1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Problem z wyborem tv

Temat na forum 'Co kupić?' rozpoczęty przez masiek, Marzec 23, 2014.

1. masiek

masiek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Witam

Mam problem z wyborem telewizora tzn chciałbym kupić sobie telewizor plazmowy ale niestety mały jest wybór teraz na rynku. Co gorsze mogę kupić tv tylko do 42 cali bo mam mały pokój (odległość od tv do 2m). Fundusze tez nie robią szału bo chce ok 1500zl kupić( no chyba ze coś fajnego by się trafiło to troszkę więcej mam)
    Znalazłem tv lg 42 plazme (pn450b) nawet w fajniej cenie (1300) no tylko ze ma hd ready :/
    Tv potrzebuje większość do granie na xboxie i niekiedy filmy wieczorkiem z dziewczyna

I moje pytanie czy zrezygnować z plazmy i kupić Led z full HD czy cieszyć się plazma ale z hd ready?

Alert -=SETH=- //Jesteś użytkownikiem nie zakładaj tematów w dziale dla świeżaków, następnym razem będą pkt.

2. Lotnik421 Xbox One

3. jmyung

jmyung Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Ja mam plazme Panasonic 42ST60 i powiem że obraz jest świetny jeśli chodzi o filmy. Jeśli chodzi o gry to też daje rade. Trochę mnie straszono inputlagiem ale mi nie przeszkadza/nie widzę. Kolega ma jakiegoś Philipsa (nie pamiętam modelu) podobno jeden z lepszych TV pod konsole i prawdę mówiąc na mojej plazmie dużo przyjemniej się gra. Panasonic ST60 odstaje pod względem smart'a ale nadrabia obrazem. Dodatkowo miałem przeprowadzoną kalibrację obrazu (proces trwał dłuuggoo).

4. oxygen

oxygen Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Co do plazmy w tym roku wszystkie fabryki pozrzucają taśmy technologiczne na lcd lub oled , mimo że jest grono zwolenników wyginą tak jak tv kineskopowe, co do kupna lcd zwróć na odświeżanie hz poniżej 100 hz nawet się nie interesuj ten przedział cenowy jest mały wiec 4K to nie ta półka. Smart, kamera skype to moda ale czy przydane na pewno nie dla każdego. Tv i tak nie zastąpi laptopa czy kompa a nawet smartfona z 2 - 4 rdzeniami.

5. masiek

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Rozmawiałem z gościem w mm i mówił mi że on by plazme raz ze jest odświeżanie 600 Hz i ze nie ma inputlag i dłuższą zywotnosc. No tylko ze to hd ready tego trochę się obawiam bo nie wiem jaka jest różnica (w sensie czy powala na nogi) co do obrazu jakiegoś tam w sklepie porównania to plazma mi się bardziej podoba, no ale nie wiem jak z xboxem będzie..

BTW plazmy wycofują się fabryki bo jest to nie opłacalne dla nich ( taki tv za 2k Led ma koszt wytworzenia za 400zl.. Leży tanie rzeczy)

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

6. oxygen

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Twój wybór mam znajomego co ogląda tylko tvn24 na plazmie i się wypaliło logo i pasek :)

7. jmyung

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Tylko że jeśli mówimy o "prawdziwym" 100 hz to ono nijak ma się do tego co jest napisane przez producenta w specyfikacji.
    Ja się zastanawiałem (lipiec 2013) nad samsungiem 40f6500 a LG 42la690s (cena wtedy około 3 tys zł w promocji). Po ocenie "na żywo" wybór padł na plazmę. Dowiedziałem się też w sklepie, że np. samsung w tańszych modelach montuje nie swoje matryce (np. f6500), dopiero w droższych są inne dużo lepsze. Tak czy inaczej te dwa modele samsunga i lg też mogę smiało polecić bo mi się podobały. Zobacz jeszcze Toshibe 40TL939, ale nie wiem jak z dostępnością.

8. masiek

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Ale powiedzcie czy warta mieć full HD Led czy plazme hd ready?

9. jmyung

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Jak dla mnie ciężki wybór, bo tani led vs starsza a jednak dobra plazma. Kupujesz nowe, czy plazma używana?
    btw te 600 hz plazmy można włożyć między bajki tak samo jak led 400 hz. W mojej plazmie jest napisane odświeżanie 2500 hz, dobre hahah

10. oxygen

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Ja mam tv lcd prawdziwe 100hz starszy 32 cali !!i lepiej obraz wygląda niż na plazmie sony 47 cali nie pamiętam modelu , nie porównuje xbox one , tylko kolega ma ps4 niby ma ma lepszą grafikę , ja mam xbox360 i u mnie w tv nie ma porównania prawdziwe hd od jego ps4 i plazmy, znowu inny ma najtańszy tv led ale chyba to 50 hz cd i xbox i porażka. Nie tylko jest różnica w konsoli jak i tv naziemnej nie wszytkie kanały maja hd a i tak lepiej lepiej to wygląda jak i filmów h264 hd .

