Problem z odpaleniem gry Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3

McKrzysiu

Świeżak
Świeżak
Ostatnio kupiłem z Allegro grę Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3 oryginalną, nową ze sklepu. Gdy włożyłem płytę z grą do napędu, wyświetlił się komunikat, że Xbox musi zostać zaktualizowany, by gra mogła działać. Gdy pasek aktualizowania dochodził do pewnego momentu zatrzymywał się i wyskakiwał napis, że nie można odczytać aktualizacji z płyty i że należy ją wyłożyć i włożyć oraz spróbować ponownie, a jeśli problem się powtórzy to odwiedzić support Xboxa. Pod spodem pokazywał się następujący kod błędu:

22FB - 3CD6 - B800 - 0F00 - C000 - 0013

Wyłożyłem płytę i włożyłem, po czym aktualizacja kontynuowała się od zatrzymanego momentu, a potem znów się zatrzymywała i tak dalej... ale po kilku próbach udało się. Z kolejnym etapem aktualizacji było tak samo z tym że pojawiał się nieco inny kod błędu:

22FB - 3CD6 - 2800 - 1100 - C000 - 009C


Po pomyślnie ukończonej aktualizacji spróbowałem uruchomić grę, lecz ekran stawał się czarny, a w prawym dolnym rogu wyświetlała się ikona wczytywania, ale nic poza tym się nie działo. W opcjach kontrolera po naciśnięciu środkowego przycisku pojawiała się opcja "Uruchom NARUTO STORM 3". To tak jakby konsola nie mogła odczytać płyty. Natomiast po wyłożeniu i ponownym włożeniu płyty, pokazywała się opcja "Odtwórz grę z płyty", lecz jej wybór nie dawał skutku. Myślałem, że instalacja gry na dysku pomoże, ale gdy pasek instalowania dochodził do 6-7%, wyskakiwał błąd, że "płyta może być ubrudzona lub zanieczyszczona. Wytrzyj ją miękką szmatką i spróbuj ponownie." Wycierałem ją kilka razy, lecz problem przy instalacji się powtarzał.

Nie wiem co mogę jeszcze zrobić. Sprawdzałem także inne gry czy działają poprawnie po aktualizacji, ale nie było żadnych problemów z ich włączeniem. Myślę, że płyta może być uszkodzona lub coś poszło nie tak przy aktualizacji.
 

Do góry Bottom