Problem z pendrive

InPirats

Banned
mam pewien problem z czytnikiem kart i kartą kingston 2gb
otóż po włożeniu czytnika do usb wykrywa mi go jako fat czyli ok tak?następnie miałem tam piosenki na karcie chciałem sformatować i wyskakuje mi:


więc usunąłem ręcznie pliki z niego i się opróżnił ale jak chce np sformatować go innym programem to takie coś wyskakuje



i ani nie da się go zrobić jako botowalnego bo to samo wywala proszę o pomoc.
 

InPirats

Banned
@up
 

djploki

Użytkownik
Użytkownik
Popatrz uważnie.Masz wyraźny komunikat,że jakiś inny program w tym czasie korzysta z tego urządzenia i dlatego nie pozwala ci go zformatować.Sprawdź dokładnie jakie programy masz uruchomione w tym czasie na komputerze.Być może jakiś działa w tle.Jeśli to nie pomoże to spróbuj ponownie uruchomić komputer.
 

InPirats

Banned
tez nie da sie
 

czechu191

Użytkownik
Użytkownik
kliknij prawym klawiszem na ikone mój komputer na pulpicie i z menu wybierz zarządzaj potem z menu które się pojawi wybierz Zarządzanie dyskami i tam wyświetli Tobie dostępne dyski i kliknij na co chcesz sformatować ale klikając prawym myszy na prezentację graficzną i wybierz stąd formatuj
 

InPirats

Banned
biorę tak sformatuje się ale nie da się zrobić z niego botowalnego i ani poprzez prawym formatuj się nie da.
 

czechu191

Użytkownik
Użytkownik
ale chwilę ty używasz czytnika kart na usb i w nim masz kartę pamięci i z tego chcesz zrobić ala pendrive który będzie bootowalny dzięki któremu będziesz mógł używać dosflasha a poza tym, nie musisz robić tym programem aby był bootowalny wystarczy że skopiujesz na kartę pliki command.com IO.sys MSDOS.sys które będą ukryte i tam wrzucisz dosflash według mnie to niezbyt dobry pomysł aby zmieniać soft w napędach przez to urządzenie lepiej normalnego pendrive uzywać

to jak zrobić go botowalnym ?proszę o pomoc.
Robiąc tym programem wybierasz ścieżkę w której masz pliki bootujące win98 więc opisałem wyżej jakie pliki masz skopiować na kartę te pliki najprawdopodobniej będą ukryte więc sformatuj i wrzuć te pliki oraz te z dosflash i zobacz czy działa
 

InPirats

Banned
to jak zrobić go botowalnym ?proszę o pomoc.
 

InPirats

Banned
ale chwilę ty używasz czytnika kart na usb i w nim masz kartę pamięci i z tego chcesz zrobić ala pendrive który będzie bootowalny dzięki któremu będziesz mógł używać dosflasha a poza tym, nie musisz robić tym programem aby był bootowalny wystarczy że skopiujesz na kartę pliki command.com IO.sys MSDOS.sys które będą ukryte i tam wrzucisz dosflash według mnie to niezbyt dobry pomysł aby zmieniać soft w napędach przez to urządzenie lepiej normalnego pendrive uzywać



Robiąc tym programem wybierasz ścieżkę w której masz pliki bootujące win98 więc opisałem wyżej jakie pliki masz skopiować na kartę te pliki najprawdopodobniej będą ukryte więc sformatuj i wrzuć te pliki oraz te z dosflash i zobacz czy działa
a w czym te pliki będą ukryte?
 

jarek43_16

Użytkownik
Użytkownik
Ja kiedyś miałem podobnie, to pamiętam przez total commander wszedłem w pena i tam były jakieś ukryte pliczki to usunąłem i normalnie później go sformatowałem i działało normalnie po tym
 

InPirats

Banned
a jak te pliki skąd je wydobyć?
 

jarek43_16

Użytkownik
Użytkownik
a jak te pliki skąd je wydobyć?
Do mnie to?

Normalnie jak przez mój komputer wchodziłem to ich nie widać, a jak przez totala wszedłem to były 2 pliczki bodajże
 

InPirats

Banned
weszłem przez totala teraz i jest czysty zmieniłem format z fat na fat32 i jak sprawdzam ile jest miejsca to jest tak:



i nadal nie mogę go botowalnym zrobić bo jakiś tam błąd wywala
 

jarek43_16

Użytkownik
Użytkownik
wejdź w mój komuter>narzędzia>opcje folderów>widok>pokaż ukryte pliki i foldery, może teraz pojawią się
 

InPirats

Banned
zrobiłem tak i nie ma nic
 

czechu191

Użytkownik
Użytkownik
zrobiłem tak i nie ma nic
Chyba się nie zrozumieliśmy zbyt dobrze odezwij się do mnie na gg
to pomogę Tobie;)
 

Do góry Bottom