11. jmyung

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    No logiczne że na mniejszym TV grafika będzie lepiej wyglądać, tym bardziej że Twój kolega ma starą plazme 47" pewnie HD ready.
    Jeśli chodzi o kiepską jakość naziemnej to może coś jest z instalacją? Bo jak u siebie testowałem to wygląda to znośnie, co prawda z dekodera Nki mam lepszy obraz no ale to w końcu dekoder. Już nie mówię o bluray bo tutaj naziemna wypada słabo.
    Inna sprawa że ja wszystko mam podłączone pod amplituner Denona, on ma też wpływ na obraz.

Znajomek ma plazme Panasonic z 2006 roku (zapłacił wtedy za ten tv bagatela 10 tys zł), chyba 47" lub większą. Xbox na niej wygląda dobrze, żeby nie powiedzieć bardzo dobrze. Ostatnio mówił że chce zmienić na jakiś led 60", ale czeka aż plazma się wypali/uszkodzi i jak na złość działa bezproblemowo ;)

Wracając do problemu z pierwszego postu, jeżeli TV będzie głównie wykorzystywany pod xboxa to chyba jednak jakiś LED.
    U mnie konsola to dodatek, głownie TV robi wieczorami za kino i tu spisuje się świetnie. Tylko teraz jest inny problem bo te 42" są jednak trochę za małe, 47ST60 byłby super, ale to tak na marginesie :)

12. masiek

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    No i kurde jest dylemat :) dzięki za zainteresowanie się tematem :) szczerze mówiąc nie wiem co zrobić hehe najlepiej dla mnie by była 42 plazma z full HD no ale nie znajdę takiej :/
    Co do pytania wcześniej to nowy chce :)

13. jmyung

Polubienia:
    10
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    W tym przedziale cenowym to raczej nie :p Jedyna opcja to pójść i przetestować w sklepie. Można pogadać żeby podłączyć konsole pod dany TV i wtedy coś wybrać. Ja właśnie tak zrobiłem przed kupnem, kolega pracuje w Saturnie. Podłączyliśmy modele którymi byłem zainteresowany (ale i droższe żeby mieć porównanie), postawiliśmy je obok siebie i włączałem materiały które miałem przygotowane. Po 2h byłem zdecydowany, później jeszcze mi rabacik załatwił i byłem zadowolony ;)
    Jeśli chodzi o plazmę to nie ma się czego bać, kwestia tylko jakie masz pomieszczenie. Ja oglądam głównie wieczorami przy słabym świetle to obraz jest ok. Ale w dzień to muszę zasunąć roletę bo słabiej widać. U rodziców na ledzie (mają philipsa pfl z serii 7000) matryca jest lepiej doświetlona.

Wybór telewizora to tak jak kupno samochodu ;) Możesz kupić niemieckie auto bo przecież takie super i wszyscy chwalą etc. albo francuza taniej i też się cieszyć z jazdy a auto wcale nie jest gorsze (a moim skromnym zdaniem o wiele wygodniejsze).

14. oxygen

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Ja poruszę temat naprawy pogwarancyjnej led jak i te starsze lcd da się zrobić, plazmy nie opłaca się już naprawiać ten aspekt też wziąłem pod uwagę tv nie wiem na ile kupujesz czasu ma to grac ale ja nie zamierzam tak szybko zmieniać tv, nawet w ciągu 7 lat. Kineskopowy służył coś mi 15 lat.

15. masiek

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    No dużo tv nie będę używał myślę (oczywiście na początku wiecej jak to każda zabawke jak się kupi :D) ale powiedzcie jest duża różnica między hd ready plazma a full HD led? czy to po prostu ciężko określić ( mowie o granie na xbox360)

16. oxygen

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
  17. rowerser

rowerser Sialalalalallalal V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master

Polubienia:
    141
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Kozie Byki
    Tak wypalony znaczek i logo :D muhahahahha :D w plazmach z początku produkcji, czyli jakieś 100 lat temu to tak było, teraz nie ma takiej opcji. Kontrast, kolory, oddanie czarnego bije na głowę :) LCD. Pamiętaj, że LED to to samo co LCD tyle, że z LEDami właśnie. CRT dalej biją na głowę w jakości kolorów. Plasma zeżre dużo prądu.

Wczytywanie...

Poleć forum