1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Próby włamania na konto Xbox Live

Temat na forum 'Xbox Live' rozpoczęty przez boguswojciech, Lipiec 10, 2014.

1. boguswojciech

boguswojciech Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Płońsk
    Piszę ten post jako ostrzeżenie dla wszystkich!

Wczoraj siedziałem spokojnie w kinie i dostałem mail z powiadomieniem od Microsoftu, że na moim koncie zauważono nietypową aktywność. Szybko zalogowałem się przy pomocy telefonu i zobaczyłem to co na screenie:

Ktoś z rosyjskim IP bardzo chce przejąć moje konto. Jak widać, to prób było bardzo wiele.

Zgłosiłem sprawę do Microsoftu poprzez formularz zgłoszeniowy i czekam na odpowiedź.

Konto nie zostało przejęte, ale próby logowania trwają cały czas. Nie wiem na co liczy włamywacz i czemu tak uparł się na moje konto. Nigdzie go nie udostępniałem i nie podawałem hasła.

Całe szczęście, że mam włączoną weryfikację dwuetapową. Dzięki niej moje konto nie zostało skradzione. Zalecam każdemu, żeby zmienił sobie hasło na jakieś trudne do złamania i koniecznie włączył dodatkowe zabezpieczenia.
    Może macie pomysł co zrobić, żeby ten cwaniak przestał atakować moje konto?

2. Lotnik421 Xbox One

3. f1older

f1older Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    183
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Evergreen Terrace 742
    ale przecież tam niektóre zalogowania(poprawne)są z rosji. więc nie rozumiem tego. czy ty też logujesz się z rosji?

4. boguswojciech

boguswojciech Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Miasto:
    Płońsk
    Właśnie problem w tym, że nie. To włamywacz loguje się z Rosji. Przez długi czas znał moje hasło, ale nie mógł przejąć konta. Mam włączoną weryfikację dwuetapową i bez kodu z sms albo maila nie może się zalogować do końca.

5. f1older

f1older Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    183
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Evergreen Terrace 742
    no tak myslalem. ale haslo zmieniles tak czy tak, jak sie domyslam. wiec spij spokojnie, zwlaszcza ze 2step weryfikację masz. reszta do microsoftu nalezy. o ile zglosisz, i oni podejmą dalsze kroki. nie slyszalem o jakims wiekszym wycieku w ostatnich dniach, ale jesli ktos sie logowal, to byc moze z jakiegos pastebina mial dane. ;P
    śledź sobie niebezpiecznika albo zaufaną trzecią stronę. tam są w miarę aktualne dane, jak coś gdzieś wycieknie.
    choć jakby to był ogólny wyciek, to byś miał logi gimbazy z różnych stron świata, jak to na torze. to chyba jacyś siepacze z kgb putina. :D

Wczytywanie...

Poleć forum