1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Problem z podłączeniem do internetu

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez KarolW, Sierpień 30, 2012.

1. KarolW

KarolW Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam
    Zacznę od tego, że wiem o istnieniu miliona takich tematów, ale niestety w żadnym nie znalazłem konfiguracji, która pozwoliałaby połączyć mi się z internetem. Mój internet to neostrada TP.
    Posiadam 2 routery - D-Link DSL 2640B oraz Livebox TP. Livebox leży sobie zazwyczaj w szafie chyba, że mam problem z D-Linkiem.
    Mam kabel sieciowy skrosowany.
    Sytuacja wygląda tak, że próbowałem chyba wszystkiego co w necie opisane i xbox dalej nie chce zaskoczyć, podczas testu wywala błąd pobrania adresu IP (podczas testu połączenia z samą siecią). Robiłem tak, że po prostu podłączałem xboxa kablem do routera i dawałem wszystko na automatyczny i wszystko powinno się połączyć, ale niestety wywala błąd - zarówno na Liveboxie jak i D-Linku. Pojawiał się wtedy w polu adres IP w konfiguracji konsoli 169.x.x.x co wg strony microsoftu oznacza, że mam nie włączone dynamiczne DHCP, ale oczywiście jest ono włączone. Drugą próbą było kombinowanie ze statycznym DHCP przypisywaniem adresów IP pojedyńczo - też nie działa. Kombinacje z MAC też zawiodły. Próbowałem też wpisywać login i hasło konta neostrada, ale nic to nie daje. Potem podłączyłem xboxa do kompa tym samym kablem. Sieć lokalna się utworzyła, połączenie bezprzewodowe udostępniłem, firewall i antywirus wyłączyłem - znowu błąd w tym samym miejscu. Znowu próba z adresami IP, MAC itd. i znowu klapa.
    Bardzo proszę o jakiekolwiek sugestie bo juz nie mam siły się w to bawić, zwłaszcza, że powinno mi się ustawić wszystko samo po samym podłączeniu kabla.

Próbowałem na dwóch kablach skrosowanym i prostym - na żadnym nie działa. Co do sprawności kabli mam pewność, że działają.
    Wejście ethernet w xboxie też działa, bo co ciekawe kombinowałem po podłączeniu z Windows Media Center i zobaczył mi Xboxa i próbował skonfigurować, ale niestety się nie udało.
    Na koniec nie wiem czy to istotne, ale w opcjach routera mam zakładkę connected clients i tam pojawiało się pole bez nazwy z adresem MAC xboxa na 60 sekund i po tym czasie znikało, pojawiało się po ponownym podłączeniu kabla.
    Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Wczytywanie...

Poleć forum