problem z pobraniem gry ze strefy Gold - błąd 80150017

echo

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Do pobrania na maj jest Lego Star Wars, skusiłem się więc teraz i odnowiłem subskrypcję kupując kod (dobry sklep, nie alegro, choć do ofert na all nie mam nic poza tym że ceny są często z kosmosu) wpisałem kod na konsoli, wszystko śmiga.
Przy próbie pobrania gry mam komunikat że zawartość jest albo uszkodzona albo nie jest dostępna w moim regionie lub nie można jej rozpoznać (jakoś tak)
Niektóre z gier na poprzednim rocznym goldzie nie dały się pobrać właśnie z powodu takiego komunikatu. Na tej akurat mi zależy wiec próbuję to rozkminić.

Co ciekawe zalogowałem się do konta przez stronę na komputerze i wchodząc na zakładkę darmowych gier w goldzie widzę, ze oferują mi ją za... 59 złotych, (jakiś bezsens-zakładka z 3 grami za free - 2 na XO i 1 na 360 a gdy klikam wywala cenę 59zł, heh) a dodatkowo w innej zakładce oferuje się dołączenie do golda (np. za miesiąc 29 złotych)
Tu pytanie skąd to zamieszanie w statusie konta (z komputera, bo z konsoli jest OK.)
Dodam (ale proszę się nie sugerować!) że gram w polsce a konto zakładałem lata temu jeszcze na USA i nie migrowałem.

Kwestię xbl to traktuję lajtowo bo wszytko działa, ale czy ktoś może poradzić co zrobić by pobrać darmową grę na której mi zależy?

------
dodam ze na account.microsoft.com pokazuje mi wlaściwe stan subskrypcji (gold i ilośc miesięcy)
a przy przejściu do marketplace.xbox.com/pl Lego pokazuje za 59 złotych a za darmo jest tylko dla posiadaczy golda? Którego mam przecież ale nie widzi tego strona serwisu?
bez sensu, LOL
 
Ostatnia edycja:

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Czas migrować na PL....
 

echo

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Czas migrować na PL....
no się naprodukowałem a rozwiązanie jest genialne, proste i na wyciągniecie ręki że w 3 słowach dało się opisać :D
alee zanim migruję, czy możecie doradzić czy zastosowanie VPN było by pomocne w tych warunkach?
i drugie pytanie czy to w jakiś sposób zabronione by poradzić cobie w ten sposób?
Co trzecia gra przez ostatni rok kończyła się problemem z pobraniem, gold drogi w cholercię a usługa do niego przypisana czasem działa innym razem niee
pewnie czas jakiegoś rozwiązania systemowego jest bliski ale czy warto spróbowac z VPN, proszę o radę od praktyka który to stosował
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Na gry z X360 VPN powinien zadziałać ale płatność z adresem na USA daj. Najlepiej nie baw się tylko migruj na PL.
 

echo

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Na gry z X360 VPN powinien zadziałać ale płatność z adresem na USA daj. Najlepiej nie baw się tylko migruj na PL.
jak to ma się do niedawno kupionego golda z USA, nie wiem nawet czy to uniwersalne w rodzaju tych naszych typu: działa na kontach PL, USA i UK
jeśli się zdecyduję na migrację w czasie jego trwania nie będzie niespodzianek?

a to: ale płatność z adresem na USA daj
czego dotyczyło? Czegoś do jednorazowego skorzystania z VPN?
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Jak masz kupionego golda na tym koncie to raczej nigdzie nie migrujesz, może Ci wyskoczyć błąd że migracja jest niemożliwa...

czego dotyczyło? Czegoś do jednorazowego skorzystania z VPN?
Czego nie rozumiesz?
Gier z X360 nawet z golda żeby je dodać za darmo musisz mieć płatność z adresem na USA...
Plus jest tylko taki że gry z X360 i golda na xbox.com można kupić bez kombinacji naszą kartą kredytową na każdym regionie. Z grami na XO już tak nie zrobisz bez kombinowania.
 

Do góry Bottom