1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Problem z sprzedażą konsoli

Temat na forum 'Konsola' rozpoczęty przez nadrat24, Grudzień 31, 2011.

1. nadrat24

nadrat24 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Mława
    Witam

Na wstępie chcę przeprosić jeśli pomyliłem działy.

A więc opisze sprawę:
    Na allegro wystawilem xboxa 360 falcona przerobionego LT 2.0. Konsola sprawna sprawdzalem nawet przed wysyłką. Kosola doszła, klient mówi że jest wszystko ok. Następnego dnia dostaje od niego wiadomośc że kosola wyrzuca 2 czer. diody po włączeniu, i chce zwrotu. Problem jest taki że ja napewno kosole sprawną wysyłałem. I tu moje pytanie:c robić? Konsola to był falcon cena to było 400zł. Na aukcji były nawet zdjęcia że dziala z nowym dashem. Nic o żadnej gwarancji rozruchowej nie pisałem.

Co byście radzili robic?
    Link do aukcji:
    X360 LT 2.0 TUNING GRATISY (2015133694) - Aukcje internetowe Allegro

2. Lotnik421 Xbox One

3. Kakashi

Kakashi Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Śląsk
    1) sprawdzić czy na xgd3 tak rzeczywiście się dzieje ,zapewne masz napęd po spoorfie jak to napiszesz do aukcji to nie ma już zwrotu jak ktoś to kupi
    2)jak nie dajesz gwarancji to czemu przyjmujesz zwrot? co cie interesuje ,że komuś pirat xgd3 nie chodzi to jego problem

4. nadrat24

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Mława
    O xgd3 nic nie mowil. Mowi tylko ze gral 1h(podobno) i teraz mu ciagle wywala te 2 czerwone. On mowi ze ma prawo w ciagu 10 dni roboczych zrobic zwrot(ale dlaczego to ja juz niewiem)

A zwrotu niezrobil jeszcze konsola u niego

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

5. DeadWarrior

DeadWarrior Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Kup teraz czy licytacja? Jak licytacja to z tego co wiem nie musisz przyjmować zwrotu.

6. Kakashi

Kakashi Banned

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Śląsk
    tak moze być przy xgd3 tylko sprawdz to sam lepiej bo cie może oszukiwać bo mu coś nie pasi w tej konsoli i nie daj się oszukiwać kiwać cwaniaków na allegro nie brakuje a swoja drogą piractwo ,że komuś nie działa to nie twoja sprawa już

7. Flesh

Flesh Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Polska
    zwrot do 7 dni jest tylko jak kupujesz od firmy a nie osoby prywatnej. A jak nie pisałeś że dajesz gwarancję to już po problemie, odeślij kolesia do opisu akcji i sam się przekona.

8. nadrat24

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Mława
    Kup teraz bylo. Ale kolega wyzej mnie upewnił(w koncu osoba prywatna).
    A tez jeszcze niewiadomo czy sie przypadkiwm nie dorwal i niegral calego dnia

9. veins

veins Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    36
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Katowice
  10. DeadWarrior

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Flesh,każdy towar zakupiony na internecie można zwrócić w ciągu 10 dni,ale z tego co kilka razy obiło mi się o uszy nie można zwrócić towaru wylicytowanego,który prawdopodobnie był sprzedany poniżej ceny rynkowej.Nie studiowałem prawa więc nie będę więcej mącił.Właśnie temat jest zaporowy,nie wiesz jak eksploatował towar,może przyszedł,porozkręcał,coś pogrzebał i teraz chce zwrócić...

11. CDaddy

CDaddy Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Wrocław
    Wiesz, ma na ciebie haka- jak będzie chciał. Materiał dowodowy jest, wystarczy myknąć na komisariat i bekniesz za sprzedaż pirackiego oprogramowania :p

12. pakapp

pakapp Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Zwrot w ciągu 10 dni można zrobić zawsze kiedy aukcja była w formie "Kup teraz", ale... dotyczy to tylko nowych produktów oraz prawdopodobnie sprzedawca musi mieć firme. Moim zdaniem nie masz obowiązku przyjmować zwrotu. Kupujący w przypadku awari ma do dyspozycji serwis. To że gwarancji już nie ma to on o tym wiedział i zdawał sobie sprawy, że usterki naprawia na swój koszt. Jak wiadomo falcony dość awaryjne,więc jego problem.

13. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    a jak chcesz przyjac zwrot to pamietaj - najpierw niech ci wysle konsole, sprawdz ja i dopieor oddaj kase.

14. nadrat24

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Mława
    A takie pytanie- to bylo kup teraz, to ma jakies znaczenie? To daje jakies prawo zwrotu?

15. Chris von D

Chris von D Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    a podał numer błedu? Poradź mu, by powpinał wszystkie kable jeszcze raz od początku
    Poza tym sprzedałeś mu dobrą, bo działała u niego. Nie dawałeś gwarancji, nie masz pewności co on z nią wyczyniał

16. nadrat24

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Mława
    A to prawda z tym ze zwrot na kup teraz to tylko rzeczy nowe?

17. DeadWarrior

Polubienia:
    15
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Pamiętaj o jednym,nie daj się wyrolować i brać na haki typu policja itd. Najczęściej popełniany błąd.Tak jak piszą koledzy,są różni,napisze że Ci wyśle,ty będziesz chciał odesłać i on nie przyjmie?

18. nadrat24

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Mława
    Ale moze mnie ktos upewnic: konto jako osoba fizyczna towar uzywany aukcja kup teraz wiec nie ma prawa zwrotu czy ma?

19. seba1415

seba1415 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    Ale Wy się wszyscy znacie... Klient ma prawo do zwrotu jeśli kupił przedmiot od sklepu, firmy "przez internet" w ciągu 10 dni od otrzymania przedmiotu jeśli ma paragon. Jeśli odebrał to na miejscu czy kupił w przydomowym Media-Mark to tylko dobra wola sprzedającego czy weźmie to z powrotem ale to działa TYLKO I WYŁĄCZNIE NA SPRAWNYM I NIENARUSZONYM SPRZĘCIE! W innym wypadku sklep przyjmuje tylko na gwarancję. W Twoim przypadku jeśli wysłałeś mu to i jemu zepsuło się to coś na 2 dzień a w aukcji nie zaznaczyłeś że jest gwarancja to trudno, jego problem, równie dobrze mógł kupić od kogoś na giełdzie telefon i też nie działałby na 2 dzień... Ja Cię rozumiem konsole wysłałeś sprawną a jemu nie działa. Nie brałeś odpowiedzialności czy to będzie działać za godzine, czy za dwie, wysłałeś? Działała? Zepsuła się? Nie Twoja wina w każdym bądź razie jak mu zależy to niech idzie na policję i tak się wybronisz u pierwszego lepszego darmowego prawnika (nie pamiętam jak się to fachowo nazywa) On nie ma prawa do żadnego zwrotu więc śpij spokojnie, jedynie co to możesz mu pomóc w geście dobrej woli z tym XGD3 :)

20. nadrat24

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Mława
    Oo wielkie dzieki. Czyli reasumujac dla przyszlych pokolen jesli sprzedajesz jako osoba fizyczna- nie firma, poprzez kup teraz sprzet uzywany wtedy kupujacy niema prawa zwrotu tak?

21. seba1415

seba1415 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    No jakie prawo do zwrotu, skoro pisał że działała a potem że nie to nie może Ci zwrócić, gdybyś na aukcji napisał że działa a on dostałby zepsutą to musiałbyś to wziąć do siebie jednak jeśli pisał że działa a potem że nie to jego problem. Nie wiesz co się z tym sprzętem dzieje. To nie kawałek kamienia że nie zepsuje się samo tylko sprzęt elektroniczny. Nic Ci nie może zrobić, powinieneś się wybronić spokojnie.

PS. Od dzięki jest:[​IMG]

Wczytywanie...

Poleć forum