Problem z mikrofonem w sluchawkach fabrycznych przy XO

garf78

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Sluchajcie wczoraj bylem u kumpla kupil nowego klocka z 1TB. Do tego wzial golda na rok, wiec wczoraj chcielismy razem pograc w multiplayer-a na mojej Forza 5. Stworzylem private match, kumpel dolaczyl i bylo super. Ale przed uruchomieniem zauwazylem, ze u niego mikrofon nie reaguje. Sprawdzilem faktycznie sluchawki podlaczone bezposrednio do pada z racji wersji z mini jackiem, w ustawieniach konsoli mikrofon wlaczony, a glosu jak w grze nie bylo tak nie ma. W koncu metoda prob i bledow znalazlem kombinacje. Przed uruchomieniem gry trzeba podlaczyc sluchawki do pada w ustawieniach konsoli wylaczyc mikrofon, wtedy uruchomic gre, po uruchomieniu zminimalizowac gre, wejsc ponownie w ustawienia konsoli i wlaczyc mikrofon. I wtedy mikrofon juz bedzie dzialal, pod warunkiem, ze sie nie odlaczy sluchawek lub wylaczy konsoli. Inaczej trzeba powtarzac te "procedure". A zeby bylo zabawniej ja mam klocka 500 gb i aby miec sluchawki musze miec adapter, kupiony w zestawie z dedykowanymi sluchawkami headset microsoft do XO. Jak podlaczylem adapter do pada kumpla i dopiero wtedy jego sluchawki, mikrofon zadzialal od razu (w utawieniach konsoli zniknela opcja wlaczenia/wylaczenia mikrofonu w zestwie sluchawkowym). I podsumowujac glos w mikrofonie jest w przypadku bezposrednego podlaczenia sluchawek do pada pod warunkiem wykonania powyzszej opisanej przeze mnie procedury, lub bez "cudowania" gdy sie podlaczy sluchawki przez adapter, no ale musi wtedy dokupic sluchawki microsoft headset do XO. Podejrzewam jakis bug systemowy, no chyba, ze ktos znalazl przyczyne tej sytuacji to bylbym wdzieczny (oczywiscie pad kumpla zostal zaktualizowany).
 

Do góry Bottom