1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Problem z Xexem.

Temat na forum 'Kosz' rozpoczęty przez cebóla, Marzec 15, 2013.

1. cebóla

cebóla Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Witam.
    Na początku dodam, że jestem zielony jak ufoludek jeśli chodzi o X-klocki, więc proszę mówić do mnie najprościej jak to tylko możliwe. :)

Oto cała historia:

1. Nie chcę wydawać hajsu na płyty (6zł za sztukę (przynajmniej u mnie w sklepie)). (taaak. mam przerobioną 360 :single_eye: . z dyskiem:60GB :bull_head: )
    2. Zażenowany ceną płyt, szukam, czy jest możliwe kopiowanie gier na dysk konsoli.
    3. Znajduję wasze forum i (żeby nie skłamać) od 5 dni przedzieram się przez nie w poszukiwaniu wskazówek.
    4. Czytam.....
    5. ----,,----
    8. docieram do FreeStyle Dash'a, Dashlaunch'a (http://xboxforum.pl/artykuly-196/tutorial-jtag-rgh-poradnik-uzytkownika-v1-7-a-145552/). Okazuje się że Pen (32GB) mimo wielu prób, i kombinatoryki w każdy możliwy sposób nie bootuje FSD przy starcie konsoli.
    9. Więc szukam powodu na waszym forum. I docieram do nieszczęsnego Xex'a (http://xboxforum.pl/artykuly-196/tutorial-freestyle-dash-automatyczny-start-launch-ini-142674/) "Przypadek drugi konsola nie startuje z podłączonym pendrive(brak dashlaunch)".
    Postępuję zgodnie z poradnikiem i nadal kicha...
    10. Później znajduję jeszcze jeden Tutek, ale nie chce mi się już przekopywać historii. Powiem co zrobiłem:

pobrałem: USBXTAFGUI_v44
    Podłączyłem USB do portu konsoli // SYSTEM > PAMIĘĆ MASOWA > JEDNOSTKA PAMIĘCI > SKONFIGURUJ //. Wszystko przebiegło pomyślnie (zawsze za drugim razem. Za pierwszym x-kloc pluje komunikat że mogą pojawić się błędy, ale gdy usuwam pamięć // USUŃ URZĄDZ. PAMIĘCI MASOWEJ // i konfiguruję go raz jeszcze, problem cudownie znika 'i_am_the_Hacker_mother......!!!' :D )

Wrzucam Xex'a przez USBXTAFGUI_v44:
    FILE↓
    ......Open first USB drive >>

...............- Data Partition
    .................- Content
    ...................- 0000000000000000 // (16x0) //
    .....................- C0DE9999
    .......................- 00080000
    ............................ C0DE99990F586558 // (plik Xexa ale to już pewnie wiecie)

FILE↓
    ......Close current drive >>

Odłączam bezpiecznie moje USB i podłączam do konsoli.
    wchodzę 'wiadomo gdzie' i znajduję folder "wersje demonstracyjne" (30MB). Po przejściu do tego folderu widzę: 'żółte kółko z białym wykrzyknikiem w środku', jakieś info o tym że plik jest uszkodzony, i jedyna opcja dla tego pliku to opcja 'Usuń'.

11. Przecierając pot z czoła docieram do naprawiania NAND-u (softwarowo), ale tam bez SKIEROWANEGO poradnika boję się zapuszczać. :satellite:

Proszę o każdą pomoc :)

Zaoszczędzę wam czasu i z góry odpowiem na pytania które pewnie i tak zadacie:

Nie. ściągałem wiele paczek z xexem.
    Dysk na klocku jest oryginalny od Microshi(f)tu.
    Nie wiem czy mam najnowszą aktualizację. Dead Space 3, Tomb Raider, Far Cry 3 działają więc myślę że jest dość dobrze, ale za chiny nie wiem jak się upewnić.
    X czasem się wieszał podczas grania, ale odkąd sam wypalam płyty jeszcze ni razu nie umarł w trakcie gry. Widać wasz poradnik odnośnie nagrywania płyt jest skuteczniejszy od metod stosowanych przez mojego byłego dostawcę :)
    Mam dwa profile na konsoli (o ile ma to znaczenie)
    Próbowałem z funkcją automatycznego logowania przy starcie konsoli i bez autologu... efekt ten sam :'(
    W ostateczności poświęciłem jedną płytę DVD-R na xex'a ale i tak wyszła kaszana. (tu zamiast z LIVE, korzystałem z xexa .iso) "nierozpoznany dysk" możliwe że coś zkaszaniłem w opcjach wypalania. (imgBurn - przywróć domyślne >> BURN!!!)
    USB kompleksowo przeskanowany HDDScan'em ver.3.3, wygląda na w pełni sprawny. mam win7 - więc nie zawahałem się skorzystać z jego 'cudownych' funkcji skanowania USB - wynik:sprawny!

2. Lotnik421 Xbox One

3. TigraTeam

TigraTeam Banned

Polubienia:
    513
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Bielsko-Biala
  4. opeael2

opeael2 Pomocnik Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    390
    Punkty za osiągnięcia:
    83
    Miasto:
    Nidzica
    czy masz zrobione rgh????????????

5. cebóla

cebóla Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Dziękuję

Proszę jeszcze raz o link bo wywala mnie na główną forum a w google nie wyszukuje tej frazy ;/
    Sory za kłopot.

Postaram się złapać typa który mi przerabiał konsole i spytam.

Alert -=SETH=- //Nie pisz post pod postem. Używaj opcji edytuj.

6. mlkgmk

mlkgmk Banned

Polubienia:
    56
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Odp: Problem z Xexem.

jesli nie odpalales po przerobce gier z dysku to napewno rgh nie masz. to typ przerobki chipem pozwalajaca na uruchamianie niepodpisanego kodu w tym gier bez koniecznosci posiadania plyt.

Wysłane z pociągu kolei mazowieckich na trasie W-WA Wileńska-Małkinia:)

1 osoba to lubi.
  7. Jabar

Jabar Moderator Członek Załogi Moderator Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1111
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Dokładnie, i nic Ci nie da nagrywanie wyodrębnionych plików na płytę (format .xex), jeśli nie masz RGH.

FreeStyle Dash , DashLaunch, XEXMENU - to wszystko uruchomisz tylko na przeróbce czipowej

1 osoba to lubi.
  8. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3220
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر
    Jeżeli wyskakuje uszkodzony plik to znaczy, że nie masz RGH...

1 osoba to lubi.
  9. cebóla

cebóla Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Dzięki wam za odpowiedzi.
    Fakt, gadałem z tym typem od mojej przeróbki i powiedział że RGH nie mam.
    Teraz przynajmniej wiem co muszę zrobić.

Wielkie dzięki i pozdrawiam :)

edit:Mam nadzieję że ten temat komuś pomoże.

EDIT#2: Czy to normalne, że 'nie mając' RGH, po włożeniu nieoryginalnej płyty mam opcję 'zainstaluj', natomiast kiedy wkładam oryginalną grę tej opcji nie mam?

Wczytywanie...

Poleć forum