Problem z ponownym wgraniem Firmware napędu na LTU2 (podróba)

Błotny Rumun

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dzień dobry

Mam problem dotyczący flashowania płytki sterującej napędem Liteon-a DG-16D5S a dokładniej wprowadzenia go w Vendor Mode.
Otóż na samym początku podpiąłem napęd z oryginalną płytką do komputera (bezpośrednio przez SATA) żeby upewnić się jaką wersję firmware-u ma napęd. Na obudowie wersja firmware-u nr 1532 jednakże jungleflasher wykazał że jest wersja 1175. W związku z tym postanowiłem wgrać fw 1175. Udało mi się wprowadzić LTU2 w Vendor mode i wgrać frimware bez problemu. Sam napęd działał do momentu kiedy uruchomić jakąkolwiek grę (oryginalną bądź kopie). Wówczas w dashu (oryginalnym M$) konsola wskazywała tylko "odczytywanie". Napęd nie reagował na przycisk wysunięcia tacki. Chciałem ponownie wgrać tym razem FW 1532 ale mam problem gdyż dysponuje płytką LTU2-PERFECT VERSION (to jest jakiś chinol) i nie chce on wskoczyć w vendor mode wysyłając sygnał 0x57. Próbowałem w MTKflash czyścić kość firmware-u funkcją LITEON erase ale bez skutku. W dodatku płytka nie ma żadnych przycisków ani suwaków (z tego co wiem oryginalny ltu2 takowe posiadają). Posiada ona tylko miejsca, w których tego typu elementy można dolutować. Dodam jeszcze że konsola ma rgh (corona v2) oraz to, że do zasilania płytki napędu używam złącza zasilania prosto z konsoli.

I teraz mam pytania:
1. Czy to wina tego że wgrałem złą wersje firmware-u napędu?
2. Jeśli odpowiedź na pierwsze brzmi tak to czy w takim razie dolutować odpowiednie przyciski i suwaki czy wykonać sobie odpowiednią płytkę zasilania napędu z przyciskami do wyłączania zasilania?
3.Ewentualnie czy są inne sposoby na rozwiązanie tego problemu.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Flashuje /kasuje się ją w jungleflasher z opcją że to elektronika od grubasa phat. Firmware wgrywa się taki jaki był w napędzie (nie z etykiety). Jeśli po wgraniu nie działa, to prawdopodobnie uszkodzona elektronika

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

Błotny Rumun

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Udało mi się wprowadzić napęd w Vendor mode poprzez zworkę tam gdzie powinien być przycisk od vendor mode i wgrać FW z innego źródła. Jednakże teraz pojawił się inny problem. Przy uruchamianiu oryginalnej gry włącza się gra ściemniając dash a następnie wywala do niego z powrotem. Natomiast z kopiami odtwarza je jako Wideo dvd. Dodam że wprowadzony klucz do fw jest w 100% poprawny.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Raczej nie jest ok

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

Błotny Rumun

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Raczej nie jest ok

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Mówisz o kluczu, czy fw?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Nie jest to dobrze zrobione jak nie czyta gier

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

Błotny Rumun

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dobra... to złapie problem z innej strony. Czy wina może leżeć w tym że napęd mam podłączony bezpośrednio pod SATA zamiast przez X360USB Pro?
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Według mnie wgrany firmware bez klucza

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

Błotny Rumun

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Rzeczywiście jungleflasher wyświetla mi że dvd key not found. Co w takim razie robić?

Edit

W okienku z firmware properties nie wyświetla klucza. Natomiast jak zgram fw z napędu to klucz jest :/

 
Ostatnia edycja:

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Najprościej wrzuć film DVD, jeśli działa problem jest na 100% w złym flashu. Robiłeś na konsoli rgh żeby wyciągnąć potrzebne pliki z nandu?

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

Błotny Rumun

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Wrzuciłem film, płytę audio, a nawet kopię specjalnie pod RGH i wszystko uruchamia się bez zarzutu. Tak jak pisałem w pierwszym poście konsola ma RGH. Generalnie to klucz uzyskałem poprzez odczytanie go ręcznie z xella. Po dalszym występowaniu problemu sczytałem nand i wrzuciłem go do j-runnera. Po sczytaniu CPU key przez ethernet przez program uzyskałem ten sam dvd key.
 

Błotny Rumun

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Problem rozwiązany. Zamiast skorzystać z wyciągniętych plików to jak głupi przepisywałem tylko klucz. Temat do zamknięcia
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Dokładnie to miałem na myśli że nie zrobiłeś tego jak trzeba ;]

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

Do góry Bottom