Problem z Padem.

Kamlot

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Wczoraj spotkała mnie nie miła niespodzianka. Podczas gry, lewy analog mi się od dołu chyba lekko ułamał. Coś lata po całym padzie w środku, na dodatek jak robię skręt z lewej górnej strony na dolną i odwrotnie, to nie łapie i dalej leci w tym samym kierunku. Kumpel mówił, że miał to samo, tylko mu się samo uregulowało po 2 dniach. Ja nie zamierzam jednak liczyć na łut szczęścia, tylko chce mieć wszystko sprawne w 100%.

Teraz pytania:
1. Czy to się zakwalifikuje do reklamacji?
2. Jeden z padów był kupiony oddzielnie, z tego co się orientuje gwarancja jest na to co z konsolą - mogą sprawdzić jakieś numery seryjne?
3. Jeśli dwie odpowiedzi powyżej są pozytywne, jak lepiej oddać na gwarancje - sklep w którym kupowałem, czy wysłać do MS?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Zarejestruj na xbox. Com tam ci powie czy masz gwarancję jeszcze na pada.
 

WineToo

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Witam mam problem właśnie z padem od XO wszystko fajnie działało prawie 2 miechy a tu psikus i od dziś rana analog odpowiedzialny za sterowanie kamerą w grze cały czas leci do góry, podczas gry wszystko działa bez problemu ale jak np nie używam analoga to kamera automatycznie powoli up do góry ;d Spotkał się ktoś z tym lub może ma jakiś pomysł sposób na to? Mam tylko 1 pada póki co a nie widzi mi się czekanie 2 tyg na nowego...
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Dwa tygodnie zapomnij. Czas oczekiwania to tak miesiąc jak dobrze pójdzie. Wraca zwykła nie rejestrowana przesyłka przez pocztę. Możesz rozebrac pada i wymienić mechanizm analoga jest przylutowany
 

dragon1493

Banned
Pokrec analogiem przez 2-3 min w prawo i lewo, kat 360 stopni, moze pomoze na jakis czas :) Ja stawiam na zabrudzony analog przez to wariuje :)
 

cub33

Użytkownik
Użytkownik
Panowie lewy analog ucieka do góry ;/ w menu i podczas celowania :( nie da się grać co robił? nie zamierzam czekać ponad miesiąc bo mam jednego pada :) wyczyścić samemu? ktoś wie jak rozebrać pada od one? :)
 

Famous

Użytkownik
Użytkownik
Wysyłaj ja 2 razy wysyłałem pada do x360 i nie czekałem dłużej niż 2 tygodnie, poza tym teraz ms chyba nie czeka aż dojdzie Twój pad tylko po weryfikacji paragonu i numeru seryjnego pada wysyła od razu nowego bo kolega właśnie to załatwia i jeszcze nie wysłali mu etykiety a doszedł mu mail gdzie pisze ze zamienny kontroler opuścił centrum i idzie do niego (max 28 dni) ale tak jak mówię 2 tygodnie i pewnie będzie
 

cub33

Użytkownik
Użytkownik
panowie dalej się nie zebrałem i nie zamówiłem tych analogów :/ Gwarancji chyba nie mam pad kupiłem z allegro. I teraz powiedzcie mi zamawiać 2 kompletne analogi i zmieniać czy próbować wyczyścić czy coś? Nowe analogi są konieczne? Bo nie wiem co robić nie będę dwa razy rozbierał pada :/ idzie uratować te stare analogi? :)
 

dragon1493

Banned
Najpierw wyczysc analogi kontaktem do potencjometrow lub alkoholem izopropylowym, poczekaj az wszystko wychnie lub osusz suszarka, podlacz pada i sprawdz jak dzialaja.

Oczywiscie do tej operacji odlacz zasilanie z pada zeby zwarc nie porobic :)
 

cub33

Użytkownik
Użytkownik
Najpierw wyczysc analogi kontaktem do potencjometrow lub alkoholem izopropylowym, poczekaj az wszystko wychnie lub osusz suszarka, podlacz pada i sprawdz jak dzialaja.

