Total: 6100
PO failures: n/a
Jitter: n/a
Scanning statistics
Number of samples: 139124
Average scanning interval: 1.72 ECC
Glitches removed: 0

z boku pisze ocena jakosci 77

Moze mi ktos to rozszyfrowac :D



Edit:

Zauwazylem dziwna prawidlowosc...jak nagram gre ktora sie nie chce zainstalowac na dysku 2 raz to juz wszytko jest ok..nie juz o co chodzi ;] albo co 2 plyta jest zwalona (bo na niektorych jest mniej tych plam) albo to jakis podstep :D
 

Do góry Bottom