1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Producenci gier tracą miliardy, jakość gier znacznie spada!

Temat na forum 'Aktualności' rozpoczęty przez Nikolai, Styczeń 28, 2011.

Status Tematu:
Zamknięty.
  1. Nikolai

Nikolai Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    W dzisiejszych czasach coraz mniej opłacalne jest tworzenie gier, ponieważ na JEDEN oryginał przypadają CZTERY pirackie kopie!

Brytyjska organizacja UKIE twierdzi, że na jeden sprzedany oryginał, przypada ponad cztery pirackie kopie.

BBC opublikowało niedawno raport ujawniający, iż brytyjski przemysł związany z produkcją gier wideo w 2010 roku stracił na piractwie 1,45 miliarda funtów, ponieważ wielu graczy, zamiast iść do sklepu po oryginał, sięgało po piracką kopię.

Organizacja UKIE idzie jednak znacznie dalej i powołując się na wspomniany raport twierdzi, że na jedną oryginalną grę sprzedaną w Wielkiej Brytanii, przypadają aż cztery pirackie kopie. Zdaniem Michaela Rawlinsona, szefa UKIE, gracze sięgając po pirackie kopie zamiast oryginałów, powodują wymierne straty koncernów je produkujących, co sprawia, że mniejsze zyski twórców gier przekładają się na obniżenie jakości powstających tytułów.

Piractwo to naturalnie poważny problem, ale też straty rzekomo wynikające z tego procederu są często fikcyjne, bowiem liczone na bazie ilości pirackich kopii nie uwzględniając przy tym faktu, że nie każdy posiadacz pirackiej gry kupiłby oryginał, gdyby nie miał innej możliwości. Ale duże cyferki zawsze ładnie wyglądają w raportach, choć nie zawsze mają coś wspólnego z rzeczywistością.

żródło : Pirackie gry popularniejsze od oryginałów - Wiadomości - Onet.pl Gry

Dla mnie idiotyzm, piraci sami sobie szkodzą - ale co poradzisz. . Jeśli masz pieniądze, kup jedną oryginalną gre i graj na multi przez kilka miesięcy, a potem kup następną.
    Ale spoko, niedługo wychodzi nowy AP i wszystkim grającym na kopiach zwieracze popuszczą. 3mam za Was kciuki, producenci gier!:D

2. Lotnik421 Xbox One

3. QwerTaj

QwerTaj V.I.P V.I.P

Polubienia:
    235
    Punkty za osiągnięcia:
    63
    Miasto:
    Ostróda
    Tutaj jest przykład osoby z naszego tematu 'czy warto piracić'. Pan Nikolai pięknie nam życzy bana, aah, cóż za hipokryzja.

Co do tematu, to nie rozumiem, producenci nie tracą na piratach, ale też i nie zyskują, wychodzą po prostu na 0. Gdyby piraci nie piracili to by zapewne wcale nie grali i nie kupili gry, więc wyszłoby na to samo.

Zresztą, co ma piractwo do jakości gier? Piractwo było od początków istnienia komputerów i zostanie zapewne na zawsze. Producenci szukają osób, na które mogą zrzucić winę za swoje lenistwo - 'ooh, nowy MoH ma tylko 6 godzin, eee - to wina piratów! ohh tak!'

Ale co ja tam wiem, jestem tylko 'piratem' ;)

4. Nikolai

Nikolai Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    oczywiście że wam życzę, bo tylko żałośnie usprawiedliwiacie swoje złodziejstwo. Każdy kto przerobił konsolę, i ściąga gry z internetu jest złodziejem.

Rozumiem, że nie wszystkich stać na gry, takie przypadki rozumiem, ale większość z was ma kase i może sobie kupić jeden oryginał na miesiąc. Ruszcie mózgiem.

A ja tylko dodam żeby dziękować ze swojego innego konto to dopiero jest coś /Jechu

5. Alex789

Alex789 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    A czy jak kogoś nie stać na samochód to go po prostu kradnie? Jak się nie ma pieniędzy to można się np. wymieniać grami. I to też trochę dziwne, kogoś stać na konsolę + flash, a na gry już nie...

