Problem - zawieszanie sie konsloli podczas gry w: GTA 4 i NFS Undercover

Lulu93

Użytkownik
Użytkownik
Jest to mój pierwszy post na forum wiec chciałem wszystkich serdecznie przywitać :). Mój problem wygląda następująco: grając w GTA 4, NFS Unercover, Battlefield Bad Company a czasem nawet w Beijing 2008 zawiesza mi się konsola (czasem po 2 czasem po 5 czasem nawet po 15 minutach gry). Wygląda to tak, że gram sobie gram a tu nagle obraz się zatrzymuje (stopklatka) i nic nie mogę robić wciskam wszystkie przyciski a konsola nie reaguje, wyciągam płytę z napędu - nadal obraz stoi i konsola nie reaguje ;(. To skutecznie uniemożliwia mi granie w te gry (a GTA 4 i NFS undercover) są dla mnie ważne. Konsola jest oczywiście przerobiona ale nie wiem jakim flashem, kupiona w marcu 2008 wersja arcade z portem hdmi (to jest wersja z 65mm płyta główna czy coś i zasilaczem 173 W. Podczas grania w inne gry (a mam ich 20) zawiesiła się może 2 razy (a gram dość dużo). Najdziwniejsze jest to, że mój kolega kupił xboxa (taka sama wersja, przeróbka) z tego samego źródła tylko, że miesiąc później. U niego wszystkie z gry działają a konsola nie zawiesiła się ani razu. U tu nasuwają mi się pytania do Was: czy ktoś zna przyczynę mojego problemu, czy któremuś z was to się przydarzyło (czy ktoś z was poradził sobie z tym problemem i jak). Jeden z moich kolegów (który nie ma xboxa 360) mówił mi ze to może być winna złego flasha, za starego firmwara... nie wiem czy w to wierzyć. Ten sam kolega proponował mi jakiś program co nazywa się podobno "puchatek" i zmieni mi firmware i będzie wszystko OK ale ja bałbym się tego użyć (bo nie wiem jak to działa itp.) Jeżeli ktoś z was zna przyczynę bądź rozwiązanie mojego problemu to proszę o jak najszybszą odpowiedź.

P.S. Za wszystkie odpowiedzi, rady z góry dziekuje. Pozdrawiam.
 

pitimor

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Problem - zawieszanie sie konsloli podczas gry w: GTA 4 i NFS Undercover

Czy gry są oryginalne? Jeśli nie, to czy wypalasz na Verbatimach? Jeśli tak, to może to niestety być nadchodzący RROD.
 

Lulu93

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Problem - zawieszanie sie konsloli podczas gry w: GTA 4 i NFS Undercover

3 gry (bejning 2008, bed comapny i undercover) są wypalane (na verbatimach +) predkoscia 2,4x. Gta 4 kupilem od goscia ktory wypala gry na xboxa 360 i nie wiem jaka to plyta. Wszystkie z tych gier dzialaja na xboxie mojego kolegi, ktory byl kupiony w tym samym sklepie z ta sama przerobka (niestety nie wiem jaka, i nie wiem jak sprawdzic jaka mam przerobke ale gralem 2 tyg przez xbox live i bana nie dostalem). Wczoraj zainstalowalem NXE i myslalem ze to naprawi moj problem ale to nic nie dalo ;( Powtarzam xbox zawiesza sie tylko na 4 grach (GTA 4, Bejning, Bad COmpany, Undercover) na innych grach zawiesil sie tylko 3 razy przez 8 miesiecey uzytkowania. Ponowiam takze pytanie czy u kogos z was wystepuje ten problem? Czy zna ktos jego przyczyne? Co moze spowodowac zawieszanie sie konsoli na tych 4 grach jezeli na 2-gim teoretycznie takim samym xboxie wszysto dziala bez problemow? Co moge zrobic by te gry dzialaly? Czy to wina napedu?

