1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Problem z temperaturą.

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez Misiael, Wrzesień 6, 2009.

1. Misiael

Misiael V.I.P V.I.P

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Witam

Myślę, że tu będzie najlepsze miejsce na opisanie mojego problemu, bo było niebyło dotyczy sprzętu. Więc sprawa wygląda tak.

Jak widzicie X stoi na półce nad telewizorem. Problem w tym, że gdy chwilę telewizor pochodzi to strasznie nagrzewa tą półkę, na której stoi X, co skutkuje tym, że w X'sie wentylatory chodzą na full cały czas i strasznie hałasują. Nie mam zbytnio gdzie przestawić X'sa, dlatego myślę, czym by można obłożyć tą półkę od spodu tam gdzie strzałki, żeby nie przepuszczało ciepła?? Macie jakieś pomysły?

2. Lotnik421 Xbox One

3. Qazimodo

Qazimodo Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Alfa Centauri
    ja mam pomysł przenieś gdzie indziej xboxa bo go ugotujesz na tej półce
    z tyłu musi być dużo wolnej przestrzeni !

4. radas210

radas210 Banned Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    ja tszymam swego xsa na podlodze i jest ok

5. Mizuro

Mizuro Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Łódź
    Mata teflonowa samoprzylepna.
    Po tym możesz nawet robić ognisko na półce ;]
    Jeśli dobrze pamiętam 36zł arkusz.

6. Misiael

Misiael V.I.P V.I.P

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Więc tak: X z tyłu ma wystarczającą odległość od ścianki, tylko na fotce wydaje się, że praktycznie się z nią styka. Postawienie X'a na ziemi też odpada, bo za często by był obijany. Dlatego wydaje mi się, że skorzystam z pomysłu kolegi Mizuro i poczytam trochę o tych matach. Dzięki za zainteresowanie tematem :)

Pozdrawiam

Edit. A gdzie takie maty można dostać?? Patrzę na allegro pod nazwą "Mata teflonowa samoprzylepna" i zero wyników :-(

7. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    a nie możesz wysunac tv trochę bardziej żeby nie nagrzewał półki? weź pod uwagę że tv też powinien miec zapewnione chłodzenie (10cm z każdej strony). a jeśli już tak planujesz Xa postawic to podłóż chociażby książki:D pzdr

8. Misiael

Misiael V.I.P V.I.P

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Tv już jest niestety wyciągnięty na maksa do przodu. Po przemyśleniu tego, myślę nad jeszcze innym sposobem. Przerobię tą górną półkę na której stoi X i tam postawię TV, a X pójdzie na dół. Tylko stolarz ze mnie żaden ;-)

9. Jechu

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    albo zamontuj tv na ścianie:D aha, pomyśl tez nad tv żeby miał dobrą cyrkulacje powietrza- to nie X żeby miał zaraz rroda złapac ale tv bardziej byłoby szkoda niż konsoli:D

10. Mizuro

Mizuro Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Łódź
    Na allegro tego nie znajdziesz.Musisz szukać przez google? w specjalistycznych sklepach np. tutaj Teflon

11. Jechu

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    może postaw konsolkę na tej wyższej półce po lewej stronie (tam gdzie masz obrazek jakiś:)

12. pavlik

pavlik Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    moze mata zagrzejnikowa przyklejona od spodu polki pomoze?

13. x-press

x-press Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
  14. igorro

igorro Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Ta podstawka nic nie da:(

15. Trigun

Trigun Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Pyskowice
    Nie ma to większego znaczenia gdzie go masz postawionego mój klocek leżał na wzmacniaczu koło telewizora i chodził. Nie wiem jaki masz zasilacz ja miałem 175 Wat i nie grzał mi się na tych urządzeniach. Później go przestawiłem na parapet gdzie temp jest niższa i co i pojawił się ROD :) Konsola była z r 2006 i nie dziwie się ze siadła :). Dowiedziałem się w serwisie ze nadmiar tlenu a tu dzież wilgoci moze spowodować wyparowanie czegoś na procesorze czy płycie głownej co powoduje szybsza eksploatacje (jakoś mi to tak gość tłumaczył ze cos w reakcje wchodzi jakies pęcherzyki sie robą czy chu wie co sie robi mało zrozumiałem z tego bełkotu :) bo inna profesje mam, bo na wszystkim nie musze się znać takze dotarło do mnie ze amba. Kosnole sprzedałem. I dokładnie jak kolega wyżej zaznaczył ta podstawa prócz dodatkowego hałasu ci nic nie da :) Proponuje ci zrobić test i przenieść konsole w ciemniejsze miejsce na jakąś podstawke najlepiej 20 -30 cm od ziemi najlepiej w pozycji lezącej na karton najtaniej wyjdzie, wyciac denko kartonu zeby konsola lezała (radiator lepiej bedzie osadzony na procesorze) na samych ścianach temperatura bedzie rowniez odchodzić z pod konsoli :). Częste wycieranie konsoli z kurzu i mogł byś przedmuchać jakoś ostrożnie środek tak na wszelki wypadek. Jak dalej sie to powtarzać to będziesz miał dowód ze to konsola sie sypie i warto sie zastanowić nad sprzedażą

Wczytywanie...

Poleć forum