1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Problem z routerem !

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez piotruczelli10, Grudzień 16, 2011.

1. piotruczelli10

piotruczelli10 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Nowa Jastrząbka
    Opisze mój problem jest tak mam neta radiowego kupiłem sobie routera TP-LINK WR340G kabel od internetu wpięty do moje komputera podłączyłem do routera i zwykły zasilacz do gniazdka czy ja wogule dobrze to zrobiłem proszę o pomoc ! czy coś jescze jest potrzebne aby połączyć się bezprzewodowo z xboxem.Przy prubie instalaci routera wyskoczył mi bład kiedy testował połaczenie routera wyskoczył napis sieć jest ograniczona i nie można wyszukać serwerów DHPC czy coś takiego.Prosze o pomoc !!!!

2. Lotnik421 Xbox One

3. piotruczelli10

piotruczelli10 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Nowa Jastrząbka
    Ps.Kiedy chciałem skonfigurować router przez strone 192.168.1.1 . to nie miałem internetu.

4. mario1500

mario1500 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Polska
    NA początku należy połączyć komputer przewodem sieciowym (rj45--rj45) jeden koniec do karty sieciowej w komputerze drugi do gniazda LAN ( żółte ) w routerze router podłączasz do zasilania.

W ustawieniach połączenia lokalnego ustawiasz adres ip z zakresu 192.168.1.X
    czyli np. 192.168.1.20
    Maskę ustawiasz 255.255.255.0
    Brama pozostawiasz puste
    DNS/DNS2 również pozostawiasz puste

W przeglądarce internetowej (dowolna) wpisujesz adres IP podany na nalepce z tyłu routera jest to domyślnie ( jeżeli nie był wcześniej prze konfigurowany )

192.168.1.1

Wyskoczy Ci okienko podania loginu i hasła domyślnie jest to:

admin
    admin

Następnie przechodzimy do konfiguracji routera
    Po lewej stronie wybieramy zakładkę "Network"
    Następnie "WAN"

i teraz zależnie od tego jkim połączeniem internetowym dysponujemy wybieramy z pierwszej zakładki w głównym oknie:

Dynamic IP - gdy usługodawca dostarcza nam adres IP metodą DHCP

Static IP - gdy usługodawca dostarcza nam stały adres IP

PPPoE - gdy usługodawca dostarcza nam usługe na bazie nazwy użytkownika i hasła
    802.1X +dynamic /static IP uzytkownik haslo + IP zazwyczaj usługodawcy wykorzystują pierwsze 3 typy przydziału łącza

Wybierając interesującą nas metode

Czy to Dynamic IP ( usługodawca sam przydziela adres IP i DNS jeżeli nie to DNS trzeba wpisać ręcznie na dole okienka głównego)

Czy Static Ip ( należy wpisać adres IP maskę bramę dns1 i dns2 podany przez usługodawce

Czy będzie to PPPoE należy wpisac podane przez usługodawcę nazwę użytkownika i hasło i wybrać opcję "Connect Automatically"

I to cała konfiguracja zakładki WAN

Następną interesującą nas zakładka jest po lewej stronie "Network" - > "MAC Clone"

Przechodzimy do niej tylko wtedy gdy nasz usługodawca stosuje przydział adresu IP do danego adresu MAC
    Jeżeli tak jest i adresem MAC jest adres z naszej karty sieciowej wystarczy kliknąć "Clone MAC Adress To", powoduje to przydzielenie adresu MAC naszej karty sieciowej to portu WAN ( do którego wpinamy przewód (rj45) od usługodawcy.

Następnie należy skonfigurować zakładkę po lewej stronie
    "Wirles" -> "Wirless Settings"

Gdzie odpowiednio po kolei wpisujemy:

SSID: nazwa naszej sieci bezprzewodowej np internet_DOM

Region: Jeżeli chodzi o produkty wyprodukowane na teren Europy środkowej spokojnie możemy ustawić Poland

Channel: zostawiamy Automatic

Mode: zależnie od naszej karty bezprzewodowej ( w nowsyzch jest to 802.11g) w starszych 802.11b

Następnie zaznaczamy ptaszek przy "Enable Wirless Security"

I teraz stoimy przed wyborem typu zabezpieczenia

WEP / WPA/WPA2 / czy WPA-PSK?WPA2-PSK

Nie będę sie rozpisywał na temat plusów czy minusów pomiędzy każdym bo wszystko jest do obejścia

najprościej wybrać WEP +Automatic+ASCII+64bit i wpisać składające się z 5 znaków hasło

dla bardziej zaawansowanego ( trudniejszego w złamaniu hasła) proponuję wybrać

WPA-PSK/WPA2-PSK i wpisać hasło od 8 do 63 znaków

I to tyle z podstawowej konfiguracji naszego routera po zmianie ustawień na automatyczne w naszej karcie sieciowej powinniśmy się cieszyć internetem a na bezprzewodowej trzeba wybrać sieć i wpisać hasło wymyślone przez nas

PS: Dodam jeszcze że niebieskie wejście WAN jest to wejście w które musimy wpiąć przewód od naszego dostawcy internetowego zakończony wtykiem (rj45)

A żółte LAN jak i WIFI służy do rozgłaszania internetu na nasz dom :)

5. piotruczelli10

piotruczelli10 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Nowa Jastrząbka
  6. mario1500

mario1500 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Polska
    ten kabelek powinien byś w ruterze. Jak chcesz podłączyć konsolę: na kabelku (to będziesz potrzebował kabelka) jak bezprzewodowo to ci nie potrzebny.

7. KLAIN

KLAIN Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Zamość (okolice)
    i co dziala ? bo nie jestem pewien ale jesli masz radowy i odbierasz go routerem i z nigo kabel do kompa to podlaczajac 2 router masz konflikt ip oba routery maja pewnie 192.168.1.1 jeden z nich czyli nowy trzeba zmienic na np. 192.168.2.1 i juz bedzie dzialac wszystko , wystarczy teraz tylko sobie zabezpieczyc wifi.

8. piotruczelli10

piotruczelli10 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Nowa Jastrząbka
    A jak sprawdzić jakie mam IP routera bo nie mam tej nalepki gdzieś się zapodziała.

9. Brudsien

Brudsien Pomocnik Pomocnik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Katowice
    Fabrycznie ip routera masz 192.168.1.1

Wczytywanie...

Poleć forum