P.S. Mam xboxa 360 arcade kupionego w marcu 2008r.
 

jackass

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odp: Problem - zawieszanie sie konsloli podczas gry w: GTA 4 i NFS Undercover

witam miałem tak samo z gta4 i devil may cry 4, niestety puzniej wyskoczyl rrod (0102).
 

jan0sik

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Problem - zawieszanie sie konsloli podczas gry w: GTA 4 i NFS Undercover

U mnie sie tylko raz zawiesiła. reset i E74. Ale w twoim przypadku to możesz sie spodziewać w niedługim czasie że bedziesz szukał serwisu
 

reed

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Problem - zawieszanie sie konsloli podczas gry w: GTA 4 i NFS Undercover

W 99% przypadków zawieszanie się konsoli to 1 objaw jej uszkodzenia więc spodziewaj się najgorszego.
 

Lulu93

Użytkownik
Użytkownik
Wasze proroctwo się wypełniło wyskoczył ROD... Wczroraj o 22, gdy z rana sprobowalem wlaczyc konsole ROD wystepowal nadal. Dzis po powrocie ze szkoly (ok 15) tez, mialem juz w planach zawozic konsole do serwisu jutro.
Tak z nudow 5 min temu wlaczylem konsole i... zonk! Zadnego roda konsola dziala odpalilem wlazylem gre do napedu (obraz byl zobaczylem dashboarda) ale nie zdazylem sprawdzic czy w trakcie gry jest wszystko ok bo moja siotra chcial bajki poogladac na tv :D.
Jak myslicie co sie moglo stac? Przeciez przez kilkanascie godzin byl rod a tu nagel... samo sie naprawilo?? Troche tego nie rozumiem. Co moglo byc przyczyna tej tajemniczej naprawy? Radzicie zawiesc konsole do serwisu czy grac dalej jakby nigdy nic? Ktos mial juz taki przypadek? Bardzo prosze o pomoc bo nigdy nie mialem stycznosci z konsola w ktorej wystapi ROD.
 

papux

Użytkownik
Użytkownik
To naturalne.
Płyta główna się odpręża jak się nagrzeje potem wraca do dawnej formy.
Jak konsola się włączy to dłużej niż 30min nie pograsz bo wyskoczy RooD.

Serwis!!
 

ufoludekcrezy

Użytkownik
Użytkownik
Nie stety ja gralem w Far Cry 2 i mialem też zwicha po ponownym odpaleniu ROD tak czy siak zwich=ROD To że ci chodzi to kwestia czasu odpalisz gierke coś bardziej wymagającego bedziesz zaliczał coraz częstrze zwichy aż dostanie całkowitego ROD i nic na to nie poradzisz ja swoją wysłałem do SERWISU!! MS i mi naprawili wymienili płyte główną i Napęd Nówka funkiel sztuka !!! ;):p:DD
Ciekawe czy już mam tom wersje 65nm całkowitą ;d

Więc tak zwich na konolce to tylko jedno=== ROD SERWIS!!!:mad:
 

lukiuki6

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam ja w weekend grałem w undercovera, konsola jest w pozycji pionowej. Przy 3godzinym graniu zawiesiła się przy wgrywaniu planszy (wczytywanie po wiścigu), podeszłem do konsoli była strasznie gorąca. Podłożyłem mini pudełka na szybko pod konsole ak aby był przewiew od spodu, konsola mniej sie teraz grzeje i jak na razie działa, ale i tak się spodziewam roda niebawem. Pozdrawiam
 

Vaigoo

V.I.P
V.I.P
;o

Witam
Po przeczytaniu tego tematu zaczolem miec mala paranoje... mam X'a dopiero drugi dzien i zaliczylem juz jednego "zawiasa" w gta4, mam (mialem?) zamiar na dniach ja przerobic tylko teraz tu pytanie: oplaca sie?? czy moze sie wstrzymac?? jak sadzicie??:confused:

Pozdrawiam
Vaigoo
 

gumis

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam
Po przeczytaniu waszych komętarzy na temat RROD-a to napisze bo mam ten sam problem i nie wiem co dalej zrobić moze pomożecie???

