1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Procesor graficzny PS4 dwa razy mocniejszy od tego w XONE według testów Ubisoftu

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez -=SETH=-, Październik 16, 2014.

1. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3210
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر

Podczas tegorocznej edycji Game Developers Conference, główny programista w Ubisoft Montpellier przeprowadził interesująca prezentację. Wynika z niej, że w trakcie niektórych obliczeń, GPU PlayStation 4 jest dwa razy bardziej wydajne niż to w Xboksie One.

Temat dotyczył symulacji ruchu. W tym konkretnym przypadku chodzi o poruszanie się ubrań i ilości postaci na ekranie. Zazwyczaj tego typu obliczenia były wykonywane przez jednostkę centralną, ale w związku z jej lichą mocą w obecnej generacji konsol, która w przypadku PS4 jest nawet niższa niż ta w PS3, możliwe jest przeniesienie tej pracy na układ graficzny.

Jednak, jeśli do tego zadania zaprzęgniemy GPU konsol, sytuacja rysuje się zgoła odmiennie.

Jak widać w tym przypadku karta graficzna PlayStation 4 radzi sobie prawie dwa razy lepiej od układy Xboksa One i jest w stanie renderować nieporównywalnie większą ilość obiektów, niż w przypadku ubiegłej generacji. W tej chwili gry nie wykorzystują jeszcze tej przewagi, ale z czasem to się na pewno zmieni. ​

2 użytkowników lubi ten post.
  2. Lotnik421 Xbox One

3. simmi

simmi Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Miasto:
    Oświęcim
    A gdzie ps2? To oczywiste ,że CPU i GPU ps2 jest dużo mocniejsze od XO. Xbox ledwo co prześciga ps1

4. Cronos

Cronos Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    43
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tczew, Poland
    Na razie nie widzę tej przewagi. Teoria, podobnie jak było z Cellem, a praktyka całkiem inna.

2 użytkowników lubi ten post.
  5. Nemezis30

Nemezis30 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    17
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Taaa tyle ,że jak to będzie jak z ps3 wygladać z tym pisaniem gier, to różnica jest żadna. Zobaczymy co pokaże dx 12 na One. Duża róznica jest między 360 a ps3 to czemu 360 ma lepszą grafikę?

6. orso

orso Super Moderator Członek Załogi Super Moderator Pomocnik PSforum.pl

Polubienia:
    786
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Teoria.... teraz to będzie widać w praktyce bo są to sprzęty identyczne, nie ma różnicy jak w poprzednich konsolach. Dx nic nie wniesie był o tym juz artykuł.... Hardwarowo mocniejsze ps4 ale softwarowo będzie okrajane za gotówkę jaką MŚ jest w stanie dać za 30fps i 720p ......

Wysłane z mojego SM-T311 przy użyciu Tapatalka

3 użytkowników lubi ten post.
  7. NikoBellic91

NikoBellic91 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    691
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Tokyo
    Ubisoft taki odkrywczy. Pewnie amerykańscy naukowcy tam u nich siedzą :)

8. -=SETH=-

-=SETH=- -= XBOX GOD =- Członek Załogi Administrator Super Moderator Xbox One V.I.P Pomocnik XBOX MANIAK Game Master Liga XboxForum.pl Achievement Hunter PSforum.pl

Polubienia:
    3210
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر
    To są tylko liczby, jakość, rozdzielczość itp gier zależy od developerów, nie raz już się o tym przekonywaliśmy...

3 użytkowników lubi ten post.
  9. orso

orso Super Moderator Członek Załogi Super Moderator Pomocnik PSforum.pl

Polubienia:
    786
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Dokładnie to są tylko liczby na koncie danego developera od MS.

Wysłane z mojego HUAWEI P6-U06 przy użyciu Tapatalka

1 osoba to lubi.
  10. -=SETH=-

Polubienia:
    3210
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    مصر
    Możliwe też, że ten benchmark robili ludzie z Sony a potem przekazali go Ubisoftowi na okazje różnych prezentacji :biggrin::biggrin:

11. Onicniepytaj

Onicniepytaj Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1661
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    X360 taki słaby, a gry jednak wyglądają znośnie :). Przy włączeniu GTA 5 kopara mi opadła :D. Jak widać jak się chce to idzie zrobić konkretne gry :D.

Hehe ale wynik X360 na fakcie szokujący .

12. zawiejos

zawiejos Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    32
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Łódź
    To już prawie rok nowych konsol a temat wydajności dalej wałkowany. Płaci im ktoś za to? Jak widać po ps4 i ich driveclub nie samą wydajnością konsole stoją.

