1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Problem z płynnością w grach

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez Karol86, Lipiec 12, 2011.

1. Karol86

Karol86 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Szczecin
    Witam
    Mam mały problem. Posiadałem wcześniej starszy model telewizora kineskopowego z hd ready i miałem do niego podłączoną ps3 za pomocą kabla HDMI i xbox'a 360 podłączonego kablem component i nigdy nie było problemu z płynnością w grach. Ostatnio zakupiłem telewizor Samsung LE40C650 który posiada 100Hz Motion Plus który ponoć poprawia płynność przy szybkich scenach... pomyślałem że to dobre do gier. Niestety tak naprawę jak ta opcja jest włączona to bardzo utrudnia granie ponieważ pomimo że obraz jest płynny i wydaje się że gra która ma 30 klatek na sekundę ma 60 to jednak jest to wszystko kosztem opóźnień jakie występują, więc tą opcję wyłączyłem i poprawiło się ale nie do końca bo dalej występują opóźnienia np. jak w grze z widokiem z oczu przesunę gałkę to postać w grze porusza bądź rozgląda się z opóźnieniem. jest to co prawda dosłownie opóźniane o jakąś setną sekundy ale jednak jest odczuwalne... tym bardziej że dla sprawdzenia podłączyłem obok stary telewizor CRT i tam nie było żadnego opóźnienia... I nie wiem w czym leży problem??? Proszę o pomoc

2. Lotnik421 Xbox One

3. slonik

slonik Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Wrocław
    Nie wiem czy to cos pomoze ale jezeli chodzi o te opoznienia to wydaje mi sie ze na samsungach LE(xx)B,C 650 jest ogolnie opoznienie na HDMI , mialem osobiscie Smasunga LE32B651 podlaczonego do komputera za pomoca HDMI mialem jakies 0,5 sec opoznienia na myszce i tak samo grajac na xboxie wydawalo mi sie to samo ze istnieje lekkie opoznienie po przesiadce na LE40C5000 problem zniknol. Jezeli chodzi dokladnie o twoj problem to ten efekt zauwazylem na filmach BRIPACH 720 p i 1080p na pelnych blue rayach nie krojonych ani kompresowanych tego efektu w niektorych scenach nie bylo, w sensie motion plus wyrabial sie z klatkami, podobno na szybkich scenach nie raz sa gubione klatki ktore po krotkim czasie sa nadrabiane lekkim przyspieszeniem scenyi nie mowie tutaj o efekce wlanczania sie motion plusa ktory na pelnym blue rayu calkiem ladnie sie sprawuje jezli ktos lubi ten efekt teatru jak to sie ma do grania na xboxsie hmm , gralem jeszcze w crysisa 2 na LE 32B651 na motionplusie wlaczonym na plynny i nie zauwazylem tego efektu co mialem w filamch. Ale tak jak wspominalem wyzej moim zdaniem na serii tych TVikow jest opoznienie na HDMI mocno odczuwalne jak sie ma komputer podlaczony i rowniez zauwazylem to grajac na xboxsie. Nie wiem na ile ci to pomoglo ale wiedz ze sam nie jestes z tym problemem. Uwazam ze to pytania bardziej sie nadaje na forum hdtv.com.pl tam napewno znajdziesz odpowiedz na swoj problem .

4. Karol86

Karol86 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Szczecin
    No właśnie możliwe że tak jest na HDMI bo na Xboxie360 podłączonym componentem nie ma tego problemu raczej... a przynajmniej ja go nie zauważam ...

5. Karol86

Karol86 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Szczecin
    I jeszcze słyszałem żeby zniwelować ten efekt trzeba wyłączyć różne opcje dodatkowe obrazu typu np motion plus... Tylko mam dwie opcje które nie rozumiem za co odpowiadają: Filtr zakłóceń cyfrowych i Red. zakłóceń MPEG i obie te funkcje mam ustawione na "Auto"

6. slonik

slonik Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Wrocław
    te opcjie nie wplywaja na to, ja generalnie juz kiedys staralem sie rozwiazac ten problem po tygodniowym przeczesywaniu internetu bezskutecznie , o ile na komputerze jakos sie przyzwyczaile mdo tego to na xboxie grajac w FPP bylo troche irytujace. Ale tak jak mowielm przynajmiej na opoznienie na myszce jak ma sie podlaczony kompoter nie ma receptury na granie na xboxie nie wiem. Ja kombinowalem ze wsztkimi opcjami i bezskutecznie.

7. krisr77

krisr77 Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    wlacz tryb gra
    lagow nie bedzie za to obraz troche gorszy

Wczytywanie...

Poleć forum