6. trykosz

trykosz Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Białystok
    Statystyki UKIE, zaiksów, RIAA, MPAA i innych organizacji antypirackich są po prostu z "pupki wyjęte". Zawsze są przygotowywane pod wielkie liczby, tak aby szokowały. Nie mają odwzorowania w rzeczywistości i wcale nie ma co im się dziwić. Oni na tym zarabiają.

7. RAKU PL26

RAKU PL26 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    Miasto:
    Strzelce Krajeńskie
    to niech zrobią gry na konsole do 130 zł a nie do***** cenę 200 zł, bo na kompa gra kosztuje 100 zł

8. mat1210

mat1210 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Miasto:
    Łódź
    na tym forum przypada 1 oryginał na 10 pirackich wersji.

9. babcia99

babcia99 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Nie macie w domu żadnej mp3? Nie oglądaliście ściągniętego filmu? A wasze oprogramowanie na komputerze pochodzi tylko i wyłącznie ze sklepu? Abonament radiowo - telewizyjny też opłacacie?
    Nie poznałem jeszcze osoby, która na te pytania odpowie pozytywnie...
    Najpierw piszecie że piraci okradają producentów, a potem radzicie kupić grę używaną... Przecież to w tym samym stopniu okradanie producentów co ściągnięcie gry z internetu... Wasza hipokryzja, dziecinada i głupota mnie przeraża. Sam gram na oryginałach, ale jak czytam takie rzeczy to w ogóle mam ochotę wyrzucić klocka przez okno...

10. szymek56

szymek56 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    12
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    ZG
    no widzisz bo zakupienie konsolki i zflashowanie to jest jednorazowy koszt...
    Nie ma co ukrywac...kogo w Polsce stać na gry??
    Przeciez powszechnie wiadomo że w badziejstwa człowiek grać nie bedzie i chce po nowe gry wyciągnąć ręke pograć i odłożyc

Dla mnie sytuacja powinna wyglądac zak ze na polskim XBL gry powinny być tańsze i kto chce pyknie i usunie :)

Niedługo tylko Microsoft będzie wydawałfajne gry,bo tylko oni mają sie dobrze dzieki xbl i innym gierkom takim jak Forza :D

11. babcia99

babcia99 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Druga sprawa to ceny gier. One zawsze będą powodem piracenia... Dlaczego gry na PC są tańsze, mało tego, dlaczego w Polsce płacimy za nie więcej niż ludzie na zachodzie?? Pomimo że zarabiamy ułamek tego co oni??

12. Arii

Arii Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    9
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Zabrze

I wszystko w tym temacie :)

Gry na PC za 100zł na konsolę za 200zł :)

Osobiście nie mam przerobionej konsoli bo lubię sobie pograć w Forze przez neta :) Co nie zmienia faktu, że i tak gry na konsole są za drogie :)

13. Asiek

Asiek Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Według mnie osoby które przerabiają konsolę tłumacząc się że mają za mało kasy na gry to tylko wymówka - fakt nowe produkcje mają cenę zaporową i JA jako normalny człowiek z normalnymi (nie średnimi, a w tej chwili ok. 700 zł na miesiąc) dochodami - jak na studenta ;) - nie mogę sobie pozwolić na najnowsze gry, jednak powiedzcie mi co to za roznica kiedy w nie zagracie ? "fame" na osiedlu wam spadnie ? Osiagniecia nie wbijecie ? Zdajecie sobie chocby sprawe jak duzo jest swietnych gier, ktore wyszly juz XXXX czasu temu, mozna je kupic za 60-70 zl nowe lub za 20-30 zl jako uzywki ? Raczej nie zdajecie sobie sprawy...

14. zatobajestbrat

zatobajestbrat Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0
    A ja właśnie dostałem bana, za wyrażanie własnej opinii. Powód 'brak kultury'. Ciekawe, co?

A ode mnie masz bana za multikonto /Jechu

15. Szpaner94

Szpaner94 Banned

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    0

Co za różnica czy kupie grę z drugiej reki czy ją z torrentów pobiorę ? - gdy producent w obu przypadkach gówno z tego ma :D.

