1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Problem z wygrzewaniem konsoli

Temat na forum 'Sprzęt' rozpoczęty przez neoandrew, Październik 17, 2012.

1. neoandrew

neoandrew XBOX MANIAK XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Witam.

Na czym polega dokładniej otwarcie konsoli i tzw. wygrzewanie żeby podziałała jakiś czas i jak da się to sprawdzić, że ktoś takie coś robił, aby sprzedać konsolę.

Od razu mówię, że jestem z tej drugiej strony, to ja sprzedałem konsolę, oczywiście działającą, uprzednio sprawdziłem ją na wszelki wypadek i pograłem parę h, wszystko było sprawne i ok.

Oczywiście konsole używałem o wiele dłużej, ale była od 1-2 miesięcy w kartonie gotowa do sprzedaży, gdyż już nie grałem, wcześniej nie było żadnych problemów zanim zdecydowałem się sprzedać.

A teraz gość mi dzwoni, że grał i było ok, a na drugi dzień 3 sekundy i artefakty na ekranie, twierdził, że nie ma czerwonych diod, ale jak już się go spytałem to potem twierdził, że są.

I teraz mam podejrzenie, że mógł coś popsuć, po prostu mu nie ufam, to był x z 2006, ale ja nigdy problemów nie miałem i dbałem odpowiednio o konsolę. Pomijam już fakt, że w opisie nic nie ściemniałem, wszystko podałem, także to że gwarancji nie udzielam, bo skąd ja mogę wiedzieć co się z tym będzie działo.

Teraz klient mi napisał, że sprawdzi w serwisie (w poznaniu, więcej nie wiem) czy konsola nie była wygrzewana, aby podziałała tylko trochę, także z góry mówię, że nigdy nie kombinowałem w tym stylu czy coś i nie ufam temu klientowi, więc chcę wiedzieć co to jest, po czym to poznać, i czy jakby przypadkiem celowo takie coś zrobił, aby powiedzieć, że ja takie coś zrobiłem to czy da się rozpoznać czy to jest świeżo zrobione czy nie.

Czy jest też może opcja, że walnął tą konsolą w coś lub wstrząsnął za mocno i luty się popsuły albo osłabiły i po rozgrzaniu i ostygnięciu na drugi dzień by było takie coś. Bo twierdził, że grał to to jest możliwe, że na rozgrzanej konsoli nie miał artefaktów, a z rana włączył i takie coś nagle? Coś mi tu po prostu śmierdzi.

A dodam, że oferowałem test konsoli u siebie, bo osobiście ją odbierał, samochodem był (do bagażnika wrzucił ja) ale nie chciał, i mówiłem mu nawet, że gwarancji nie udzielam, ale i tak nie chciał.

A teraz mi pisze takie coś jakbym podgrzał czy coś konsolę i mógł przewidzieć, że tam będą artefakty, no jaja jakieś, jak takie coś wyskoczy to już chyba nie da się jak on to nazwał "wygrzać" i to cofnąć nie? Więc tu nie ma logiki, a ja nic nie majstrowałem.

Co o tym sądzicie?

2. Lotnik421 Xbox One

3. -=DEXTER=-

-=DEXTER=- Pomocnik Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    552
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Kalisz, Poland
    Odp: Problem z wygrzewaniem konsoli

Niech nic nie robi tylko niech ci odesle jak jest. Ma 10 dni na zwrot który powinieneś przyjąć. Jak konsola dojdzie to sam sprawdź co i jak. I niestety to xenon, ten typ tak ma ze lubi paść sam z siebie

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

4. Tieu

Tieu Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    50
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    Zagan, Polska
    Gorzej jeśli to koleś coś przy niej majstrował i wyjdzie 'na jego'...

5. neoandrew

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Ale ja nie chcę, żeby mi odesłał popsutą konsolę, gdy ja oddałem sprawną, nie wiem co się z nią działo, gwarancji nie udzielałem, testu nie chciał, to teraz ja mam się tym martwić, zostać z niczym. A te 10 dni to mnie nie dotyczy, bo to była sprzedaż prywatna i w lokalu w ogóle, także prawa do zwrotu nie ma.

Skoro ten typ tak ma, to ja mogę tylko podejrzewać, że trzasnął tym i coś się stało, wszystko było opisane, odniosłem wrażenie, ze w ogóle tego nie czytał, ale to przecież nie mój problem.

Tak czy siak, wolałbym, aby ktoś mi napisał krótko lub wskazał link do tego co pytałem
    - co to jest to wygrzanie
    - jak sprawdzić czy to było robione i czy da się sprawdzić w jakim czasie
    - czy jest możliwe, że uderzenie lub wstrząs uszkodzi luty lub osłabi, tak że po dłuższym graniu i rozgrzaniu konsoli, a następnie ostudzeniu i graniu ponownie coś będzie już nie tak (chodzi mi o te artefakty)

I czy te wygrzanie może cofnąć zjawisko artefaktów, czy to jest możliwe?

@Tieu Tylko niech to "na jego" jakoś udowodni, bo jeżeli twierdzi, że ja coś wygrzewałem, żeby działało, a ma artefakty, to nie wydaje mi się, że takie wygrzanie cofnie ten efekt, wobec tego niemożliwe jest, abym takie coś zaplanował prawda, bo po pierwszym pojawieniu się tego nie mógłbym już tego cofnąć, i dlatego pytam o to wygrzanie i czy jest opcja że naprawia czasowo artefakty, bo czytałem, że artefakty to coś z GPU, a nie lutami, wobec tego uważam, że jakieś wygrzanie już tego nie cofnie.

6. ESLORD

ESLORD V.I.P V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    759
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Londyn
    sądzisz że kupił konsole żeby ją popsuć tak? wydaje mi się raczej że do grania...

!neoandrew poczytaj trochę o prawie konsumenckim. Jeżeli konsola była wystawiona na licytacje i sprzedana w drodze licytacji to zakupionemu towarowi nie przysługuje zwrot. Jeżeli kupił od ciebie konsole przez Kup Teraz to przysługuje mu zwrot ponieważ zakupiony towar nie jest z godny z umową kupna sprzedaży. Do 10 dni może oddać tak jak pisał Dexter.

Sprawdź to jeszcze bo nie jestem na 100% pewny..

7. neoandrew

Polubienia:
    13
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    No oczywiście, że nie jesteś, to po co piszesz jak nie wiesz? Zwrot 10 dni dotyczy tylko sprzedaży firma => konsument po za lokalem firmy, czyli głównie zakupy przez internet. Ekspertem nie jestem, ale to chyba nie ja muszę doczytać.

I nie twierdzę, że kupił, aby popsuć, to nie ma sensu, ale mógł walnąć czy coś i dobrze o tym wie.

Tak czy siak dzięki za starania, klient się nie odzywa już ponad tydzień jak nie więcej, uznaję sprawę za zamkniętą, a temat do zamknięcia czy kosza jak kto woli.

8. piko37

piko37 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    2
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Zgorzelec
    10 dni ma się na zwrot przedmiotu kupowanego przez internet jeżeli przedmiot jest NOWY i kupuje się go od FIRMY od której dostaje się paragon lub Fakturę. No i przedmiot musi być oryginalnie zapakowany i nie używany by była możliwość zwrotu.

Wczytywanie...

Poleć forum