13. Ankoholik

Ankoholik Xbox One Xbox One Pomocnik Użytkownik

Polubienia:
    109
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Białystok
    Oko ludzkie jest głupie, po 30 minutach się przyzwyczaja i amator nie zobaczy potem szczególnej różnicy a juz na pewno na oko nie rozpozna natywnej rozdzielczości ze to 900 a tamto 1080 (chyba,że ma TV 65" wzwyż)

1 osoba to lubi.
  14. BE_Mroku_256

BE_Mroku_256 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    37
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Posiadacz PS4 i XONE
    Teraz nie widać zbyt wielkiej różnicy, ale za kilka lat gdy konsolę będą wyciskać ostatnie soki, to będzie widać różnice po stronie maszynki Sony.

Tak na serio powiem Wam, że PS2 odstawało graficznie od pierwszego Xbox a wiadomo co się stało z tą drugą konsolą. Moim zdaniem gry są najważniejsze a nie grafika.
    900p czy 1080p nie robi dla mnie różnicy, bo mam w pokoju 32 calowego LED'a. Najbardziej ważną sprawą według mnie są FPS'y.
    Obie konsolę są dobre, nie perfekcyjne jak PS3/X360 w tam tych czasach, ale ok. Nie należy się spodziewać fajerwerków po sprzęcie za 400 euro.
    Jako posiadacz PS4 jestem zadowolony że mogę pograć w bardzo dobre exy, ale w tym roku zamierzam sobie sprawić XOne tylko czekam na ciekawy bundle, bo z kasą żaden problem. Wolę mieć 2 konsolę 'nowej' generacji za 800 euro niż płacić za pieca 1300-1500 euro a za 2-3 lata wymieniać różne rzeczy i na dodatek żadnych sensownych exów. Tyle w temacie.

1 osoba to lubi.
  15. Cronos

Polubienia:
    43
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tczew, Poland
    Zgadzam się, ale poczekajmy na Uncharted 4 to zobaczymy czy coś wycisną więcej z PS4..
    Jak dla mnie XO ma (i będzie miał z tego co widzę) ciekawszy line-up gier i dlatego go kupiłem.

1 osoba to lubi.
  16. Onicniepytaj

Polubienia:
    1661
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Ile razy to wałkować.. Driveclub ma problemy ze serwerami, a nie ogólnie jako gra. Bo ogólnie jako gra jest całkiem w porządku..

Ale widać raz uchwycone coś z neta i już każdy mówi, że cała gra do bani.

17. Cronos

Polubienia:
    43
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Tczew, Poland
    A praktycznie brak tuningu i arcade'owy tryb jazdy to takie nic? I to nie z neta a z praktyki. Grafa jeszcze się broni, ale Forza > Driveclub.

Zresztą do całego tematu znalazłem bardzo adekwatny komentarz...

Chodzą słuchy, że PS4 doprowadziło do pokoju na świecie, a jego użytkownicy potrafią latać. Poza tym robi śniadania.

1 osoba to lubi.
  18. maxoff

maxoff Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    182
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Myślę że Naughty Dog stanie na wysokości zadania i pokaże swój kunszt programisty, o to raczej jestem pewien...
    I o to myślę w tym całym biznesie chodzi - że każdy wybiera konsole na której jego zdaniem będą lepsze EXY... (tak jak w życiu jednemu bardziej podobają się blondynki, a innemu brunetki i nic w tym złego) :chuncky:

1 osoba to lubi.
  19. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    1225
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Według Ubisyfu 30 klatek jest lepsze od 60.

WOW jaki bystrzacha, no bez kozery jest głównym programistą .

Tak mi się coś wydaje że już wycisnęli ostatnie soki z tych bubli, za parę lat będą jedynie lepiej optymalizować gry.

20. Onicniepytaj

Polubienia:
    1661
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Śląsk!
    Nie mam PS4 więc nie interesowałem się tą grą - no może interesowałem się do momentu, aż nie złapała tej ostrej zasuwy-zmian.
    Ale nigdzie w jej opisie nie znalazłem informacji, że ma być tuning, bądź, że gra ma być symulacją (filmików takich też nie zaświadczyłem).

Są to twórcy MotorStorm więc nie wiem czegoś się spodziewali- symulacji? Really?

Twórcy obiecali kozacką grafikę i grafika jest kozak.

21. nemesis48s

nemesis48s Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    52
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    radom
    Nie rozumiem po co się kłócić ciągle o jedno i to samo moim zdaniem najlepiej jest mieć obie konsole bo zarówno XO jak i PS4 mają lub będą miały dobre gry na wyłączność.Co do Naughty Dog to myśle że Uncharted 4 będzie wgniatało w glebę ale wolał bym The Last Of Us 2

1 osoba to lubi.
Wczytywanie...

Poleć forum