problem z wyświetlaniem obrazu konsoli w monitorze za pomocą kabla hdmi-hdmi.

robcio26

Użytkownik
Użytkownik
Witam jw
Posiadam monitor LG 24ea53. Podłączam do konsoli kabel hdmi. Do monitora również podłączam do wtyku hdmi i lipa. Cały czas wyświetla się na monitorze żeby podłączyć monitor(narysowana jest wtyczka dvi) a ja nie chcę żeby obraz był nadawany przez tą wtyczkę dvi tylko przez hdmi. Raz jakimś cudem nie wiem jak to zrobiłem to wyświetlił mi się na moment obraz z konsoli, ale po ponownym odłączeniu i podłączaniu kabla hdmi już nie. Mam tylko do monitora podłączony kabel hdmi dvi nie oczywiście. Próbowałem grzebać w ustawieniach monitora aby obraz jakoś szedł przez hdmi, ale nie ma tam żadnych opcji żeby to ustawić. Jest jakieś inne rozwiązanie oprócz kupna przejściówki z hdmi na dv? Dodam, że kabel działa na tv.
 

Jabar

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Podłącz konsolę pod TV i spróbuj zmienić rozdzielczość
 

robcio26

Użytkownik
Użytkownik
Winny okazał się sam kabel hdmi. Kupiony na allegro za 5 zł. Dziwna sprawa w sumie bo kabel działał normalnie pod tv. No może prawie normalnie czasem mi wywalało obraz tzn. Ekran robił się czarny jak trochę poruszałem kablem to tv znów łapał obraz z konsoli. Odradzam kupowanie podejrzanie tanich kabli na różnych aukcjach bo pierwsze są wykonane z kiepskiej jakości po drugie w przypadku reklamacji/gwarancji koszt odsyłki przewyższa samą wartość kabla. Teraz kupiłem trochę lepszy kabel i wszystko śmiga.
 

Do góry Bottom