1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Problem z rozdzielczoscią / grafiką

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez Duzeer, Marzec 1, 2009.

1. Duzeer

Duzeer Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Wexford/Namysłów
    witam

chciałem sie dowiedzieć (i poradzić za razem) czy ktoś z Was ma problemy z tym jak wyglądają gry (mowa o grafice / rozdzielczości) czyli wszech obecne "ząbki" na każdym z widocznych na ekranie obiektów. te bliżej jeszcze jakoś ujdą choć i tak widzę ze coś jest z nimi nie tak, a cienie na przykład to juz jakaś masakra - składają sie z ów "ząbków" wielkich na centymetr lub dwa. gdy stanę w miejscu i powoli zacznę sie obracaj wszystko zaczyna migać (chodzi o krawedzie obiektów) obraz jest nie wyrazny i az sie na niego patrzec nie chce, co prawda mam telewizor HDready (Sony Bravia) ale uzywam go od 2lat i nie miałem problemu, grafika powalała, a teraz... az sie grac nie chce.

PS: moje spostrzezenie. te klopoty zaczeły sie pojawiac odkąd zainstalowałem nowego dashboard'a nie wiem czy ma to cos wspólnego ale moze warto wspomniec ( gry w które grałem wczesniej wyglają normalnie, sprawdziłem)

Prosze o pomoc naprawde jestem bezsilny przez to jak wygladają gry nie moge uprawiac swojego ulubionego hobby - grania. z góry dziekuje i pozdrawiam

2. Lotnik421 Xbox One

3. Skuska

Skuska Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Toruń
    Zależy jaką masz płytę główną w xboxie i jakim kablem masz to podłączone. Spróbuj podłączyć kable do innego wejścia w telewizorze.

4. miedzianek

miedzianek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Białystok
    @UP
    nie gadaj glupot ze plyta glowna cos do tego ma-.- kazdy x360 ma taka sama 'karte graficzna' wiec neima roznicy...

@TOP
    przy mniejszych tv widac kanty/poszarpane cienie...wes np w paincie duzy obrazek zaznacza i zmniejsz,zobaczysz ocb;)

5. Duzeer

Duzeer Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Wexford/Namysłów
    no tak ale ja mam 40 caluwke i nigdy nie miałem problemu: gta 4, gears of war, eternal sonata, blue dragon, fallout 3 i jeszcze kilka gierek do tej pory smigały bez zarzutów, praktycznie wszystko co wsadziłem w konsole to szło jak igiełka. pierwsza "zła" gra to Prince of Persia w najnowszej odsłonie, a teraz dead space, po prostu masakra, dalsze obiekty poprostu sie "zamazują w gąszczu ząbków"
    jest mozliwe ze jest to usterka techniczna, jakichs podzespołów czy cos? bo jesli tak to oddam konsole na reklamacje, ale dziwne jest to ze inne gry wygladają dobrze
    a tak wogóle to czy ktos na przykład moze mi powiedziec czy cienie w dead space wyglądają dobrze (są ostre) czy "chorują na pikseljoze"

ps: ile trwa gwarancja na 360-tke

6. sloniu

sloniu trolololololo V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Gwarancja to 2 lata i przedłużenie o 1 rok na Rrod. Od kiedy m$ "aktywuje" gwarancję? Po zarejestrowaniu? Mam to samo z obrazem na 22" z dvi HDCP compilant... Gta4 srednio wygląda.

Pozdro

7. Duzeer

Duzeer Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Wexford/Namysłów
    prubowałem podłanczac x'a do innego tel. 37' fullHD samsung i było to samo wiec chyba chodzi o moją konsole

8. andryush

andryush Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    Raczej to od gry zalezy , bo np mam takie problemy w Forza 2 , czy Assassin's Creed , a w takim F.E.A.R. 2 problem raczej nie wystepuje. Konsola jest nowa.

9. offtopic

offtopic Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    7
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    A jaką rozdziałkę macie w dashu ustawioną ?? Sprawdź też na innym kabli np HDMI/Component/VGA.

10. krisr77

krisr77 Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Warszawa
    bym moze to wina updatu NXE (nie pamietam jak bylo wczesniej) ale te cienie juz takie sa zabkowane strasznie.
    W Fearze 2 pewnie sa robione softwarowo i dlatego sa ok.

11. miedzianek

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Białystok
    aha-moze to byc wina tv-chodzi o to czy macie ustawione wyswietlanie z przeplotem czy bez

12. Duzeer

Duzeer Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Wexford/Namysłów
    miałem Forze 2 Assassina i Fear 2 - chodziło bez zarzutów

rozdziałka na konsoli to 780p telewizor tez wysietla obraz w tej rozdzielczosci, co do kabli to sprawdzałem component i hdmi - the same shit, different cabel - bez róznicy

co to jest ten przeplot? bo nie kojarze za bardzo - nie widziałem takiej opcji u siebie w tv

a czy wie ktos moze czy jest mozliwe i jesli jest to jak wrócic do starego dasha nie tracąc przy tym profilu sejwów itp

13. andryush

andryush Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Hajnówka
    Ja mam np konsole podpieta do monitora LCD 1440x900 czyli raczej bez pzreplotu? Nie wiem , nie znam sie :p

Jezeli chodzi o Assassin's Creed to kiedy podejde blizej , cien jest podmieniany na cien o wiekszej rozdzielczosci - zabki staja sie mniejsze

14. incubus

incubus V.I.P V.I.P Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Ruda Śląska
    Jezu jaki przeplot co za banialuki zaden ekran LCD czy plazmowy niewyswietla przeplotu to było tylko w crt.

15. miedzianek

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Białystok
    eeee...a 1080i a 1080p to co?lcd przewaznie takie cos maja wlasnie a nie crt

16. incubus

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Ruda Śląska
    To jest format sygnału a co innego to to co jest wyswietlane .

17. Duzeer

Duzeer Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Wexford/Namysłów
    czy moze napisaj jak u was wygladają gry? czy nie macie czasem wrazenia ze cos jest nie tak z grafą?

co razczesciej zaczynam zauwazac ze konsole to juz nie te same maszynki co kiedy - wrzucasz płytke i hula na maxa nie wazne co by sie działo. teraz to jak nie problem z telewizorem to z kablami jak nie z kablami to wersją konsoli i tak w kółko :/

18. miedzianek

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Białystok
    1080i a 1080p to obraz wyswietlany z przeplotem i bez...wejdz na hdtv.pl i poczytaj;]

19. incubus

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Ruda Śląska

Tak to rodzaj obrazu z i bez przeplotu tyle ze tv lcd np hdready natywna rozdziałke ma 1366x768 i TYLE lini ZAWSZE wyswietlonych jest na ekranie w przypadku sygnału z przeplotem ,sygnał daje ci tylko połowe lini w danej sekundzie które sa dublowane przez tivik do natywnej jego rozdziałki dlatego obraz w 720p jest ładniejszy od 1080i który mimo wyzszej niby rozdziałki tak naprawde wyswietla tych lini mniej.

20. Duzeer

Duzeer Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Wexford/Namysłów
    przepraszam ze przerwe tą dyskusje, ale jak sie to ma do problemu z tematu ?

pozdrawiam

21. incubus

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Ruda Śląska
    Powiem tak po podpieci przz hdmi konsola sama powinna sie ustawic do natywnej rozdziałki tivika profilaktycznie mozesz wrzucic ustawienia 720p.Jesli masz cuda z obrazem to masz uwalony skaler w konsoli i czeka cie serwis .

Wczytywanie...

Poleć forum