Problem z nagrywarką

badzik94

Banned
Użytkownik
Witam,
Jakiś miesiąc temu kupiłem nagrywarkę samsung sh-s223q. Po paru tygodniach zaczął wieszać mi się komputer, po jego resecie nie chciała załadować się nagrywarka w biosie. Musiałem pare razy zresetwować komputer żeby wogule go wystartować. Oczywiście nie dało sie nagrać żadnej płyty ani odtworzyć. Wysłałem napęd na gwarancje. Pare dni temu dostałem nową, ale problem powoli zonowu się naradza: nie moge odczytać żadnej płyty, nero i inne programy nie wykrywają mi nagrywarki i miałem jedno zawieszenie w biosie. Nie wiem co robić czy wysłać ją jeszcze raz na gwarancję czy to może wina komputera? Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję.

Ps. Firmware zaktualizowałem do najnowszego.
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
sprawdz na innej nagrywarce (np od kumpla) jak bedzie to samo to raczej płata głowna komputera
 

badzik94

Banned
Użytkownik
Mam drugą nagrywarkę jak odłączę tą to ta druga normalnie działa (znaczy się czyta płyty ale nie nagrywa bo jest rozwalona dlatego drugą kupiłem)
 

kolunio20

Świeżak
Świeżak
Kupilem ostatnio pioniera 216 d i nie nagrywa tylko plyt cd sprawdzilem u kolegi u niego jest ok prosze o pomoc
 

badzik94

Banned
Użytkownik
Ten samsung jest na sata a ta druga nagrwyarka co działa jest na ata. Proszę o jakieś propozycję bo teraz komputer dosłowni co chwile sie zawiesza.

Ps. Jak odłącze tego samsunga to jest wszystko ok
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
płyta głowna albo kable sata. zmien kabel moze
 

badzik94

Banned
Użytkownik
Kabel SATA był kupiony nowy razem z nagrywarką więc watpie ze to kabel
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
zdzilwil bys sie czasami, sprawdzic nie zaszkodzi. musisz to wydedukowac droga eliminacji
 

badzik94

Banned
Użytkownik
Kabel SATA jest sprawny. Macie jeszcze jakieś pomysły ? Niewiem ale czy w takim przypadku może mieć winę zasilacz ? Bo coś kiedyś o tym słyszałem.
 

Do góry Bottom