16. Skolud

Skolud Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    38
    Miasto:
    Mysłowice
    Tak tylko, że aby grać w najnowsze gry na full detalach to kompa musisz ulepszać co pół roku/rok a konsola? Raz na 5 lat 1500zł?
    Więc sobie policz czy wolałbyś mieć tańsze gry + ulepszać kompa czy troche droższe gry i nic poza tym?

17. aabbcc

aabbcc Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    6
    Nie rozumiem, gdzie tu jest strata. Jeśli ktoś, kto i tak nie kupiłby oryginału ściąga go z internetu to ile niby ten wydawca stracił? NIC!
    Ja mam ich w ***** i kibicuję piratom, bo wydawcy tak się zapędzili w walce z piractwem, że nie dość, że ja - kupujący używki jestem zrównywany z piratami, to jeszcze zaczynam mieć przez nich bardziej przesrane tak jak już od dawna mają użytkownicy oryginałów na PC przez różne durne wymysły ...
    A gry są za drogie i to jest fakt. Gra na PC i na konsolę różni się tym, że na PC wygląda dużo lepiej, dużo częściej jest po polsku i jest 2x tańsza. To za co ja niby te 2x więcej mam płacić? Niech sprzedają po 100 zł nowości to z chęcią pobiegnę do sklepu zamiast czekać i potem kupić z drugiej ręki.

18. Kuba2255PL

Kuba2255PL Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Miasto:
    Bydgoszcz
    Tylko że,spokojnie raz na miesiąc jest promocja w Media Markcie czy innym saturnie,i tak np.dzisiaj i jutro w media w Bydgoszczy jest FIFA 11 ZA 109zł,Split Second za 75,tak samo Vanquish...A są jeszcze wymiany itd.

19. Marydson

Marydson Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    Miasto:
    Lubaczów
    ale wtedy za multi zakupisz online passa jak zechcesz popykac na xbl, moze jakis dodatek i cos z tego bedzie mial :)
    ja mialem piracka konsole 2 lata jakies , teraz od kilku miesiecy mam oryginalna i napewno nie wrocilbym do piracenia , jestem maturzysta , dochodow wlasnych nie mam po za dorywcza praca jakas to sobie z bratem gramy na 1 koncie pilnujac kazdy swoich savow . Lubie pograc w vietnam , w mw , w fife na sieci , jest duzo lepiej i ciekawiej niz offline , chociaz wiadomo , nie zagram w spora czesc gierek. Kupujac konsole zdajesz sobie sprawe z obowiazku , przynajmniej moralnego kupowania gier. Gry sa za drogie na konsoli ? graj na pc , nikt nie broni Ci przeciez , na allegro taniutko chodza gry , jest steam itp wiadomo , ze kazdy ma cos na sumieniu ,ale ja np staram sie byc przynajmniej w aspekcie gier (chodzi o pobieranie z neta) uczciwym , raz w miesiacu z ojcem zamawiamy jakies oryginalne filmy na dvd NOWKI , wychodzi po 30zl z wysylka jakos ,tyle , ze nie palacy jestem ,nie biore , alkohol sporadycznie , wiecej na paliwo do auta wydaje , ale to inna sprawa. Wg mnie dla chcacego nic trudnego:)

20. Jechu

Jechu V.I.P V.I.P XBOX MANIAK Użytkownik Game Master PSforum.pl

Polubienia:
    91
    Punkty za osiągnięcia:
    48
    Miasto:
    z Syreniego Grodu
    O tym samym sobie pomyślałem :D
    Tylko dlaczego

21. Paso_holik

Paso_holik Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    16
    zgadzam się , bezstronnie patrząc wszyscy jedziecie na piratów a nikt nie jedzie np. na ludzi którzy sprzedają gry używane przecież to też piractwo i producenci też nic z tego nie mają a zarabiają osoby sprzedające, ale jest to usprawiedliwione bo kupuje się oryginały a nie ściąga z netu.
    Pomysł z PS3 z kodem do gry jednorazowym i ceną w okolicach gier PC'towych i wszyscy są legalni ;)

Wczytywanie...
Status Tematu:
Zamknięty.

Poleć forum