Oczywiscie do tej operacji odlacz zasilanie z pada zeby zwarc nie porobic :)
i tak będzie robić mi to kumpel ;) ale chodzi ci o wyczyszczenie całego analogu 3d tego mechanizmu? ;) bo logiczne że nie samych grzybków ;) ogólnie na analogach jest sraszny luz, dotykając analogów czuć b.duży luz... tak dziwnie przeskakuje... Więc wydaje mi się że lepiej zamówić analog za 15 zł bo z tego co widzę ten alkohol kosztuje około 30 zł ;) Ale oczywiście dzięki za rade ale nie wiem czy kupować 2x analog :) Ten drugi,prawy też ma luz ale w grze nie czuć żadnych odchyleń od normy ;)
 

dragon1493

Banned
To ciekawe gdzie Ty tego alkoholu szukasz, jak ja za butelke 1L dalem 10zl + KW, wpisz IPA 1L na allegro

Jak analogi maja b.duzy luz to czyszczenie watpie ze im pomoze ale sprobowac zawsze mozna, najwyzej kupisz 2x nowy analog i wlutujesz :)
 

cub33

Użytkownik
Użytkownik
To ciekawe gdzie Ty tego alkoholu szukasz, jak ja za butelke 1L dalem 10zl + KW, wpisz IPA 1L na allegro

Jak analogi maja b.duzy luz to czyszczenie watpie ze im pomoze ale sprobowac zawsze mozna, najwyzej kupisz 2x nowy analog i wlutujesz :)
Z google pierwszy link ale mniejsza z tym zamówie jeden analog a drugi może wyczyszcze ;) (myśle że kolega ma takie coś bo zajmuje się naprawą telefonów/komputerów) Dzięki za pomoc ;)
 

p0358

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Ja na mojego pada czekałem 2 miechy. Po 28 dniach od wysyłki dopiero wysłali drugi raz, doszło po paru dniach na pocztę (a nie jak miał kurierem), ale nikt mnie nie raczył poinformować o czekającej paczce.
 

Bułkowski

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Czy jest wśród nas ktoś kto pomyślnie wymienił na gwarancji pada kupionego jako akcesorium a zgłoszonego jako ten kupiony z konsolą?

Pytam ponieważ dostałem pada od osoby która nie wpadła na to że warto zachować paragon przy takim zakupie.
Ciężko "dorobić" paragon stąd zastanawiam się nad zgłoszeniem go jako tego otrzymanego z konsolą.
Za wszelkie odpowiedzi z góry dzięki.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Nie uda się. Każde element jest powiązany z konsola. Dlatego mają nunery seryjne
 

AdWolf

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Kupiłem nowego białego Xboxa i mam problem z padem, z przyciskiem XBox (home). Po wciśnięciu powraca z lekkim oporem, pstryknięciem jak by o coś się blokował. Ktoś ma podobną sytuację?
 

o M a c z 0 S

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
u mnie po roku czasu użytkowania xo było wszystko z padem ok nawet nie był dość wytarty ( w cele nie był i nie jet) aż tu nagle przycisk RB wymaga dosyć sporej siły by zadziałał a na analogach mam przeskoki, przez co pad jest nie precyzyjny, mało tego czasem nie reaguje albo reaguje bardzo słabo jak skręcam w lewą stronę, nie wiem czy to wina ze dużo gram czy jak, ale pad nie poleciał nigdy o ścianę czy na podłogę, co dla porównania pad od 360 przeżył 4 mocne rzuty w ścianę przy piątym nie było co zbierać, tu chyba zostaje mi gwarancja ms bo widziałem na stronie ze jest możliwość wymiany pada w serwisie, tylko ile taka wymiana trwa ? Chodzi mi tu o okres czasu bez pada, gdy ja wysyłam mojego i czekam na nowy. Może ktoś z was wymieniał jakieś akcesorium konsoli i mógł by się podzielić tą cenną dla mnie informacją.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Do 30dni
 

p0358

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Yhy u mnie 2 miesiące trwała wysyłka z powrotem
 

AdWolf

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Panowie, jestem nowym użytkownikiem xboxa one (a przyzwyczajenia z posiadanej PS4) i mam kilka ważnych pytań :
1.czy jest normalne w menu konsoli że podczas cofania sie z różnych okienek podmenu przyciskiem "B" w którymś momencie następuje samoczynne uruchomienie gry (prawdopodobnie ostatnio granej)
2.do czego służy przycisk po lewej stronie przycisku XBox (dwa nakładające się okienka)

Dla wielu będą to głupie pytania ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi albo nawet jakiejś instrukcji obsługi. Narazie strasznie zagmatwane to menu xboxa.
 

Do góry Bottom