Wczoraj grałem sobie w NFS UNDERCOVER po dłuszym czasie grania <3-4 godz. grania> konsola sie wyłączyla i pokazały się 3 czerwone diody migneły 4 razy i konsola normalnie chodziła i chodzi do tej pory. Czy ktoś wie co to może być, i czy oddać konsole do serwisu ???
Z góry Dziękuje.
 

siwiutki3

Świeżak
Świeżak
Witam mam ten sam problem z X kiedy gram w gta 4 wiesza mi się .Co jest dziwne konsole mam 4 dni nic nie było robione oczywiście grę mam oryginalna !!! W pierwszej chwili pomyślałem ze to gra !!! Wiec w akcie desperacji i chęci grania pobiegłem do sklepu i kupiłem nowa 2 grę !! konsola mi się dalej wiesza a ja mam 2 gry !!! Bo nie chciało mi sie powrotem biegać do sklepu !! Co mam zrobić oddać do reklamacji !!! A jak gram w inne gierki i raz możne 2 razy mi się zawiesiła ale jeszcze nie grałem więcej niz 2 godz !!! A nie wiem czy to ważne nie mam hd !! Czy to możne być przyczyna !!! A możne grzeje się chociaż sprawdzałem i dużej różnicy nie czułem w odruznienu do mojego laptopa który się bardzo grzeje.Wczoraj w nocy nie dawało mi to spokoju wrzuciłem cillina dirta chodziło nie wieszała sie a jak wrzuciłem nfs carbon po jakis 30 min z wiecha jedna w menu a druga na wyścigach czy możne być za to odpowiedzialna grafa czym więcej grafy tym bardziej mozliwy zwis ??
 

sloniu

trolololololo
V.I.P
Użytkownik
Huh... To ja też zaczynam sie obawiać. 6grudnia kupiłem 360 60gb z cod5. Następnego dnia zawiesiła się. Wyłączyłem i włączyłem... Działa dalej. Dokupilem przedwczoraj wentyle 2x coolermaster 80mm i postawiłem z tylu żeby ciepłe powietrze odprowadzały. Czy mam się obawiać roda po 1 resie? KONSOLA NIE BYLA PRZERABIANA!!
Pozdro
 

siwiutki3

Świeżak
Świeżak
Moja konsola nie nacieszyłem się zmarła smiercia naturalna !!! Serwis !!!! A to Nowa konsola ...Zaczęło się wspaniale !!!
 

konri976

Banned
Użytkownik
Ja miałem to samo, konsola zawieszała się co 5 min. ale rod nie wyskoczył. oddałem na gware. Naprawili, elegancko. wgralem nxe i zaczely sie nowe wiechy. serwis. dostalem nową konsolę. i teraz nie wiem czy mam wgrac nxe, boje sie następnych zwiech.
 

igorro

Użytkownik
Użytkownik
ja miałem tak samo jak założyciel tematu w pierwszy dzień jak kupiłem nowa konsole i need for speed undercover gra sie zawieszała po 5 minutach grania i tak za każdym razem jak włączałem grę konsola nie była przerobiona bo dopiero co ja kupiłem wiec zaniosłem konsole do sklepu gdzie ja kupiłem i mi wymienili teraz mam przerobiona i nic sie nie zawiesza .
 

andryush

Użytkownik
Użytkownik
Hmm.. u mnie to na GTA konsola tylko raz sie zawiesila , podczas cut-scenki , obraz sie zatrzymal w miejscu , a dzwiek szedl dalej.

Dwie zwiechy mialem przy Forzie , podczas wyszukiwania wyscigow online.
 

Warper

Użytkownik
Użytkownik
Czytam te wypowiedzi i przypomina mi się poczatek mojego uzywania konsoli, doszedem do wniosku ze jak padnie to trudo bede sie martwil pozniej narazie smiga i tyle. Pozdrawiam.
 

Hpmav

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ludzie wyluzujcie...to tylko urzadzenie elektroniczne i ma prawo sie zawiesic. Nie popadajmy w paranoje.
 

Do góry Bottom