1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Problem z pbrazem w tv - po raz wtóry..

Temat na forum 'TV i Audio' rozpoczęty przez peek188, Czerwiec 17, 2012.

1. peek188

peek188 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Newcastle
    Problem z obrazem w tv - po raz wtóry..

Cześć. Pisałem wcześniej tematy o moich problemach z ustawieniami tv ale ze nie otrzymywałem jasnych odpowiedzi opisze tu swój problem jeszcze raz i może ktos spróbuje mi pomóc.
    A więc mam PC/TV monitor LG flatron M2280D pz. Problem jest taki że obraz raz jest za ciemny że nic nie widać a raz tak jasny że jest toi co najmniej denerwujące. Przykłady:
    Skyrim:
    - w pomieszczeniach czasami nie widać ścian które widać dopiero po uregulowaniu wartości jasności na 70/100 lub w grze na prawie max wartość. Jednak wtedy obraz staje sie za jasny (jedna wielka szara ściana).
    - pewien zamek w górach i krajobraz - jest strasznie za mgłą i obraz jest naprawde brzydki. Gdy zmniejsze wartości jasności do 30 na tv - mgła znika ale obraz jest tak ciemny że nie idzie grać.
    PES12:
    -mecz: lato,dzień słoneczny - ta połówka boiska na którą pada cień jest strasznie przyciemniona że nic nie widać.
    - po wejściu w opcję life football są filmiki (na pewno kojarzycie). Są one strasznie jasne (szara ściana).

Powyższe problemy występują jednocześnie przy jednakowych ustawieniach. Konsole mam ustawioną na: 1080p, source, standard reference lvl. W tv black level - low (jest tylko low i high opcja) wszystkie kontrasty dynamiczne itp wyłączone. Obraz sprawdzany na 2 kablach hdmi (zwykły i hihg speed). Problem jest mniej widoczny przy standardowym kablu do xboxa ale wolę jednak grać przez hdmi.

2. Lotnik421 Xbox One

3. majster323

majster323 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Podłącz pod inny TV/monitor... Wtedy czarno na białym stwierdzisz - albo monitor, albo konsola.
    Po tym co opisałeś obstawiam, że matryca w monitorze się sypie.

4. peek188

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Newcastle
    Monitor nówka, kupiony 2 miechy temu. Na zwykłym kablu od konsoli podłączanym do tego monitora problem z obrazem jest mniejszy , kolory o niebo lepsze ale znowu nie tak wyrazisty jak na hdmi.

5. majster323

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Nie masz przypadkiem Picture Mode->Vivid? Jeśli tak to daj na Standard, nic nie zmieniaj i sprawdz. Jak masz ustawione Energy saving?
    Więcej opcji, które mogą wpłynąć na czerń w tym monitorze, oprócz tych co opisałeś wcześniej, to nie kojarze.

6. peek188

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Newcastle
    Rzeczywiście był vivid i dałem na standard i bardziej stonowało szarość i czerń. Energy savings na off. Zmieniłem tez colour space w konsoli na RGB. Nie wiem też jak działa opcja reference level - expanded + black level -high w tv ale słyszałem że występuje dużo black crushes??

7. majster323

Polubienia:
    28
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Kombinuj z innymi ustawieniami. Więcej Ci już nie pomogę bo nie mam jak posprawdzać obrazu za Ciebie:) Sam mam jedynie stary TV z LG i na podstawie tego wysnułem wcześniejsze wnioski:) Może ktoś inny jeszcze coś podpowie...
    Powodzenia.

Wczytywanie...

Poleć forum