Problem z monitorem (Samsung 19")

Mulencja

Użytkownik
Użytkownik
Witam wszystkich jestem tu nowy mam kilka pytań.
Mianowicie kupiłem tydzień temu xboxa 360 elite, myślałem ze jak podłącze go do monitora SyncMaster 19'' 943N czarny LS19MYAKBBAUEN www.eMarket.pl będzie wszystko ładnie hulać, niestety się przejechałem.
Kupiłem kabel VGA KABEL VGA+AUDIO XBOX 360 GOLD Sklep PROPLAY W-wa (1082229103) - Aukcje internetowe Allegro podłączyłem xboxa pod monitor a tu zonk. Obraz był brzydki (myślałem że jakość będzie taka jak przesył grafiki z kompa do monitora) Mass Effect 2 wyglądał jakby antyaliasing nie istniał. Obraz był niewyraźny jak się przyjrzeć z bliska widać było "szumy" obrazu. Z prawej strony wyświetlanego przedmiotu widać druga linie jego granicy to daje brzydki efekt rozmazania. I tu mam kilka pytań:
1.Czy taka jakość to normalka dla tego rodzaju kabli (mowa o szumach)
2.Czy efekt brzydkich krawędzi obrazów to minus grania na monitorach ?
3. Czy kupno tego monitora SAMSUNG B2230N Full HD LEPSZY! od ręki! 2233SN (1086419420) - Aukcje internetowe Allegro znacząco zmieni jakość wyświetlanego obrazu. Z góry dzięki za pomoc, aha i jeszcze jedno co rozdzielczości kombinowałem najróżniejsze w każdym przypadku obraz był mocna "pikselozą". Przepraszam za błędy stylistyczne gramatyczne itd nigdy nie bylem dobry w wypowiedziach pisemnych. :p Pozdrawiam!
 

Shakedown

Użytkownik
Użytkownik
ustaw w konsoli odpwiednią rozdzielczość dla Twojego monitora, domyslnie ustawia sie dość niska dlatego jest brzydko :) byc moze wina jest tez samego kabal bo nie kupiłes nawet średnij półki. Najpierw jednak sprobuj z rozdzielczością

edit:
ten 22" bedzie lepszy bo:
1. format ekranu 16:9
2. rozdzielczość 1920x1080 czyli full HD
 

Qazimodo

Użytkownik
Użytkownik
a ja bym nie wziął tego samsunga bo nie ma hdmi
kabel kupiłeś kiepski i tyle w temacie ...
 

Mulencja

Użytkownik
Użytkownik
a ja bym nie wziął tego samsunga bo nie ma hdmi
kabel kupiłeś kiepski i tyle w temacie ...
No niestety nie miałem wielkiego wyboru, na allegro był ten szajs i kable po 9.99.
 
tego samsung za 600zl kupiles ???
wtf ??

to muka bo to nawet panoramiczny monitor nie jest wiec 16:9 zapomnij

trzebabylo brac LG Monitor Flatron LCD W2243S-PF 21,5'', Full HD, glossy, czarny W2243S-PF www.eMarket.pl bys na tym lepiej wyszedl

ale jak juz kupiles to masz pecha a kupno tamtego monitora napewno poprawi jakos obrazu
 

Warmin

Użytkownik
Użytkownik
zmień rozdzielczość w ustawieniach i po kłopocie
 

Mulencja

Użytkownik
Użytkownik
tego samsung za 600zl kupiles ???
wtf ??

to muka bo to nawet panoramiczny monitor nie jest wiec 16:9 zapomnij

trzebabylo brac LG Monitor Flatron LCD W2243S-PF 21,5'', Full HD, glossy, czarny W2243S-PF www.eMarket.pl bys na tym lepiej wyszedl

ale jak juz kupiles to masz pecha a kupno tamtego monitora napewno poprawi jakos obrazu
Nie no aż taki głupi to nie jestem :p tego samsunga kupiłem bodajże 2 lata temu.
@UP. Co do rozdzielczości napisałem że kombinowałem z każdą i wynik ten sam a nawet bywał gorszy.
 

chowuscod4

Użytkownik
Użytkownik
Nie wiem czy ktoś to radził ale:

Kup kabel VGA microsoftu albo bigbena.
Podłącz monitor z konsolą kablem dvi
 

Warmin

Użytkownik
Użytkownik
Nie wiem czy ktoś to radził ale:

Kup kabel VGA microsoftu albo bigbena.
Podłącz monitor z konsolą kablem dvi

a zauważyłeś, że jego monitor nie ma DVI?

bez sensu jest tracić 40-60 zł na kabel z MS lub BigBen

możesz zareklamować kabel, może ma jakąś wadę

ja kupiłem kabel VGA do mojego X'a za 8 zł do monitora 22" Benq i działało bardzo dobrze, ale zmieniłem na DVI bo okazało się że jest lepszy :)

jedyne co ci mogę poradzić to sprawdź ten kabel na innym monitorku :)
 

Mulencja

Użytkownik
Użytkownik
a zauważyłeś, że jego monitor nie ma DVI?

bez sensu jest tracić 40-60 zł na kabel z MS lub BigBen

możesz zareklamować kabel, może ma jakąś wadę

ja kupiłem kabel VGA do mojego X'a za 8 zł do monitora 22" Benq i działało bardzo dobrze, ale zmieniłem na DVI bo okazało się że jest lepszy :)

jedyne co ci mogę poradzić to sprawdź ten kabel na innym monitorku :)


Hmm niestety nie mam mozliwosci sprawdzic kabla na innym monitorze. Te szumy mozna jakos przebolec bo wiem na pewno ze to przez zaklocenia, ale martwi mnie te "skalowanie" mowie ze grafika jakby antyaliasing nie istniał i nie sadze ze to wina kabla.
 

Do góry Bottom