1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Problem z napędem

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez kamel12345, Styczeń 1, 2011.

1. kamel12345

kamel12345 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Mam taki problem że od jakiegoś czasu zacina mi się napęd (Lite-On). Daje wysuń ale się nie wysuwa tylko słychać dźwięk że próbuje.
    Ostatnio gdy w końcu za 8 razem się wysunął wsadziłem płytę a tu nic, pojawia się tylko otwórz napęd. Próbowałem z różnymi grami i nic.
    Po godzinie spróbowałem jeszcze raz i odczytało. Czyżby napęd siadał?
    Ostatnio zacząłem zostawiać źle nagrana płytę w napędzie gdy wyłączam konsole i napęd się nie zacina i na dodatek odczytało mi źle nagraną płyte:D
    Można coś na to zaradzić i czy jak zostawiam płytę w napędzie to nic mu się nie stanie?

2. Lotnik421 Xbox One

3. Paul Falcon

Paul Falcon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Kętrzyn
    Mam ten sam problem, tylko jest taka różnica, że nie mam przerabianej konsoli. Czasami tacka się wysuwa bez problemu, czasami nie (nie ma różnicy czy jest płyta w środku czy nie).

4. opeael2

opeael2 Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    słuchaj hehe ja też tak miałem.....gdy konsola leżala....i gdy postawiłem pionowo wszystko było w porządku...sprawdź....taka głupota a może zadziałać

5. Shibby

Shibby Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    127
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Jak dla mnie to wygląda na zatarte/zasyfione prowadnice.

6. Paul Falcon

Paul Falcon Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Kętrzyn
    Własnie u mnie od pół roku jest na stojąco i sie zaczyna psuć . ale to też nie zawsze - dzisiaj parę razy zmieniałem płytę bez żadnych problemów. Już sam nie wiem co o tym mam myśleć.

7. kamel12345

kamel12345 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Może ktoś dać poradnik jak wyczyścić napęd?
    Poczytałem trochę i piszą na innych forach o jakiejś gumce którą trzeba w gorącej wodzie umyć albo żeby kupić płytę czyszczącą.

8. opeael2

opeael2 Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
  9. Aramil

Aramil Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Czarna Białostocka
    Jako, że niedawno sam wykonałem u siebie podobną "naprawę" napędu to wrzucam krótki poradnik dla potomnych ;)

Oczyszczenie elementów mechanicznych w napędzie DVD Xbox'a (na przykładzie Benq):
    Potrzebne narzędzia:
    - Dwa śrubokręty, jeden krzyżak i drugi do łebków sześciokątnych (niestety, nie zmierzyłem jego rozmiaru, jeśli ktoś go zna proszę o napisanie)
    - Delikatny pędzelek (polecam modelarskie)
    - Sprężone powietrze (lub sprężarka z odpowiednią dyszą ;) )
    - Długi, cienki przedmiot (np. szpilka)

Czynności:
    - Na początku należy otworzyć konsolę, nie będę się tu rozpisywał poradników jest na pęczki choćby na YouTube. Nie musicie odkręcać jednak całej płyty głównej, wystarczy wykręcić długie śrubki trzymające plastikową obudowę i ją zdjąć.
    - Następnie należy wyciągnąć napęd z konsoli, odpinamy kabelki, zdejmujemy ząbkowany paseczek trzymający napęd od przodu (niestety, zdjęcia brak) i podnosimy go, aby czarne nóżki wyszły z otworów w których siedzą.
    - Rozkręcamy obudowę napędu, wymaga to jedynie odkręcenie czterech śrubek na jego spodzie. Zdejmujemy obie części obudowy (Uwaga: dotknięcie soczewki lasera może się skończyć "zabiciem" napędu, na co nawet czyszczenie niekoniecznie pomoże, więc ostrożnie z palcami ;) )
    - Czas na ręczne otwarcie tacki, robimy to wkładając igłę w otwór z przodu napędu i pchając blokadę (wymaga to przyłożenia stosunkowo dużej siły)
    Szczelina znajduje się nad wypustkami z lewej strony napędu, widać ją na tym zdjęciu
    - Tacka odsłoniła nam mechanizm jej otwierania, aby go wyczyścić:
    1) zdejmujemy pasek klinowy, żeby nie zawadzał
    2) zgarniamy większe kawałki kurzu pędzelkiem
    3) przedmu****emy (ot, cenzura .) cały mechanizm przy użyciu sprężonego powietrza. Powietrze wpuszczamy również pod zębatki, należy jedynie uważać na ośki, żeby nie "wydmuchać" smaru)
    - Opcjonalnie można też wyczyścić tackę i chwytak na płyty, przetarcie palcem czy (nie zostawiającą kłaków) szmatką w zupełności wystarczy. Oprócz tego można też oczyścić prowadnicę i ośkę lasera, u mnie było na nich zdecydowanie za dużo smaru i sporo przyklejonego do niego kurzu, najlepiej zrobić to po prostu niezbyt dokładnie przecierając palcem, użycie pędzelka czy innej dokładnej metody może ściągnąć zbyt wiele smaru. Bardzo dobrym pomysłem jest też oczyszczenie blaszanej obudowy, u mnie osadziło się na niej sporo kurzu.

Gratulacje! Czyszczenie zakończone. Zakładamy z powrotem pasek klinowy, zamykamy napęd, składamy konsolę i gramy ;)

Wczytywanie...

Poleć forum