1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Problem z laptopem

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez Varon.23, Styczeń 13, 2013.

1. Varon.23

Varon.23 Banned

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zd wola
    Witam posiadam stary model laptopa simens, kolega mi go przywiózł i powiedział czy mogę coś z nim zrobić żeby chodził , problem polegał na tym że gdy włączyłem go było tylko tło z płytą główną, w biosie wyczytałem że nie czyta dysku twardego , w tym samym czasie słychać było jak dysk się włącza i wyłącza, postanowiłem go rozebrać, męczyłem się 2 godziny, doszedłem w do płyty głównej, zlokalizowałem mostek południowy( z własnego doświadczenia wiem że to jego sprawka) użyłem specjalnej lampy na promienie ultra fioletowe, podgrzałem by zrobić reflow układu, nic się nie uszkodziło a cyna pod okładem się odpowiednio połączyła ( cyna ołowiowa) następnie złożyłem podstawowe od sprzęty by laptop wystartował, o dziwo laptop nie wystartował prawidłowo, na matrycy nic się nie wyświetla a dysk nadal to samo,a napęd nie działa, nie wiem co zrobić upewniałem się ze wszystko dobrze włożyłem i jestem prawie pewny że tak, czy zrobić jeszcze raz reflow?lub podgrzać inne układy BGA, czy co ? wcześniej udawało się wszystko tylko pod tym laptopem jest problem, pozdrawiam

Laptop z 2004 roku, nie mam jak sprawdzić dysku(60 gb)

2. Lotnik421 Xbox One

3. z0nk31

z0nk31 Banned V.I.P Pomocnik Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    958
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Łódź
    nic nie kombinuj z tą lampą tylko najpierw sprawdź ten dysk, na 100% jest uszkodzony i system się nie wczytuje.

4. Varon.23

Varon.23 Banned

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zd wola
    czytałem że pod mostkiem południowym nie czytało, wiec zrobiłem reflow, ale co mogło się stać ze nie ma obrazu ? czy można naprawić w domu taki dysk ?

5. druteron

druteron Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Otwock
    Laptop z 2004 roku, a dysk od tego czasu pewnie tez nie wymieniony. Nie wiem czy wiesz, ale dysk jest bardzo delikatny i wszystkie wstrzasy, o ktore w laptopie nie trudno, wplywaja na niego negatywnie. Trzeba bylo sprawdzic na samym poczatku HDD, a dopiero potem bawic sie w te magikowanie.

Sent from my iPhone 3GS using Tapatalk

6. Varon.23

Varon.23 Banned

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zd wola
    od początku było słychać nie odpowiednią pracę dysku, płyty głównej w laptopie nie zrąbałem, prędzej by matryca poszła, ale tak bardzo mi na niej nie zależy, dzisiaj spytam się kumpla czy ma dysk do laptopa jeszcze i bym pożyczył na 1 dzień a potem sprawdził, można rozebrać matrycę ?, rozebrałem laptopa bo na pewnej stronie napisali że to wina southbridge'a więc zrobiłem reflow który przeszedł poprawnie więc nie wiem. przed naprawą matryca chodziła a po nie chodzi, miałem problem z jej usunięciem w takcie rozbiórki. Matryca posiada BGA? bym tak to spróbował zrobić reflow może by pomogło :wink: ale to dopiero jak sprawdzę dysk

7. ziutas

ziutas Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Odp: Problem z laptopem

W takim wypadku zawsze zaczynaj od dysku. Po mojemu robiąc reflow zepsułeś go całkowicie. Spróbuj jeszcze podłączyć laptopa pod jakiś monitor. Jeśli nic się nie wyświetli, odłącz matrycę i jeśli po tym nie będzie obrazu na monitorze, to znaczy, że uwaliłeś płytę.

OBEY ZIUTAS !! <=> GT-S5660 with Tapatalk 2

8. druteron

druteron Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    22
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Otwock
    Ale czy nie latwiej by bylo, gdybys najpierw sprawdzil sam dysk? Zaoszczedzil bys sobie pracy i niewiadomych. Teraz na prawde jest duzo mozliwosci, mogles cos uszkodzic przy rozbiorce, reflow mogl tez pojsc nie po twojej mysli. Trzeba teraz to wszystko posprawdzac.

Sent from my iPhone 3GS using Tapatalk

9. Varon.23

Varon.23 Banned

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Zd wola
    sprawdzałem pod innym monitorem, nie ma obrazu, na matrycy też nie ma, mini monitorek pod ekranem działa, wiatrak się kręci, radiator się grzeje, dysk próbuje działać, napęd nie ma reakcji, wiem że mostek południowy odpowiada za dysk itd, więc wątpię żeby coś się ubiło, może spróbować jeszcze raz reflow zrobić?, może coś nie do końca się połączyło, laminat jest prosty, rezystory nie poodpadały, kondensatory nie ruszone, inne układy tez , obok jest jeszcze GPU, może ciepło rozłączyło jakiś lut czy cos ? procesor CPU dobrzy zamontowany, karta graficzna,ram,dotykowa myszka,klawiatura i ekran są dobrze podłączone, może podsuniecie mi jakiś pomysł ?

Układ BGA który podgrzewałem to taki rodzaj układu :http://www.elvikom.pl/forum/obrazki/_f/f_0006279.jpg

podgrzewałem to lampą ultra fioletową( podobną stosuje się do opalania)czyli się nagrzewa do takiej temperatury że aż cyna się topi

cynę którą podgrzewałem była z dodatkiem ołowiu
    układ nie zmienił barwy ani nie siedzi grzywo, jest jak nowy bez oznak naprawy.

Gdy rozbierałem laptopa był bardzo duży problem spędziłem przy tym dużo czasu, niektóre ruchy robiłem gwałtowne i silne ale z tego co zauważyłem nie ma uszkodzeń bo w płytę główną nie uderzałem, może matryca ucierpiała bo w pewnym momencie główna część laptopa upadła na matrycę, po prostu się przewaliła na nią ale to nie było mocne uderzenie.

Jak myślicie co może być źródłem na płycie głównej, takiego uszkodzenia ?

jutro pójdę do kolegi z tym laptopem i sprawdzę dysk, ale na razie piszcie co może być źródłem problemu na płycie głównej

według mnie trzeba reflow jeszcze dokładny zrobić bo z tego co wyczytałem to brak ekranu/nie działający napęd to mostek południowy, a jak przyszedł do mnie ten laptop to napęd juz nie działał, ale właściciel powiedział że napęd przed awarią działał, po reflow dysk nie zacinał się co 0,5 sek tylko startuje potem zwalnia i przyśpiesza i tak ciągle, ale nie chciałem go katować więc odłączyłem.

W jakiej temperaturze można zabić procesor typu jaki posiadam? ja nagrzewałem tak że pilnowałem temperaturę sprawdzając obok próbkę cyny, gdy juz się stopiło od razu wyłaczałem
    pozdrawiam

Wczytywanie...

Poleć forum