1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Problem z odczytem płyt z grami po wymianie lasera

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez wojciechmistrzu, Styczeń 22, 2012.

1. wojciechmistrzu

wojciechmistrzu Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam, z moja konsolą dzieje się coś dziwnego, otóż po wymianie lasera na nowy (z hop 14xx na 141x) xbox czyta kopie jak chce. Nie ma znaczenia czy nagrane na verbatimach czy na noname'ach, czy płyta zrysowana czy czysta jak łza. Dosłownie czyta co chce i jak chce. Dla przykładu - Black OPS - lekko zarysowana, nie odpala wogóle tylko przeczyść płytę miękką ściereczką albo płyta o różnej zawartości, natomiast Fairytale Fights zdziechtana jakby przeciagnieta byla po żużlu (to określenie najlepiej oddaje jej wygląd) odpala bez stresu. Gears 3 odpala ładnie choć startuje z trudem, czasem otwórz napęd. Dodam że wcześniejszy laser (zanim padł - nie kręćcie niczym zanim nie dowiecie się do czego to służy - podkręciłem go przypadkiem potencjometrem przy soczewce) czytał wszystko elegancko choć czasem wywalał otwórz napęd. Na nowym laserze rezystancja ustawiona na 3,86k Oma sprawdziłem z ciekawości. Teraz pytanie - czy warto go kręcić i próbować coś ale z głową, czy odesłać na gwarancji czy też przyszedł czas na zmianę napędu. Napęd liteon, konsola z lt 2.0 wgranym samodzielnie. Niestety nie mam jak sprawdzić czy oryginały chodzą, ale płyta dvd z filmem idzie i cd z audio też, choć ta dvd troszkę się mieli w napędzie. Nie widziałem żeby ktoś miał to samo, przynajmniej tak opisane na forum więc pozwoliłem sobie utworzyć nowy wątek.

2. Lotnik421 Xbox One

3. boby2pc

boby2pc Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    120
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Warszawa
    nie napisałeś jak wymieniałeś laser, gdzie go kupiłeś i czy przypadkiem go nie czyściłeś

4. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    I mam nadzieję że nie odkrecales tych środek co są od dołu mechanizmu? Bo jak jak mechanizm źle ustawiony to są takie problemy a ustawić go ponownie jest masakrycznie trudno.

Wysłane z mojego LG-P920 za pomocą Tapatalk

5. wojciechmistrzu

wojciechmistrzu Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    boby2pc
    kupiony na allegro. Nie rozumiem o co Ci chodzi ze sposobem wymiany lasera... normalnie, wymontowałem stary i zainstalowałem nowy nie dotykając soczewki... a przypadkiem go nie czyściłem - napisałem wszystko co uważam za istotne w poście.
    -=DEXTER=-
    Kolega będzie łaskawy przeczytać dokładnie - teraz to stary laser można sprawdzić pod kątem ciepła spalania. Przy nowym nic nie ruszałem poza zmierzeniem oporu na potencjometrze od DVD

A tak btw to troche rozumiem takie tematy więc nie wypytujcie o podstawy. Wszystko jest w poście pierwszym, pytanie pozostaje nadal - dlaczego cholerstwo nie chce wystartować gier, no zachowuje sie jakby laser był stary i wysłużony... Wątpie że przyszedł taki z allegro... Czyta bardzo wybiórczo czasami otwórz napęd a po wysunięciu i wsunięciu tacki jest zagraj w grę ale po starcie komunikat wyczyść płytę...
    Dodam że akurat w tym samym momencie wgrałem mu LT 2.01 i wszystko wydawało się być ok...

Wczytywanie...

Poleć forum